Stulecie Winnych 3, odcinek 37: Kazia odzyska syna po latach! Tak będzie wyglądał Damian Winny - ZDJĘCIA

i

Autor: Stulecie Winnych Facebook Stulecie Winnych 3, odcinek 37: Kazia odzyska syna po latach! Tak będzie wyglądał Damian Winny - ZDJĘCIA

Stulecie Winnych 3, odcinek 37: Kazia odzyska syna po latach! Tak będzie wyglądał Damian Winny - ZDJĘCIA

2021-05-03 20:17

W 37 odcinku serialu "Stulecie Winnych" 3 Kazia (Katarzyna Kwiatkowska) nie zapanuje nad wzruszeniem kiedy po latach do Brwinowa wróci jej syn, homoseksualista Damian (Paweł Okraska). Starszy brat Jaśka (Patryk Szwichtenberg) wyjechał z Brwinowa tuż przed wybuchem wojny. Nie mógł znieść, że matka nie akceptuje jego orientacji seksualnej. Dopiero w 37 odcinku "Stulecia Winnych" okaże się, że Damian po wojnie wyemigrował do Francji i zamieszkał w Prowansji. Mimo tego, że jest gejem ożenił się i ma córkę Michelle (Maria Pawłowska). Oboje pojawią się w Brwinowie w najmniej spodziewanym momencie, ale to będzie przełom dla rodziny Kazi i Władka (Arkadiusz Janiczek). Zobaczcie jak będzie wyglądał Damian!

"Stulecie Winnych" 3 sezon, odcinek 37 - poniedziałek, 3.05.2021, o godz. 20.15 w TVP1

W 37 odcinku "Stulecia Winnych" 3 nastąpi wzruszająca chwila w rodzinie Kazi i Władka! Co prawda Winni z trudem poradzą sobie ze świadomością, że nie zobaczą więcej wnuka Antosia (Iwo Rajski), że synowa Lotta (Patrycja Volny) wywiozła go do Niemiec i pozwoliła Jaśkowi być z synem, ale los przygotuje dla seniorów wyjątkową niespodziankę! Odzyskają drugiego, starszego syna Damiana, którego nie wiedzieli od 1939 roku! Minie ponad 3- lat od ostatniego spotkania Winnych z Damianem, który wyjechał z Brwinowa kiedy wyszło na jaw, że jest gejem. W 37 odcinku "Stulecia Winnych" Damian będzie już innym człowiekiem, mężem i ojcem, o czym Kazi i Władek nie mieli pojęcia.

Nie przegap: Koniec Stulecia Winnych 3. Ostatni 39 odcinek wstrząśnie rodziną Winnych. Takiego finału nikt się nie spodziewał

Rodzina Kazi i Władka w 37 odcinku "Stulecia Winnych" znów będzie razem. Jasiek po dramatycznej historii z Lottą, która go zdradziła i rozpoczęła nowe życie, pogodzi się z ojcem. Władek kolejny raz wybaczy synowi i pozwoli, by ten pomagał mu w gospodarstwie. Coraz częściej schorowany senior nie będzie miał siły na to, by doglądać wszystkiego, a Jasiek zastąpi ojca w roli gospodarza. Właśnie wtedy w 37 odcinku "Stulecia Winnych" w Brwinowie zjawi się Damian z córką Michelle.

Przeczytaj także: Stulecie Winnych 3. Zmiana emisji odcinków w majówkę! Tak przyspieszą koniec serialu w TVP

Poruszona Kazia w 37 odcinku "Stulecia Winnych" nie zdoła uwierzyć we własne szczęście. Michelle także ucieszy się na widok babci, której nigdy nie wiedziała. W tej ważnej chwili u boku Winnej nie zabraknie też bratanic - Ania (Urszula Grabowska) i Mania (Magdalena Walach). To córki Stanisława (Jan Wieczorkowski) otrą łzy wzruszenia z jej policzków, zapewniając ciotkę, że dostała cenny dar od losu - odzyskała dziecko po latach rozłąki. Dla Ani w 37 odcinku "Stulecia Winnych" to będzie też rozczulający widok. Bo nadal będzie miała nadzieję, że ona też zobaczy jeszcze Ewę (Sonia Mietielica).

Stulecie Winnych 3, odcinek 36: Basia po porodzie dręczona przez teściową! Jasiek rozdzielony z Lottą. Syn Ani wróci do domu z dziewczyną Agnieszką

Sprawdź też: Stulecie Winnych 3, odcinek 36: Jasiek dostanie przerażający list od syna! Lotta zmieni Antosiowi imię. A to dopiero początek wojny o dziecko - ZWIASTUN

Kim jest Damian Winny ze "Stulecia Winnych"?

Damian Winny, którego w pierwszym sezonie "Stulecia Winnych" grało trzech aktorów: Artur Sokólski, Bartosz Szczerbiak i Jakub Sasak nie był ani razu wspomniany w drugim sezonie serialu. Wzmianki o nim pojawią się dopiero w 3 sezonie "Stulecia Winnych" i okaże się, że Damian po wojnie wyemigrował do Francji. Tam się ożenił i tam przyszła na świat jego córka, Michelle. Nowego Damiana zagra Paweł Okraska.

W książce Ałbeny Grabowskiej Damian nigdzie nie wyemigrował, miał żonę Janinę i dwóch synów: Roberta i Piotra.W serialu "Stulecie Winnych" to Damian jest starszym synem Kazi i Władka, urodził się w 1908 roku, natomiast w powieści Damian jest młodszy od Jaśka i urodził się w 1914 roku. Z tym bohaterem wiąże się jeden z największych skandali jaki spadł na rodzinę Winnych.

W pierwszym sezonie "Stulecia Winnych" wyszło bowiem na jaw, że Damian jest homoseksualistą. Był zaręczony z Zosią, córką karczmarza. Zaręczyny zostały zerwane po tym, jak dziewczyna na weselu Mani (Karolina Bacia) i Pawła (Tomasz Włosok) przyłapała narzeczonego całującego się z jednym z członków orkiestry. Poza tym Damiana sporo łączyło z pisarzem Iwaszkiewiczem.

Stulecie Winnych 3 odc. 37. Michelle (Maria Pawłowska), Damian (Paweł Okraska), Władek (Arkadiusz Janiczek)

i

Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 3 odc. 37. Michelle (Maria Pawłowska), Damian (Paweł Okraska), Władek (Arkadiusz Janiczek)
Stulecie Winnych 3 odc. 37. Kazia (Katarzyna Kwiatkowska), Michelle (Maria Pawłowska), Kasia (Weronika Humaj)

i

Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 3 odc. 37. Kazia (Katarzyna Kwiatkowska), Michelle (Maria Pawłowska), Kasia (Weronika Humaj)
Stulecie Winnych 3, odc. 37.  Jasiek (Patryk Szwichtenberg), Kazia (Katarzyna Kwiatkowska)

i

Autor: TVP Stulecie Winnych 3, odc. 37. Jasiek (Patryk Szwichtenberg), Kazia (Katarzyna Kwiatkowska)
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze