Stulecie Winnych 4 sezon, odcinek 41: Ryszard nie przeżyje poza więzieniem! Mania nie zdoła go zatrzymać- ZWIASTUN

i

Autor: vod.tvp Stulecie Winnych 4 sezon, odcinek 41: Ryszard nie przeżyje poza więzieniem! Mania nie zdoła go zatrzymać- ZWIASTUN

Stulecie Winnych 4 sezon, odcinek 41: Ryszard nie przeżyje poza więzieniem! Mania nie zdoła go zatrzymać- ZWIASTUN

2022-03-13 19:34

W 41 odcinku "Stulecia Winnych" 4 Mania (Magdalena Walach) odzyska wreszcie męża! Ryszard (Piotr Rogucki) po długim pobycie w więzieniu skorzysta z amnestii i wyjdzie na wolność. W kwietniu 1977 roku mąż Mani stanie w drzwiach ich mieszkania szczęście potrwa zaledwie krótką chwilę! Proces, odsiadka w więzieniu gdzie Ryszard był bity przez strażników, szantażowany przez komunistyczną prokuraturę uświadomi Borkowskiemu, że przyjdzie mu zapłacić jeszcze wysoką cenę za wolność. Dlatego w 41 odcinku "Stulecia Winnych" 4 Ryszard podejmie decyzję o wyjeździe z Polski, opuszczeniu Mani i całej rodziny. Z jego ust padną przerażające słowa, że inaczej tego nie przeżyje. Zobaczcie ZWIASTUN!

Stulecie Winnych" 4 sezon, odcinek 41 (odc. 2) - niedziela, 13.03.2022, o godz. 20.15 w TVP1

W 41 odcinku "Stulecia Winnych" 4 od procesu Ryszarda, który został skazany na trzy lata więzienia za udział w strajkach robotników w Ursusie minie wiele miesięcy. Będzie kwiecień 1977 roku, komunistyczne władze ogłoszą amnestię dla więźniów odsiadujących wyroki za "bandyckie" rozróby, próby niszczenia ustroju, ale początkowo Ryszarda nie będzie to dotyczyło. Zamknięty w celi na warszawskiej Białołęce tak jak Mania powoli zacznie tracić nadzieję, że wróci do rodziny, co ukochanej żony, córek i wnuczek. Aż wreszcie w 41 odcinku "Stulecia Winnych" Ryszard wyjdzie z więzienia. W towarzystwie podejrzanego agenta SB stanie w drzwiach mieszkania, a Mania nie uwierzy we własne szczęście.

Nie przegap: Stulecie Winnych 4 sezon. Władek dożyje 100. urodzin! Wcześniej pochowa młodszego brata Stanisława - ZDJĘCIA, WIDEO

Powrót Ryszarda w 41 odcinku "Stulecia Winnych" 4 będzie się jednak wiązał z wymuszeniem na nim deklaracji, że nigdy więcej nie weźmie udziału w strajkach. Męż Mani będzie świadomy tego, że to co przeżył za kratami więzienia, bestialstwo władz wobec niego i innych robotników, to dopiero początek represji nakładanych na wszystkich walczących o prawdę. Komuniści nie cofną się przed niczym, żeby złamać takich bohaterów jak Ryszard.

Dlatego zaraz po powrocie Mania w 41 odcinku "Stulecia Winnych" 4 usłyszy od Ryszarda wstrząsające słowa - dla niego nie będzie już życia w Polsce!

- Ja tu nie mogę zostać. Muszę wyjechać z Polski. Oni nam nie dadzą spokoju. Będą nas nachodzić, będą nas męczyć co końca życia. Jeżeli jeszcze raz przyjdą do ciebie, Kasia straci rolę, Basia straci pracę, Jula i Ula zostaną wyrzucone z przedszkola, to ja będę wiedział, że to jest moja wina Ja tego nie przeżyję... Dlatego muszę stąd wyjechać. Wyjedź ze mną... - poprosi żonę.

Sprawdź też: M jak miłość, odcinek 1647: To Rogowski odbierze poród Patrycji w leśniczówce! Syn Łukasza dostanie imiona po dziadkach - ZDJĘCIA

Niestety Mania w 41 odcinku "Stulecia Winnych" podejmie decyzję, że nie wyjedzie z Ryszardem do Szwecji. Zostanie w kraju z rodziną Winnych, córkami Kasią (Weronika Humaj) i Basią (Kamila Bujalska) i trzema wnuczkami. Uzna, że nawet dla męża nie może opuszczać rodziny. - Bój się Boga, Rysiek... Przecież paszportu nie dostaniesz!

- Na to są sposoby... Tam jest wolność, a tu już nie ma wolności! - powie ze łzami w oczach Ryszard.

Wybór Mani w 41 odcinku "Stulecia Winnych" będzie o tyle dramatyczny, że uświadomi sobie co ją czeka bez Ryszarda - miesiące, a może lata samotności. Nie zdoła jednak powstrzymać ukochanego. Pojedzie z mężem do Gdańska do Michała juniora (Marcin Franc) i Agnieszki (Ina Sobala). Syn Ani (Urszula Grabowska) pomoże im załatwić wszystko załatwić. Ale kiedy Ryszard wsiądzie na kuter płynący do Szwecji, Mania zostanie w porcie. - Jedź, ratuj się... Jedź - powie mu na pożegnanie. - Mania... - zdąży tylko odpowiedzieć żonie. Ryszard rozstanie się Manią i rodziną, wyjedzie z Polski na wiele lat. Ale pojawi się jeszcze w 4 sezonie serialu!

- Strasznie dużo rzeczy będzie się działo w 4 sezonie "Stulecia Winnych" w rodzinie Mani. Wiadomo, że to są wyjątkowe, trudne czasy dla Polski, dla naszego kraju. Równie dla naszej rodziny. Ryszard, niestety wyjedzie do Szwecji, w związku z tym będziemy musieli radzić sobie tutaj sami - zapowiedziała Magdalena Walach w jednej z relacji z planu.

Stulecie Winnych 4, odcinek 41 ZWIASTUN. Ryszard odejdzie od Mani. Powrót syna Andzi zmieni życie Winnych
Stulecie Winnych 4 sezon ZWIASTUN. Dramatyczna walka o uwolenienie Ryszarda z więzienia. Ewa wróci z Izraela!
Najnowsze