M jak miłość

M jak miłość, odcinek 1689: Barbara pokaże Basi zdjęcie prawdziwego dziadka. Bolesne wspomnienia o Zenku Łagodzie - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

2022-11-25 10:26

W 1689 odcinku "M jak miłość" Barbara (Teresa Lipowska) ujawni Basi (Karina Woźniak) jedną z pilnie skrywanych rodzinnych tajemnic! Na cmentarzu przy grobie Zenona Łagody (śp. Emil Karewicz) wyzna wnuczce, że to on był biologicznym ojcem Marysi (Małgorzata Pieńkowska), czyli jej prawdziwym dziadkiem. Basia w 1689 odcinku "M jak miłość" nie będzie w stanie pojąć dlaczego tak długo żyła w kłamstwie, matka ukrywała przed nią prawdę o dziadku. Ale wyznanie Barbary pociągnie za sobą bolesną opowieść o miłości sprzed lat, o rozstaniu z Zenkiem, ciąży młodej, porzuconej Basi. Ostatnie zdjęcia Łagody ujrzą światło dzienne. Zobacz już teraz te sceny w GALERII z 1689 odcinka "M jak miłość" i WIDEO.

"M jak miłość" odcinek 1689 - poniedziałek, 28.11.2022, o godz. 20.55 w TVP2

Tajemnica Barbary, którą w 1689 odcinku "M jak miłość" niespodziewanie pozna jej wnuczka Basia będzie miała duży wpływ na decyzję 13-letniej Rogowskiej o rozstaniu z ukochanym Dawidem (Iwo Wiciński). Seniorka rodu Mostowiaków zabierze Basię na cmentarz, na grób Zenka Łagody i właśnie tam powie wnuczce, że Marysia wcale nie była córką Lucjana (śp. Witold Pyrkosz), że o Zenek był jej biologicznym ojcem. W jednej chwili serce Basi rozpadnie się na kawałki, poczuje się oszukana nie tyle przez babcię, ile przez matką, która  całe życie ukrywała przed nią prawdę.

Przeciwko Marysi w 1689 odcinku "M jak miłość" Basia skieruje całą swoja złość, więc Barbarze nie pozostanie nic innego jak opowiedzieć całą, smutną historię tragicznej miłości do Łagody. Pokaże wnuczce zdjęcia swoje i Zenka sprzed lat, wyznając przy tym jak wiele wycierpiała przez człowieka, z którym chciała spędzić życie. - A to jest jedno z ostatnich jego zdjęć. Zenek był bardzo przystojny. Zawsze takie elegancki...

- Babciu, ale ty też pięknie wyglądałaś. Byłaś w nim szaleńczo zakochana? - Basia zauważy z jaką czułością seniorka patrzy na fotografię Łagody.

- Byłam... I nadal, mimo wszystko, mam do niego wiele sentymentu - Barbara w 1689 odcinku "M jak miłość" wróci pamięcią nie tylko do chwil spędzonych z Zenkiem, ale także i okoliczności poznania Lucjana. - Nie rozumiem. Ja bym czegoś takiego nie wybaczyła. Zostawił cię samą, z dzieckiem!-oceni nagle Basia, nie znając jeszcze całej prawdy o związku babci i Zenka.

- Ale on nie wiedział, że ja byłam w ciąży. A potem tak się życie ułożyło. A tu już jestem na zdjęciu z dziadkiem...To Lucjan był największą miłością mojego życia. I prawdziwym ojcem dla wszystkich moich dzieci. Ale spotkałam go tylko dlatego, że tamten wybrał inne życie. Ale w twoim wypadku tak nie może się stać. Prawdziwa miłość potrafi przetrwać wszelkie próby czasu i każde rozstanie - poradzi wnuczce Basi, która w 1689 odcinku "M jak miłość" będzie już wiedziała, że musi pozwolić Dawidowi na wyjazd do USA.

- Czyli jeżeli mamy być razem, to i tak będziemy - doda Basia nieco oszołomiona historią Barbary i Łagody sprzed blisko sześćdziesięciu lat. Dobrej rady w 1689 odcinku "M jak miłość" udzieli także córce Marysia. - No oczywiście... Musisz wierzyć w to, że będziesz szczęśliwa, że jest dobrze. Tak jak jest, jest dobrze.

M jak miłość odcinek 1689 ZWIASTUN. Basia dowie się, że nie jest wnuczką Lucjana. Dawid ją zostawi
M jak miłość. Barbara pokaże Basi jej prawdziwego dziadka. Ostatnie zdjęcie Zenka Łagody przywoła bolesne wspomnienia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze