Rajdowi motocykliści w Leśnej Górze (galeria!)

2009-06-02 10:26 raf

Polski motocyklista rajdowy Jacek Czachor, wielokrotny uczestnik Rajdu Dakar, razem ze swym partnerem z Orlen Teamu, Jakubem Przygońskim, pojawią się w Leśnej Górze. Towarzyszyć im będzie aktor Tadeusz Chudecki, który wcieli się w postać mechanika zespołu.

Powód wizyty sportowców w szpitalu nie będzie na szczęście natury medycznej. Najpoważniejszy jak do tej pory wypadek Jacek Czachor przeżył we wczesnej młodości na popularnym Komarze. Rajdowcy w serialu pojawią się gościnnie i zagrają samych siebie.

- Plan filmowym jest specyficzny. Do tej pory udzielaliśmy wywiadów typowo sportowych, na żywo. Teraz mamy przed sobą gotowy tekst, który trzeba powiedzieć. Choć to zaledwie kilka linijek, nie jest to wcale łatwe. Naszą pasją pozostaną motocykle, a nie gra aktorska - oświadczył Jacek Przygoński.

Obaj motocykliści zrobili wielkie wrażenie w Leśnej Górze.

- Kiedy podjechali, cała ekipa męska stanęła. Zachowywali się jak kobiety z wózkami w parku. Każdy chciał się przymierzyć i usiąść na motorze - mówi Tadeusz Chudecki. - Motor to coś wspaniałego, każdemu działa na wyobraźnię. Mnie też. Niedawno też sobie kupiłem - powiedział Chudecki, który również zawitał w Leśnej Górze.

Chudecki gra Staszka Dudzika, pacjenta należącego do grupy badawczej doktor Leny Starskiej. Zmaga się z ciężką chorobą - rakiem i gronkowcem, którym zaraził się w szpitalu i to właśnie do niego przyjechali w odwiedziny rajdowcy. Staszek jest bowiem mechanikiem teamu i przed zawodami musi sprawdzić stan techniczny motocykli.

Historia ma jednak pozytywny wydźwięk. W Leśnej Górze Staszek poznaje Lidię (Hanna Mikuć), znaną niegdyś pogodynkę, w której z wzajemnością się zakochuje.

- Okazuje się, że miłość jest najlepszym antybiotykiem, antidotum na wszystko. Pozytywne myślenie zaczyna produkować przeciwciała. Kończy się pięknym happy endem - zdradził aktor.

Najnowsze