M jak miłość, odcinek 1612: Grabina skażona! Tylko Rogowski może ocalić córkę Oli przed śmiertelną chorobą - ZDJĘCIA

i

Autor: MTL Maxfilm M jak miłość, odcinek 1612: Grabina skażona! Tylko Rogowski może ocalić córkę Oli przed śmiertelną chorobą - ZDJĘCIA

M jak miłość, odcinek 1612: Grabina skażona! Tylko Rogowski może ocalić córkę Oli przed śmiertelną chorobą - ZDJĘCIA

2021-11-03 8:45

W 1612 odcinku "M jak miłość" na całą Grabinę spadnie blady strach, a we wsi wybuchnie afera w związku ze skażeniem ziemi, zagrażającym mieszkańcom. Do przychodzi Artura Rogowskiego (Robert Moskwa) zaczną się zgłaszać pacjenci z dziwnymi objawami choroby, a lekarz w 1612 odcinku "M jak miłość" niemal od razu rozpozna groźne zatrucie! Zachoruje także córka Oli (Justyna Karłowska), malutka Gabrysia (Sara Lesiczka), u której Rogowski wykryje podejrzaną wysypkę. To jednak dopiero początek koszmaru jaki rozegra się w Grabinie w związku z toksycznymi odpadami i zabójczym dla ludzi chromem. Rogowski uratuje córkę Oli i cała wieś zanim będzie za późno?

"M jak miłość" odcinek 1612 - poniedziałek, 8.11.2021, o godz. 20.55 w TVP2

Groza w 1612 odcinku "M jak miłość" zapanuje w Grabinie, a urokliwa wieś, skąd pochodzi rodzina Mostowiaków, niegdyś spokojna i pełna pięknych zakątków stanie się miejscem zagrażających wszystkim mieszkańcom! Nie tylko Barbara (Teresa Lipowska) i jej bliscy znajdą się w ogromnym niebezpieczeństwie. Także sąsiedzi Mostowiaków, ich przyjaciele i znajomi. Koszmar zacznie się w 1612 odcinku "M jak miłość" kiedy do przychodni Rogowskiego zaczną się zgłaszać pacjenci z objawami różnych chorób. Artur nie będzie wiedział co im dolega, ale zdrowie mieszkańców Grabiny będzie w jego rękach!

Nie przegap: M jak miłość, odcinek 1618: Śmierć Andrzejka i Marzenki. Pijany Mariusz Jaszewski zabije Lisieckich

Jedną z chorych w 1612 odcinku "M jak miłość" będzie kilkumiesięczna córka Oli, sąsiadki Mostowiaków, która pracuje razem z Ulą (Iga Krefft), Bartkiem (Arkadiusz Smoleński) i Tadeuszem (Bartłomiej Nowosielski) i jest zakochana nieszczęśliwie w swoim szefie. Choroba Gabrysi w 1612 odcinku "M jak miłość" zaniepokoi nie tylko jej samotną mamę Olę, ale zwłaszcza Artura, bo wyniki badań dziecka będą wskazywały na jakieś groźne zatrucie. To właśnie Ola wspomni lekarzowi o toksycznych odpadach na terenie garbarni w Grabinie, z których wyciekają jakieś płyny i wsiąkają w glebę!

- Te beczki stoją po sąsiedzku, na terenie nieczynnej już garbarni. Kiedy pada deszcz, to na ziemi obok nich robią się takie błękitne kałuże. A w okolicy ludzie też chorują, więc tak sobie pomyślałam, że to może mieć jakiś związek...

Sprawdź też: M jak miłość, odcinek 1612: Budzyńscy wyrzucą Marzenkę i Andrzejka z siedliska? Teraz to będzie dom Magdy i Andrzeja!

Słowa Oli w 1612 odcinku "M jak miłość" przerażają Marysię (Małgorzata Pieńkowska), który nie zważając na zagrożenie postanowi przeprowadzić własne śledztwo i zabawić się w szpiega! Rogowska w czapce z daszkiem i okularach przeciwsłonecznych, by nikt jej nie rozpoznał, bez większego trudu zakradnie się na teren garbarni, ale tam zatrzyma ją ochroniarz! Nie podda się jednak i podczas brawurowej akcji w 1612 odcinku "M jak miłość" pobierze próbki płynów z beczek, z których coś wypływa. Podczas ucieczki Marysia będzie jednak miała wypadek i zrani się w rękę! Tak się zarazi jak inni chorzy?

Tego nie wiadomo, ale w 1612 odcinku "M jak miłość" Rogowski odda próbki zdobyte przez bohaterską żoną na badania do sanepidu. Będzie w szoku, że Marysia tak ryzykowała. - To się mogło źle skończyć! Ta cała zabawa w Erin Brockovich… Brawo, że je zdobyłaś, ale to było kompletnie nieodpowiedzialne!

Niestety w 1612 odcinku "M jak miłość" powtórzy się historia z filmu o Erin Brockovich, którą zagrała Julia Roberts! Ziemia w Grabinie też będzie skażona zabójczym chromem. Rogowski odbierze wyniki i przekaże Oli, że jej córka może poważnie zachorować, a nawet umrzeć. Ale koniecznie są dodatkowe badania.

- Badania wykazały, że w garbarni przechowywane są toksyczne odpady, w których znajduje się chrom. Beczki nie są zabezpieczone i chrom przenika do gleby. Nadmiar chromu ma fatalne skutki dla ludzkiego organizmu, jest toksyczny. Może doprowadzić do uszkodzenia struktur DNA, powodować ryzyko wystąpienia nowotworów…

Choroba córki w 1612 odcinku "M jak miłość" zbliży Olę do Tadeusza, bo była kochanka Kiemlicza będzie musiała się szybko wyprowadzić z zagrożonego skażeniem terenu! Drżąc ze strachu o zdrowie własne, ale przede wszystkim Gabrysi! Tak w 1612 odcinku "M jak miłość" rozpoczną walkę z garbarnią, którą będzie zatruwała Grabinę. Nie wiadomo jednak jaką cenę za to przyjdzie im zapłacić i kto z rodziny zachoruje!

Najnowsze