Koniec Stulecia Winnych 3. Ania i Mania na cmentarzu przy grobie Pawła Bartosiewicza w ostatnim 39 odcinku. Tajemnice z przeszłości wyjadą na jaw!

i

Autor: materiały prasowe TVP Koniec Stulecia Winnych 3. Ania i Mania na cmentarzu przy grobie Pawła Bartosiewicza w ostatnim 39 odcinku. Tajemnice z przeszłości wyjadą na jaw!

Koniec Stulecia Winnych 3. Ania i Mania na cmentarzu przy grobie Pawła Bartosiewicza w ostatnim 39 odcinku. Tajemnice z przeszłości wyjadą na jaw!

2021-05-16 19:01

Koniec serialu "Stulecie Winnych" w ostatnim 39 odcinku będzie wręcz porażający. Przeszłość i tajemnice sprzed lat znów dadzą o sobie znać, a Ania (Urszula Grabowska) będzie musiała zmierzyć się z kłamstwem, które wpłynie nie tylko na jej rodzinę, ale przede wszystkich na siostrę bliźniaczkę Manię (Magdalena Walach), jej męża Ryszarda (Piotr Rogucki) i córki - Kasię (Weronika Humaj) i Basię (Kamila Bujalska). W ostatnim 39 odcinku "Stulecia Winnych" do Polski wróci Paweł Bartosiewicz (Jacek Beler). Ukochany Mani i Ani będzie wyglądał inaczej i nie od razu da o sobie znać. Ale w finale "Stulecian Winnych" siostry spotkają się na cmentarzu przy grobie Pawła. Prawda wyjdzie na jaw?

"Stulecie Winnych" 3 sezon, ostatni odcinek 39 - niedziela, 16.05.2021, o godz. 20.15 w TVP1

Ostatni 39 odcinek "Stulecia Winnych" będzie trzymał w napięciu do samego końca, a powrót Pawła Bartosiewicza zagrożeni szczęściu rodziny Winnych i Borkowskich! Po wielu latach od ucieczki z Polski i zmianie nazwiska na Tomasz Nowak, Paweł wróci do kraju. Będzie wyglądał zupełnie inaczej, twarz Pawła bardzo się zmieni, bo nie zagra go już Tomasz Włosok, lecz Jacek Beler. Nie od razu mąż Mani, dawny ukochany Mani, który dzięki niej przeżył, uniknął kary śmierci da o sobie znać.

Ze zdjęć z ostatniego 39 odcinka "Stulecia Winnych" wynika, że Paweł będzie obserwował obie siostry z ukrycia, ubrany w czarny płaszcz i kapelusz pojawi się na cmentarzu w Brwinowie gdzie jest jego symboliczny grób, gdzie zostali pochowani także jego rodzice, powieszeni przez Niemców Jan (Wiesław Cichy) i Barbara (Maria Ciunelis) Bartosiewczowie. Wizyta Ani i Mani na cmentarzu w ostatnim 39 odcinku "Stulecia Winnych" nie będzie przypadkowa. Pojawi się tam też z nimi ksiądz Ignacy (Lesław Żurek). Pod osłoną nocy będą się modlić przy grobie Pawła, którego kiedyś obie bardzo kochały. Dlaczego akurat teraz? To na razie pozostaje tajemnicą, ale pewne jest, że w finale 3 sezonu "Stulecia Winnych" Ania będzie musiała powiedzieć Mani prawdę o tym, że Paweł żyje.

Patrz też: Koniec Stulecia Winnych 3. Powrót Pawła zniszczy Mani życie w ostatnim 39 odcinku. Tak będzie wyglądał Paweł - ZDJĘCIA

Kilka lat temu w "Stuleciu Winnych" Ania sama była poruszona wiadomością, że Paweł mieszka teraz w Szwajcarii pod zmienionym nazwiskiem i z nową tożsamością. Dostała list od Pawła, który poprosił ją, by byli w kontakcie, by odezwała się do niego za pośrednictwem jego przyjaciela.

"Aniu, być może będzie to dla ciebie list zza grobu, ale myślę, że jednak wiesz, że żyję. Bo żyję dzięki tobie. Byłem słaby, bo nie potrafiłem na ciebie zaczekać gdy zdecydowałaś się studiować. Byłem słaby gdy skorzystałem z miłości Mani i byłem słaby uciekając od was obu po urodzeniu się Kasi i Basi. Wstyd mi, ale nie potrafiłem inaczej. Próbował udowodnić sobie, że umiem być silny, odważny. Potem przez dwa lata wojny, potem w podziemiu na torturach w śledztwie. Ale to nie zmienia moich win wobec ciebie, Mani, dziewczynek. Nie dziewczynek, przecież dziś to dorosłe kobiety. Jeśli uznasz, że możesz i chcesz napisz do mnie. Proszę na ten adres, który znajdziesz na końcu mojego listu. To mój przyjaciel, ma możliwość przesyłania listów do Szwajcarii. Bez problemów i konsekwencji może je wysyłać tobie. Tak samo jak ten list, by nikt nie wiedział kto jest jego nadawcą. Jeśli nie odpowiesz, zrozumiem, ale z wielkim bólem. Będę czekał na list od ciebie, Paweł".

Stulecie Winnych odcinek 37 ZWIASTUN. Syn Kazi i Władka wróci z Francji. Tragedia po powrocie Damiana. Basia nie wytrzyma dłużej z teściową!

Nie przegap: Koniec Stulecia Winnych 3. Ostatni 39 odcinek wstrząśnie rodziną Winnych. Takiego finału nikt się nie spodziewał

W ostatnim 39 odcinku "Stulecia Winnych" okaże się, że Paweł nie doczekał się odpowiedzi od Ani. Znajdzie jednak sposób, by wrócić do Polski, zobaczyć nie tylko Manię, ale także swoje córki, Kasię i Basię oraz wnuczki - Małgosię, Julię i Urszulę.

Co się stało z Pawłem Bartosiewiczem w "Stuleciu Winnych"?

To, że Paweł wróci do "Stulecia Winnych" było pewne od początku 3 sezonu, bo pojawiał się on w napisach końcowych. Tyle tylko, że nie zagra go już Tomasz Włosok, ale Jacek Beler! To kolejna zmiana w obsadzie "Stulecia Winnych" na jaką zdecydowali się twórcy w 3 serii. Włosok w roli Pawła ostatni raz pojawił się w 25 odcinku poprzedniego sezonu. Skazany na śmierć przez komunistyczną władzę uciekł z Polski dzięki Kazimierzowi (Mateusz Janicki), który na prośbę Ani, nie dopuścił do egzekucji. Jednak nikt poza Anią i Michałem (Stefan Pawłowski) aż do ostatniego 39 odcinka "Stulecia Winnych" nie będzie wiedział, że tak naprawdę nie zginął.

Na koniec "Stulecia Winnych" 3 rodzinę Winnych będą dręczyły sprawy z przeszłości. W 39 odcinku "Stulecia Winnych" Ania zdecyduje się na wyjawienie Mani długo skrywanej tajemnicy o Pawle. Będzie jednak drżała ze strachu, że siostra może jej tego nigdy nie wybaczyć, a prawda może raz na zawsze zburzyć szczęście całej rodziny. Wszystko stanie się jasne podczas spotkania Ani i Mani przy grobie Pawła.

Przypomnimy, że w 25 odcinku "Stulecia Winnych" 2 Paweł miał zostać zastrzelony w lesie. Zjawił się tam jednak Kazimierz z nowym paszportem dla niego. - Tu masz rzeczy i paszport. Wyjeżdżasz z polską reprezentacją na olimpiadę... A później radź sobie sam! Od teraz jesteś Tomasz Nowak... Tu masz wszystkie papiery... Przez wiele lat nie było wiadomo co się dzieje z Pawłem.

Stulecie Winnych 3 odc. 39. Ania (Urszula Grabowska), Mania (Magdalena Walach), Ignacy (Lesław Żurek)

i

Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 3 odc. 39. Ania (Urszula Grabowska), Mania (Magdalena Walach), Ignacy (Lesław Żurek)
Stulecie Winnych 3 odc. 39. Paweł (Jacek Beler)

i

Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 3 odc. 39. Paweł (Jacek Beler)
Stulecie Winnych 3 odc. 38. Ania (Urszula Grabowska), Mania (Magdalena Walach)

i

Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 3 odc. 38. Ania (Urszula Grabowska), Mania (Magdalena Walach)
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze