Stulecie Winnych 3, odcinek 38: Jasiek odzyska miłość swojego życia! To nie będzie Lotta

i

Autor: TVP Stulecie Winnych 3, odcinek 38: Jasiek odzyska miłość swojego życia! To nie będzie Lotta

Stulecie Winnych 3, odcinek 38: Jasiek odzyska miłość swojego życia! To nie będzie Lotta - ZWIASTUN

2021-05-08 15:09

W 38 odcinku "Stulecia Winnych 3" Jasiek (Patryk Szwichtenberg) zawalczy o swoją miłość! Jak pisaliśmy jako pierwsi - jego żona Lotta (Patrycja Volny) zaczęła go zdradzać z niemieckim agentem bezpieki, a ich syna Stasia (Iwo Rajski) na stałe wywiozła do obcego kraju. Pierwsza wielka, tragiczna miłość Jaśka, Łucja (Sandra Drzymalska) popełniła samobójstwo po romansie z polskim ubekiem (Mirosław Haniszewski)... Ale jak mówi Patryk Szwichtenberg w wywiadzie jego bohater nie podda się i zawalczy o to, co w życiu najważniejsze! Kto okaże się w 38 odcinku "Stulecia Winnych 3" wielką miłością życia Jaśka Winnego? Zobaczcie ZWIASTUN!

"Stulecie Winnych" 3 sezon, odcinek 38 (odc. 12) - niedziela, 9.05.2021, o godz. 20.15 w TVP1

Życie uczuciowe Jaśka w "Stuleciu Winnych" to niekończące się pasmo udręki. Pierwsza wielka miłość, objawienie - Łucja - zakończyło się tragicznie. Kochankowie nie wiedzieli, że tak naprawdę są kuzynami, ale Łucja przyciągała i odpychała Jaśka, nie będąc pewną, czy ma ochotę na mezalians. Wychowana na dworze Wierusz-Kowalskiego dziewczyna z domu dziecka była przez ojczyma rozpieszczana i wychowana w poczuciu wyższości wobec chłopstwa. W strasznych czasach wojny i stalinowskiej Polski w latach 50-tych ub.w. Łucja próbowała poradzić sobie przy pomocy romansu z bezwzględnym ubekiem. Ten pomysł okazał się nietrafiony i zrozpaczona dziewczyna ostatecznie życie zakończyła. 

Po tej wielkiej stracie Jasiek bardzo długo był sam i dopiero w 3 sezonie "Stulecia Winnych" zdecydował się na nowy związek. Jego wybranką została Niemka Lotta, która została w Polsce po wojennej zawierusze. Jednak i ta miłość okazała się trudna - Władek Winny (Arkadiusz Janiczek) nie tolerował związku syna z "wrogiem ojczyzny " i przez kilka lat nie chciał nawet poznać wnuka! Jasiek miotał się między powinnością wobec rodziny i miłością do żony i syna, ale ostatecznie przegrał. Lotta uznała, że jej syn musi poznać także niemieckie korzenie i wywiozła Antosia na stałe do NRD. Tu też nawiązała bardzo podejrzany romans z agentem NRD-owskiej bezpieki i oświadczyła mężowi, że jak chce widywać syna musi rzucić wszystko i przeprowadzić się do Niemiec.  

Zobacz także: Na dobre i na złe, odcinek 811: Falkowicz po śmierci Kasi będzie wrakiem człowieka! Zamknie się z dziećmi w domu

Stulecie Winnych 3, odcinek 36: Basia po porodzie dręczona przez teściową! Jasiek rozdzielony z Lottą. Syn Ani wróci do domu z dziewczyną Agnieszką
Stulecie Winnych, odcinek 38 ZWIASTUN. Żałoba po śmierci Kazi. Kasia dręczona przez Adama! Mania załatwi matkę Tomka. Basia zażąda rozwodu
Stulecie Winnych 3, odcinek 38: Lotta na pogrzebie Kazi wywoła niezły skandal! Jasiek nie daruje tego żonie - ZDJĘCIA

i

Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 3, odcinek 38: Lotta na pogrzebie Kazi wywoła niezły skandal! Jasiek nie daruje tego żonie - ZDJĘCIA

- Jasiek często miewał z kobietami toksyczne relacje - przyznaje Patryk Szwichtenberg w wywiadzie dla magazynu "Tele Tydzień". - Dopiero narodziny dziecka nadały sens jego życiu.

Tak odpowiedział aktor "Stulecia Winnych" na pytanie o najbardziej dramatyczne jego zdaniem momenty w życiu Jaśka Winnego. Czy jego bohater odzyska kontrolę nad swoim życiem i zawalczy o miłość? 

- Syn jest dla niego największą miłością, w której nie ma żadnych kalkulacji. Nie chcę zdradzać co wydarzy się niebawem, ale coś mi mówi, że Jasiek w końcu przejmie stery i okaże się mężczyzną z krwi i kości! - zdradza aktor. 

Zaraz po pogrzebie Kazi w 38 odcinku "Stulecia Winnych 3" Jasiek będzie musiał pożegnać się z synkiem. Kiedy Antoś zdrzemnie się po smutnych, ciężkich wydarzeniach, Jasiek obudzi go ze łzami w oczach. 

- Wstawaj, Antoś, mama czeka... Zobaczymy się wkrótce, obiecuję...

- Przyjedziesz? Powiedz, że tak - będzie prosił Antoś tatę przy pożegnaniu.  

- Oczywiście, przyjadę na twoje zawody - obieca Jasiek. 

W tym momencie 38 odcinka "Stulecia Winnych 3", i tata, i syn zaczną płakać. Jasiek delikatnie odsunie Antosia i powie mu patrząc prosto w oczy: - Kocham cię, synku. Nigdy o tym nie zapominaj, dobrze? 

Wygląda na to, że  Jasiek po śmierci Kazi (Katarzyna Kwiatkowska) otrząśnie się i zrozumie, że nie warto na nic czekać. Jasiek Winny zawalczy o syna! I wygląda na to, że ma duże szanse na wygraną! Czy przy okazji pozna  kobietę, która nareszcie da mu prawdziwe szczęście? Przekonamy się w 38 odcinku "Stulecia Winnych 3"!  

Czytaj też: M jak miłość, odcinek 1593: Argasiński ojcem dziecka Patrycji! Wyda mu Łukasza, żeby zapobiec tragedii

Stulecie Winnych 3, odcinek 36: Jasiek zdradzony przez Lottę! Zostawiła go dla agenta Franka Bauera. Dostanie dowód zdrady - ZWIASTUN

i

Autor: tvp/vod Stulecie Winnych 3, odcinek 36: Jasiek zdradzony przez Lottę! Zostawiła go dla agenta Franka Bauera. Dostanie dowód zdrady - ZWIASTUN
Stulecie Winnych sezon 2, odc. 25: Łucja (Sandra Drzymalska)

i

Autor: tvp/vod
Najnowsze