Osiecka, odcinek 3: Burzliwy romans Agnieszki i Marka Hłaski. Zobaczy go z inną i odrzuci oświadczyny

i

Autor: vod.tvp.pl Osiecka, odcinek 3: Burzliwy romans Agnieszki i Marka Hłaski. Zobaczy go z inną i odrzuci oświadczyny

Osiecka, odcinek 3: Burzliwy romans Agnieszki i Marka Hłaski. Zobaczy go z inną i odrzuci oświadczyny!

2020-12-27 20:31

W 3 odcinku serialu "Osiecka" w życiu Agnieszki (Eliza Rycembel) pojawi się Marek Hłasko (Jędrzej Hycnar). Znajomość początkującej poetki ze znanym w całym kraju pisarzem szybko przerodzi się w romans. Ale od początku ich relacja będzie bardzo burzliwa. Choć dla Agnieszki nowy kochanek będzie bratnią duszą, z którą połączy ją wyjątkowa więź, to Marek nie dochowa jej wierności. Wyjazd Osieckiej do Kazimiera w 3 odcinku "Osieckiej" utwierdzi młodą studentkę w przekonaniu, że znów źle ulokowała uczucia.

"Osiecka" odcinek 3 - niedziela, 27.12.2020, o godz. 20.15 w TVP1

Marek Hłasko w 3 odcinku "Osieckiej" wkroczy do życia Agnieszki w momencie kiedy będzie miała za sobą kilka przelotnych związków. Jako studentka reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi nie będzie miała zbyt wiele czasu na aktywność w Studenckim Teatrze Satyryków. Postanowi jednak zrobić etiudę dokumentalną o teatrze. Fascynujący, uwodzicielski, a do tego twórczy Marek nie pozwoli jej skupić się na projekcie.

Już podczas pierwszego spotkania Agnieszka w 3 odcinku "Osieckiej" pokaże pisarzowi swój temperament. - Podobają mi się mężczyźni, którzy trzymają poziom! - rzuci do niego, kiedy Marek zacznie ją po chamsku podrywać. 

Mimo tego spięcia myśli Agnieszki w 3 odcinku "Osieckiej" będzie zaprzątał Hłasko, doskonale znany w Polsce dzięki sukcesowi zbioru opowiadań "Pierwszy krok w chmurach". Ich romans od początku będzie burzliwy. Kolejny kochanek stanie się dla poetki bratnią duszą!

Patrz też: M jak miłość, odcinek 1556: Ula przyzna się Bartkowi co strasznego zrobiła w Australii. Zdradziła męża z innym? WIDEO

Do tego między parą artystów w 3 odcinku "Osieckiej" dojdzie do poważnej rozmowy. Bo Marek kiedy zobaczy zdjęcie, które Agnieszka zrobiła mu w Łodzi, podczas przygotowania reportażu o filmowcach, zacznie podejrzewać ją o złe zamiary. - Ale nie pracujesz dla Urzędu co? Nie jesteś ich osobowym źródłem informacji? - zapyta Agnieszkę. - Nie, nie umiałabyś... - odpowie sam sobie.

Podczas wspólnego wyjazdu do Kazimierza Dolnego w 3 odcinku "Osieckiej" Marek Hłasko uprzedzi Agnieszkę, żeby nie myślała przy nim o miłości. - Jeśli poczujesz, że możesz się zakochać, to uciekaj jak najdalej! Jesteśmy do siebie podobni, a mnie zakochanie nie służy! Po pierwsze się zapijam, a po drugie się zabijam...

Jednak Agnieszka w 3 odcinku "Osieckiej" nie posłucha dobrej rady. Będzie czuła tak silnie porozumienie i więź, że wyjedzie za kochankiem do Kazimierza Dolnego. Wszystkie nadzieje Agnieszki legną w gruzach kiedy zobaczy Hłaskę w inną! Marek też ją zauważy, lecz szybko odwróci wzrok. Po powrocie do Warszawy ojciec Agnieszki, Wiktor (Jan Frycz), ostrzeże córkę przed pisarzem pijakiem i chuliganem.

- Nie chcę rozmawiać o tym, który z moich kolegów nadaje się na mojego męża! - odpowie ojcu. - Moje dziecko lecisz jak ćma do ognia...

- Tato, ani dziecko, ani ćma, a ogień zimny - rzuci z lekką kpiną Agnieszka. W 3 odcinku "Osieckiej" Marek po zdradzie będzie chciał jednak odzyskać kochankę. Oświadczy się Agnieszce, lecz ona odmówi. - To nie są żarty, to jest uczciwa propozycja. Czy zechciałabyś zostać moją żoną? Aga nie zostawiaj mnie samego...

- Bardzo chętnie, jeszcze nigdy tego nie robiłam. Chętnie spróbuję. Ale dzisiaj i tak jest już za późno. Wszystkie kościoły i urzędy są już zamknięte...

ZWIASTUN "Osieckiej"

Nie przegap: M jak miłość, odcinek 1555: Budzyński znów będzie ojcem. Rodzina Andrzeja i Magdy nagle się powiększy

W biografii Agnieszki Osieckiej związek z Markiem Hłaską też zajmuje szczególne miejsce. „Panna Czaczkes” – tak ją nazywał pieszczotliwie pisarz. Ich romans zaczął się rozwijać na przełomie 1956 i 1957 roku.  Wszystko między Osiecką a Hłaską zaczęło się psuć kiedy artysta nie mógł wrócić do Polski po wyjeździe za granicę.

Osiecka zaś desperacko, lecz bezskutecznie, zabiegała u ówczesnych władz o pozwolenie na powrót Hłaski do kraju.Spotkali się dopiero – po raz ostatni – w kwietniu 1968 roku w Los Angeles. Osiecka odbywała wówczas podróż stypendialną po Ameryce. Po śmierci Marka została jej po nim korespondencja oraz maszyna do pisania, która stała na biurku Osieckiej do końca jej życia. Na pogrzebie Hłaski pojawiła się w słynnym białym futrze, które od niego dostała i z butelką wódki.

Osiecka odc. 3. młoda Agnieszka Osiecka (Eliza Rycembel), Marek Hłasko (Jędrzej Hycnar)

i

Autor: materiały prasowe TVP Osiecka odc. 3. młoda Agnieszka Osiecka (Eliza Rycembel), Marek Hłasko (Jędrzej Hycnar)
Osiecka odc. 3. młoda Agnieszka Osiecka (Eliza Rycembel), Marek Hłasko (Jędrzej Hycnar)

i

Autor: materiały prasowe TVP Osiecka odc. 3. młoda Agnieszka Osiecka (Eliza Rycembel), Marek Hłasko (Jędrzej Hycnar)
Najnowsze