Stulecie Winnych 3, odcinek 38: Benek zginie w Izraelu! Ewa przekaże Ani tragiczne wieści o śmierci Benia

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3, odcinek 38: Benek zginie w Izraelu! Ewa przekaże Ani tragiczne wieści o śmierci Benia

Stulecie Winnych 3, odcinek 38: Benek zginie w Izraelu! Ewa przekaże Ani tragiczne wieści o śmierci Benia - ZWIASTUN

2021-05-07 12:34

W 38 odcinku serialu "Stulecie Winnych" 3 Benek (Bartłomiej Kotschedoff), mąż Ewy (Sonia Mietielica) umrze w tragicznych okolicznościach. Nadejdzie jesień 1972 roku i w Izraelu wybuchnie wojna. Ania (Urszula Grabowska) i Andzia (Barbara Wypych) w 38 odcinku "Stulecia Winnych" będą drżały o los swoich dzieci. Z Ewą i Benkiem nie będzie kontaktu. Aż nadejdą przerażające wieści - Ewa zadzwoni do matki, by przekazać jej, że Benio nie żyje. Ukochany syn Andzi zginie podczas w dniu żydowskiego święta Jom Kipur. Śmierć Benka podzieli rodzinę Winnych... Zobaczcie ZWIASTUN!

"Stulecie Winnych" 3, odcinek 38 (odc. 12) - niedziela, 9.05.2021, o godz. 20.15 w TVP1

Tragiczna śmierć u Winnych w 38 odcinku "Stulecia Winnych" będzie ciosem od losu dla pogrążonej w żałobie rodziny. Tuż po pogrzebie Kazi (Katarzyna Kwiatkowska) kiedy wszyscy z trudem przyzwyczają się do myśli, że 82-letnia żona Władka (Arkadiusz Janiczek) odeszła tak nagle, we śnie, zostawiając wszystkich bez pożegnania, rozegra się kolejny dramat. Nadejdzie jesień 1972 roku. Od wyjazdu Ewy i Benka do Izraela miną ponad cztery lata, a Andzia w 38 odcinku "Stulecia Winnych" dostanie od syna list, w którym jej ukochany Benio wyjawi, że życie w kibucu podoba im się coraz bardziej. Matka Benka nie straci jednak nadziei, że zobaczy i przytuli jeszcze syna.

Patrz też: Koniec Stulecia Winnych 3. Ania i Mania na cmentarzu przy grobie Pawła Bartosiewicza w ostatnim 39 odcinku. Tajemnice z przeszłości wyjadą na jaw!

W 38 odcinku "Stulecia Winnych" kiedy akcja przeniesie się na początek października 1972 roku, rodzina Winnych zadrży ze strachu o Ewę i Benka. Wstrząsające informacje z Izraela, podawane w "Dzienniku Telewizyjnym" spotęgują lęk Andzi i Ani o dzieci.

"Bliski Wschód w ogniu. Połączone siły Egiptu i Syrii zaatakowały Izrael w dniu żydowskiego święta Jom Kipur. U podłoża wznowienia walk trwają problemy nierozstrzygnięte od 1967 roku gdy Izrael w wyniku agresji zagarnął terytoria arabskie". 

Zrozpaczone matki w 38 odcinku "Stulecia Winnych" nie będą wiedziały co robić, jak dowiedzieć się co się dzieje z Ewą i Benkiem, czy nie grozi im niebezpieczeństwo. Andzia znajdzie się na skraju załamania, będzie miała złe przeczucia co do Benia. - Miałam zły sen... - wyzna Stanisławowi (Jan Wieczorkowski) w 38 odcinku "Stulecia Winnych", a mąż od razu ją pocieszy.

- To tylko sen. A sny trzeba rozumieć na odwrót...

- Ją wybrał, nie mnie... - Andzia nie zdoła ukryć łez. W 38 odcinku "Stulecia Winnych" nadal nie pogodzi się z tym, że Ewa namówiła Benka na wyjazd do Izraela, że zabrała jej syna. - Są małżeństwem, pojechał za nią. Ty też kiedyś pojechałaś za Guidem...

- To było zupełnie co innego...

- Tak wybrali. Trzeba to uszanować... - doda Stanisław.

Stulecie Winnych odcinek 37 ZWIASTUN. Syn Kazi i Władka wróci z Francji. Tragedia po powrocie Damiana. Basia nie wytrzyma dłużej z teściową!

Sprawdź też: Stulecie Winnych 3, odcinek 38: Jasiek odzyska miłość swojego życia! To nie będzie Lotta

Tak w 38 odcinku "Stulecia Winnych" zacznie się dramat w domu Andzi, Stanisława, Ani i Michała (Stefan Pawłowski), który podzieli rodzinę. Zanim do Winnych dotrze wiadomość, że Benek nie żyje, że zginął podczas walk w Izraelu, Ania będzie miała koszmarny, proroczy sen, w którym usłyszy strzały i krzyk. - Tylko nie to. Proszę... - powie po przebudzeniu.

Następnego dnia w 38 odcinku "Stulecia Winnych" Ewa zadzwoni do rodziny, by przekazać im, że Benek nie przeżył. To Ania odbierze telefon od córki, która będzie zanosiła się płaczem mówiąc, że straciła męża. Ból będzie tak wielki, że Ania nie wydobędzie z siebie ani słowa. Wystarczy jednak, że w 38 odcinku "Stulecia Winnych" spojrzy na Andzię, by wszystko stało się jasne.

Matka Benka w 38 odcinku "Stulecia Winnych" odwróci się od niej, nie kryjąc jak bardzo cierpi. Zaraz potem z ust Andzi padną przerażające słowa. Oskarży Anię o Ewę o śmierć Benka!

- Nie mogę na ciebie patrzeć! To ty go zabiłaś! Mojego Benia... Ty i twoja córka! - powie Andzia, a po chwili zaleje się łzami. Stanisław będzie rozdarty między uczuciem do żony, a córki.

Śmierć Benka w 38 odcinku "Stulecia Winnych" doprowadzi do tego, że Ewa wróci do Polski, sama, bez zmarłego męża. A koniec 3 sezonu "Stulecia Winnych" wstrząśnie nie tylko całą rodziną, ale także widzami.

Stulecie Winnych 3 odc. 34. Ewa (Sonia Mietielica), Benito Benek (Bartłomiej Kotschedoff)

i

Autor: Stulecie Winnych Facebook Stulecie Winnych 3 odc. 34. Ewa (Sonia Mietielica), Benito "Benek" (Bartłomiej Kotschedoff)
Stulecie Winnych 3 odc. 38. Ania (Urszula Grabowska), Andzia (Barbara Wypych)

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 odc. 38. Ania (Urszula Grabowska), Andzia (Barbara Wypych)
Stulecie Winnych 3 odc. 38. Michał (Stefan Pawłowski), Ania (Urszula Grabowska), Stanisław (Jan Wieczorkowski)

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 odc. 38. Michał (Stefan Pawłowski), Ania (Urszula Grabowska), Stanisław (Jan Wieczorkowski)
Stulecie Winnych 3 odc. 38. Andzia (Barbara Wypych)

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 odc. 38. Andzia (Barbara Wypych)
Najnowsze