Koniec HBO Max w Polsce? Widzowie nie zobaczą już ulubionych seriali na platformie

i

Autor: Materiały prasowe HBO Koniec HBO Max w Polsce? Widzowie nie zobaczą już ulubionych seriali na platformie

Co dalej z HBO Max w Polsce?

Koniec HBO Max w Polsce? Widzowie nie zobaczą już ulubionych seriali na platformie

2022-07-05 13:38

To koniec HBO Max w Polsce? Serwis przejdzie rewolucyjne zmiany, podjęto decyzję o wstrzymaniu lokalnych produkcji, co dotyczy m.in. krajów skandynawskich i Europy Środkowej, także Polski. HBO Max było dotąd znane jako HBO Go, a teraz trwają prace nad nad połączeniem HBO Max i discovery+ w jedną globalną platformę streamingową. Użytkownicy HBO Max w Polsce mogą być zawiedzeni, bo znika część produkcji oryginalnych. Takie seriale jak m.in. "Ślepnąc od świateł", "Odwilż" czy "Pakt" mają zostać, ale co dalej?

Koniec HBO Max w Polsce? Które seriale zostają na platformie?

Platformy HBO Max i discovery+ łączą się, co oznacza zmiany, które dotyczą również Polski. Duża część odbiorów może kojarzyć HBO Go, co przekształciło się w HBO Max, a teraz nadchodzą kolejne zmiany. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, oznacza to również zagrożenie dla niektórych produkcji w Polsce.

- W ramach dalszych prac nad połączeniem HBO Max i discovery+ w jedną globalną platformę streamingową prezentującą szeroki zakres treści z całego Warner Bros. Discovery, trwa przegląd aktualnej oferty programowej dotychczasowych serwisów - czytamy w nim. (...) Częścią tego procesu jest decyzja o usunięciu z HBO Max części produkcji oryginalnych, a także zaprzestaniu dalszych prac nad lokalnymi produkcjami oryginalnymi HBO Max w krajach skandynawskich i Europie Środkowej. Dotyczy to także wstrzymania rozpoczętych w ubiegłym roku projektów na najnowszych terytoriach - w Niderlandach i Turcji -przytacza portal wirtualnemedia.pl.

Sprawdź: Dom z papieru: Korea, premiera. Kiedy oglądać na Netflix? - ZWIASTUN, ZDJĘCIA

HBO w Polsce wypuściło takie hity jak m.in. "Wataha", "Ślepnąc od świateł", "Odwilż", "Pakt" czy "Bez tajemnic", a niedawno nakręcono serial "Warszawianka", który jeszcze nie doczekał się emisji.

- W sprawie konkretnych produkcji więcej szczegółów podamy wkrótce, jako że w ramach globalnego procesu trwa przegląd projektów na etapie produkcji i postprodukcji, żeby zdecydować, czy finalnie znajdą się na platformie HBO Max, czy zostaną zastosowane inne rozwiązanie licencyjne. Jest też kilka projektów europejskich, których produkcja została już zamówiona i mogą pojawić się w ofercie HBO Max - podaje portal Wirtualnemedia.pl słowa Agnieszki Niburskiej, PR director CE w HBO Max. EMEA

Przeczytaj: Na dobre i na złe. Maks Beger bohaterem w nowym sezonie! Dokona cudu na stole operacyjnym i przekona do siebie wszystkich? - WIDEO

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze