Na dobre i na złe, odcinek 840: Hania zlituje się nad matką Helenki. Przyjmie Ritę pod swój dach, żeby ratować dziewczynkę – ZDJĘCIA

i

Autor: Artrama Na dobre i na złe, odcinek 840: Hania zlituje się nad matką Helenki. Przyjmie Ritę pod swój dach, żeby ratować dziewczynkę – ZDJĘCIA

Na dobre i na złe, odcinek 840: Hania zlituje się nad matką Helenki. Przyjmie Ritę pod swój dach, żeby ratować dziewczynkę – ZDJĘCIA

2022-03-23 21:02

W 840 odcinku „Na dobre i na złe” Helenka (Maja Burzyńska) zostanie wypisana ze szpitala, gdyż zgłosi się po nią jej matka (Laura Pajor)! Sprawą dziewczynki od razu zainteresuje się opieka społeczna, gdyż Rita okaże się być kryminalistką, która opuściła więzienie na podstawie zwolnienia warunkowego. W 840 odcinku „Na dobre i na złe” Barbara Saska (Anna Bonna) uzna, że Rita nie nadaje się na matkę, a na dodatek po aresztowaniu kochanka (Wacław Warchoł) nie ma gdzie mieszkać! Opiekunka społeczna zagrozi jej więc zabraniem córki, ale wtedy do ich rozmowy włączy się Hania (Marta Żmuda Trzebiatowska), która zlituje się nad kryminalistką i razem z Helenką przyjmie je pod swój dach! Sikorka dla dobra dziecka będzie gotowa na wszystko!

"Na dobre i na złe" odcinek 840 - środa, 23.03.2022, o godz. 20.55 w TVP2

W 840 odcinku „Na dobre i na złe” Hania zlituje się nad Ritą, matka dziewczynki, którą znalazł Piotr Korban (Mikołaj Roznerski), choć ich znajomość nie zacznie się dobrze! Kryminalistka zjawi się w szpitalu jak gdyby nic po godzinach odwiedzin i zażąda wydania Helenki, na co Hania oczywiście się nie zgodzi. W efekcie Rita rzuci się na Sikorkę i pobije lekarkę, ale szybko naprawi swój błąd, gdy pozna prawdę o Sebie, który pod jej nieobecność omal nie zabił jej dziecka. Kryminalistka odnajdzie Sebę i doprowadzi do niego Hanię, która z ust zabójcy pozna prawdę o śmierci ukochanego Piotra! W 840 odcinku „Na dobre i na złe” zabójca Korbana pójdzie siedzieć, a Sikorka, zgodnie z obietnicą, przyprowadzi Ritę do szpitala na spotkanie z opiekunką społeczną.

Patrz też: Na dobre i na złe, odcinek 842: Kubuś dowie się, że Radwan jest jego ojcem, ale nie będzie chciał go znać

Zobacz w GALERII ZDJĘĆ jak Hania ratuje Ritę i Helenkę w  840 odcinku „Na dobre i na złe” >>>

W 840 odcinku „Na dobre i na złe” Barbara Saska od razu uzna, że Rita nie nadaje się na matkę! Opiekunka społeczna poprze to tym, że omal nie doprowadziła ona do śmierci dziecka.

- Zostawiła pani Helenkę ze swoim konkubentem, co doprowadziło do zagrożenia zdrowia i życia dziewczynki – wyliczy jej Barbara Saska.

- Rita doprowadziła do niego policję, jest już w areszcie – wtrąci się Hania.

Argument Hani w 840 odcinku „Na dobre i na złe” będzie dla opiekunki społecznej punktem zaczepienia, gdyż znajdzie na Ritę kolejny haczyk. Saska wprost wyrzuci kryminalistce, że nie jest w stanie zapewnić Helence nawet namiastki prawdziwego domu!  

- No tak, tak, ale to znaczy, ze nie ma gdzie mieszkać, skoro nie jest już z tym partnerem, ponieważ Helenka została już wypisana ze szpitala, mogę pani pomóc znaleźć miejsce w domu samotnej matki, ale to rozwiązanie tymczasowe. Dziecko potrzebuje odpowiednich warunków – stwierdzi opiekunka społeczna.

- Wiem, jak zajmować się moim dzieckiem – powie stanowczo Rita.

Zobacz także: Na dobre i na złe, odcinek 841: Namiętna randka Falkowicza! Andrzej wykorzysta okazję i odejdzie bez pożegnania – ZDJĘCIA

Bojowy nastrój Rity sprawi, że w 840 odcinku „Na dobre i na złe” Saska zacznie jej grozić odebraniem córki, a nawet pozbawieniem praw do opieki! Opiekunka społeczna nie będzie miała żadnych wątpliwości, ze Helence będzie o wiele lepiej w innej rodzinie, a dobro dziecka jest dla niej najważniejsze!

- Opieka społeczna to oceni, jak i warunki bytowe, które zapewni pani Helence w najbliższym czasie. Wtedy, zdecydujemy czy wnioskować o pozbawienie praw do opieki – wyjaśni jej.

- Pozbawienie praw? Przecież to jest moja córka – zaprotestuje.

- Która potrzebuje ciepłego domu, odpowiedzialnych opiekunów – wyliczy jej.

- Potrzebuje przede wszystkim mamy – zauważy Rita.

- Jest jeszcze mała. Z pewnością szybko odnajdzie się w dobrej rodzinie zastępczej – skwituje Saska.

Wtedy do ich rozmowy w 840 odcinku „Na dobre i na złe” włączy się Hania, która zaproponuje, że weźmie Ritę i Helenkę do siebie! Perspektywa oddania Małej do rodziny zastępczej aż zmrozi Sikorkę, gdyż bardzo się z nią zżyła, dlatego w danej sytuacji nie będzie mogła zachować się inaczej jak tylko stanąć w jej obronie, aby uratować Helenkę!

- Rita z Helenką mogą zamieszkać u mnie. Dopóki Rita nie stanie na nogi, nie znajdzie pracy, nie wynajmie mieszkania. Poza tym, Helenka będzie miała stałą opiekę lekarską – rzuci odruchowo Hania.

- Będę potrzebowała pani oświadczenie woli. Musi pani też wypełnić odpowiednie dokumenty w urzędzie i oczywiście czeka panią kontrola w miejscu zamieszkania – oświadczy opiekunka społeczna.

Spójrz również: Na dobre i na złe, odcinek 841: Hania pozna przerażającą prawdę o matce Małej! Lucyna nie pozwoli jej zatrzymać dziecka

Na dobre i na złe, odcinek 837 ZWIASTUN. Żałoba Hani Sikorki po śmierci Piotra Korbana. Bandyta Seba porwie Małą
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze