Na dobre i na złe

Na dobre i na złe, odcinek 856: Michał i Olena utkną w Ukrainie! Będą zmuszeni wykonać operację w środku wojny – ZDJĘCIA

2022-10-12 21:19

W 856 odcinku "Na dobre i na złe" Michał Wilczewski (Mateusz Janicki) i lekarka Olena (Tetiana Malkova) utkną w Ukrainie, gdzie w środku wojny i ludzkiego dramatu, postarają się zrobić wszystko, by ratować przyjaciela z Leśnej Góry. Tadek (Marcin Urbanke) będzie w krytycznym stanie, wda się sepsa, a lekarze podejmą szokującą i dramatyczną decyzję o rozpoczęciu operacji w środku niebezpiecznej, śmiercionośnej wojny! W 856 odcinku "Na dobre i na złe" Wilczewski będzie wiedział, że nie ma wyjście i chociaż nie dysponuje odpowiednimi warunkami, musi rozpocząć operację ratującą Tadka!

"Na dobre i na złe" odcinek 856 - środa, 12.10.2022, o godz. 20.55 w TVP2

W 856 odcinku "Na dobre i na złe" Michał i Olena podejmą się trudnej, niebezpiecznej operacji, ratującej życie Tadka. Właśnie dla przyjaciela z Leśnej Góry wyruszyli w drogę do Ukrainy, państwa ogarniętego wojną, gdzie toczy się walka na śmierć i życie. Lekarze utkną w szpitalu polowym, gdzie dowiedzą się, że tamtejszym sanitariuszom brakuje podstawowych sprzętów i narzędzi... Kiedy tylko Wilczewski zobaczy Tadka, przerazi się! Chyba nie spodziewa się, że będzie aż tak źle. - Majaczy... - Jest rozpalony... Ile ma? Czterdzieści stopni?... Co mu się stało?! - padną ważne pytania. - A wy, to kto? - zapyta ukraiński lekarz w 856 odcinku "Na dobre i na złe". - Lekarze. To jego przyjaciel z Polski - zacznie tłumaczyć Olena. 

- Ty musisz być Michał? Nareszcie... Znaleźliśmy go rannego. Ma odłamki w brzuchu - przekaże okropne wieści lekarz, który starał się pomóc Boruckiemu. - Dlaczego ten opatrunek tak źle wygląda? - zapyta się Wilczewski, przerażony tym co widzi. - Kończą nam się środki. Trzeba oszczędzać - wyjaśni mężczyzna. - Jesteś lekarzem? - Nie, sanitariuszem z Przemyśla… Nie ma lekarzy. Było dwóch: Tadek i Dima. Tadek jest ranny… - Dima to ten... który nie żyje? - Tak.

Walka o życie Tadka w 856 odcinku "Na dobre i na złe"

Mimo złych warunków i braku sprzętu, Michał postanowi przeprowadzić operację. Olena w 856 odcinku "Na dobre i na złe" nie będzie przekonana do tego pomysłu. Oboje przecież utkną w szpitalu polowym, gdzie nie ma dobrego zabezpieczenia, a dodatkowo na zewnątrz trwa wojna! - To nie wygląda dobrze... - Jakby się rozwijała sepsa. - Co chcesz zrobić? - zapyta Olena, a odpowiedź Tadka będzie bardzo prosta. - Operować. Trzeba usunąć ciało obce, oczyścić ranę, podać antybiotyki - wyliczy Michał, chociaż będzie zdawał sobie sprawę z ryzyka. - To nie jest idealne miejsce na operację… - zauważy Olena. - Lepszego na cito nie znajdziemy - Michał zdecyduje się na podjęcie wszystkich kroków, które mogą uratować Tadka. 

Co ciekawe, Wilczewski w 856 odcinku "M jak miłość" nie będzie miał pojęcia, że w Leśnej Górze pojawił się nietypowy pacjent. Cezary (Daniel Olbrychski), dziadek doktora Wilczewskiego wyląduje w szpitalu, ale początkowo nie będzie wiedział, że wnuk pojechał w środek wojny, by ratować Boruckiego. Każdy zadrży o los Oleny i Michała, którzy oprócz wykonania operacji, będą jeszcze musieli wrócić z kraju ogarniętego wojną, by być bezpieczni...  

Na dobre i na złe ZWIASTUN. Hania i Michał nie będą razem! Blanka w łóżku z bandytą. Tadek zginie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze