Stulecie Winnych 3, odcinek 38: Skandal u Winnych na urodzinach córek Basi i Tomka. Mania załatwi teściową córki - ZWIASTUN

2021-05-09 20:25 Agnieszka Pyź
 Stulecie Winnych 3, odcinek 38: Skandal u Winnych na urodzinach córek Basi i Tomka. Mania załatwi teściową córki - ZWIASTUN
Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3, odcinek 38: Skandal u Winnych na urodzinach córek Basi i Tomka. Mania załatwi teściową córki - ZWIASTUN

W 38 odcinku "Stulecie Winnych" 3 dojdzie do ostrego starcia Mani (Magdalena Walach) z Klimkiewiczową (Małgorzata Ostrowska-Królikowska). Wredna teściowa Basi (Kamila Bujalska) będzie gościem w domu Winnych na 3. urodzinach bliźniaczek, Uli (Helena Stupak) i Julii (Nela Szumowska), ale wywoła skandal kiedy w 38 odcinku "Stulecia Winnych" zacznie obrażać rodzinę żony Tomka (Filip Gurłacz). Mąż Basi nie odważy się przeciwstawić matce, ale Mania zrobi porządek z Klimkiewiczową. Rzuci jej w twarz tak mocne słowa, po których wyniosła damusia nie będzie miała już czego tam szukać. Niestety Tomek znów zachowa się jak potulny maminsynek! Zostawi żonę i córki. Zobaczcie ZWIASTUN "Stulecia Winnych".

"Stulecie Winnych" 3 sezon odcinek 38 (odc. 12) - niedziela, 9.05.2021, o godz. 20.15 w TVP1

W 38 odcinku "Stulecia Winnych" nadejdzie 1972 rok, a córki Basi i Tomka skończą 3 lata. Kryzys w ich małżeństwie pogłębi się jeszcze bardziej, bo Tomek zwyczajnie nie dorośnie do roli ojca i męża. Matka będzie dla niego ważniejsza niż rodzina. Nie zdoła się przeciwstawić Klimkiewiczowej, która w 38 odcinku "Stulecia Winnych" znów pokaże do czego jest zdolna. Zjawi się na przyjęciu w domu Winnych w Brwinowie, ale będzie stała z boku, obserwując wszystkich z pogardą. Wciąż nie pogodzi się z tym, że jej jedyny syn ożenił się z wieśniaczką i wszedł do "takiej rodziny".

Patrz też: Stulecie Winnych 3, odcinek 38: Straszne słowa Lotty po pogrzebie Kazi! Zniszczy Jaśka przy całej rodzinie - ZWIASTUN

Także Mania w 38 odcinku "Stulecia Winnych" nie zniesie obecności Klimkiewiczowej w domu Ani (Urszula Grabowska) i ojca Stanisława (Jan Wieczorkowski). - Nie znoszę tej Klimkiewiczowej! Po prostu nie znoszę. Wszystko krytykuje, babsko nadęte! - rzuci do siostry, kiedy będą dekorowały tort dla bliźniaczek.

- Nie robisz tego dla niej, tylko dla dziewczynek... To po co ją zapraszałaś?

- Basia uważa, że dziewczynki powinny mieć z nimi kontakt. Z Tomkiem to rozumiem, jest ojcem, ale ona?! Tyle już złego narobiła! Przecież to przez nią Basia nie mieszka z Tomkiem! - oceni Mania ze smutkiem w głosie. Bo w 38 odcinku "Stulecia Winnych" Basia z córkami nadal będzie mieszkała w małym mieszkanku Mani i Ryszarda (Piotr Rogucki) w Ursusie. Czekając na obiecane jej przez spółdzielnię własne mieszkanie.

Na urodzinach bliźniaczek Uli i Julii w 38 odcinku "Stulecia Winnych" zbiorą się wszyscy. Nie zabraknie oczywiście matki chrzestnej, Kasi (Weronika Humaj) z córką Małgosią (Amelia Żuchowska) oraz Michała juniora (Marcin Franc) z żoną Agnieszką (Ina Sobala), którzy przyjadą aż z Gdańska i przywiozą 3-letnim dziewczynkom duże, pluszowe misie. Teściowa Basi w 38 odcinku "Stulecia Winnych" nagle wyskoczy z bardzo drogimi niespodziankami dla wnuczek. - A teraz prezenty od nas. Coś, co się nigdy nie popsuje i nigdy nie straci na wartości. Nie tak jak jakaś zabawka...- Mamo... - upomni ją Tomek, lecz na niewiele się to zda.

- To nie są zwykłe pieniążki. To są złote dolary! Tomek, zabierz im to, przecież widać, że nie mają pojęcia jaką to ma wartość... No cóż, nie ma się co dziwić!  - Klimkiewiczowa w 38 odcinku "Stulecia Winnych" wykorzysta okazję, żeby wszystkich obrazić. - Mogłaś sobie darować wytykanie braku pieniędzy rodzinie Basi! - tylko na tyle będzie stać Tomka, by bronić żony i jej rodziny przed swoją matką.

Ale Klimkiewiczowa dalej w 38 odcinku "Stulecia Winnych" będzie sączyła swój jad. - Synku, kiedy ty wreszcie zrozumiesz, że to nie chodzi o pieniądze, tylko o mentalność... Chłop zawsze będzie myślał o tym jak przetrwać! Nie potrafi planować przyszłości!

Stulecie Winnych, odcinek 38 ZWIASTUN. Żałoba po śmierci Kazi. Kasia dręczona przez Adama! Mania załatwi matkę Tomka. Basia zażąda rozwodu

Sprawdź też: Stulecie Winnych 3, odcinek 38: Benek zginie w Izraelu! Ewa przekaże Ani tragiczne wieści o śmierci Benia - ZWIASTUN

Nagle w 38 odcinku "Stulecia Winnych" do ich rozmowy włączy się Mania, która załatwi znienawidzoną teściową Basi mocnym tekstem. - Wie pani, co mówiła prababcia Uli i Julii, Bronia, zresztą pierwsza w naszej rodzinie, która potrafiła czytać? Świnia zostanie świnią, nawet gdyby na sobie złote siodło miała!

Matce Tomka od razu zrzednie mina i zniknie szyderczy uśmieszek z twarzy. Nie czekając aż wnuczki, Ula i Julia, zdmuchną świeczki na torcie, odwróci się, żeby wyjść. I zażąda, żeby Tomek też zostawił żonę i córki. - No właśnie o tym mówiłam... Chamstwo! Jedziemy do domu! Natychmiast!

Stulecie Winnych 3 odc. 38. Rodzina Winnych na urodzinach bliźniaczek Basi i Tomka
Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 3 odc. 38. Rodzina Winnych na urodzinach bliźniaczek Basi i Tomka
Stulecie Winnych 3 odc. 38. Klimkiewiczowa (Małgorzata Ostrowska-Królikowska), Tomek (Filip Gurłacz)
Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 odc. 38. Klimkiewiczowa (Małgorzata Ostrowska-Królikowska), Tomek (Filip Gurłacz)
Stulecie Winnych 3 odc. 38. Basia (Kamila Bujalska), Tomek (Filip Gurłacz), bliźniaczki Ula (Helena Stupak), Julia (Nela Szumowska)
Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 odc. 38. Basia (Kamila Bujalska), Tomek (Filip Gurłacz), bliźniaczki Ula (Helena Stupak), Julia (Nela Szumowska)

Nie przegap: Koniec Stulecia Winnych 3. Ania i Mania na cmentarzu przy grobie Pawła Bartosiewicza w ostatnim 39 odcinku. Tajemnice z przeszłości wyjadą na jaw!

W 38 odcinku "Stulecia Winnych" Basia nawet nie spróbuje zatrzymać Tomka. Pozwoli mężowi wyjść z urodzin ich córek i skupi się na tym, by bliźniaczki nie zauważyły nieobecności taty. Następnego dnia Tomek zjawi się przed szpitalem, żeby przeprosić żonę. Ale Basia nie będzie chciała z nim rozmawiać. - Twoja matka powinna przeprosić! Obraziła moją rodzinę!

- Taki ma charakter, nic z tym nie zrobisz!- Kiedy ty wreszcie przejrzysz na oczy Tomek? - zapyta zdruzgotana jego odpowiedzią. - Ja naprawdę Basiu chce wszystko naprawić, tylko to nie jest takie proste. Nie wiem jak! - zapewni ją mąż, lecz Basia w 38 odcinku "Stulecia Winnych"  postawi sprawy jasno. - Chcę rozwodu!

Klimkiewiczowa osiągnie swój cel i w 38 odcinku "Stulecia Winnych" rozdzieli Basię i Tomka? Na szczęście mąż Basi w porę się opamięta, a teściowa będzie musiała spojrzeć prawdzie w oczy i przeprosić synową.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze