Łowcy cieni. Brunon Małecki (Wojciech Medyński), Jagna Dobosz (Izabela Jarosińska)

i

Autor: Gosia Stasiewicz/Grupa ZPR Łowcy cieni. Brunon Małecki (Wojciech Medyński), Jagna Dobosz (Izabela Jarosińska)

Łowcy cieni, odcinek 21 - opis, streszczenie: Porwanie znanego piłkarza

2019-11-05 16:38

"Łowcy cieni" odcinek 21 w NOWA TV w poniedziałek 5.11.2019 o godz. 21.00. Po przegranym meczu piłkarz Paweł zostaje wciągnięty przez zamaskowanych sprawców do samochodu. Robert przydziela sprawę porwania Łowcom.

Paweł to celebryta –zawodnik jednego z klubów piłkarskich, niegdyś zawodnik lig międzynarodowych, obecnie kończący karierę w kraju.
Jagna i Brunon unikają sytuacji sam na sam po niespodziewanym pocałunku. Na nagraniu z monitoringu widać numer rejestracyjny samochodu porywaczy. Właścicielem auta jest Gruby, przywódca kiboli. Okazuje się, że Gruby w przeszłości zaatakował już Pawła i był skazany za brutalne pobicie.

Łowcy namierzają Grubego na osiedlu, jednak gdy chcą go przesłuchać, ten próbuje uciec. Łowcy łapią Grubego i dociskają go. Gruby twierdzi, że jego samochód został skradziony, a on nie ma nic wspólnego ze zdrajcą Pawłem. Łowcy biorą Grubego pod obserwację, ale okazuje się, że Gruby mówił prawdę o kradzieży auta.

Łowcy jadą do domu atrakcyjnej żony piłkarza, Alicji, supermodelki. Alicja nie ma pewności co do sprzedawania meczów, ale rzuca podejrzenie na managera Pawła – chciwego typka, który przejął kontrolę nad niegdyś ambitnym Pawłem.

Aldona zauważa, że Jagna i Brunon zachowują się inaczej niż zwykle. Podejrzewa, że do czegoś między nimi doszło. Tomek zakłada podsłuch na telefon Alicji, w razie gdyby porywacze odezwali się; dom zostaje też wzięty pod obserwację.

Łowcy docierają do managera Pawła, który wypiera się sprzedawania meczów. Dociśnięty manager zeznaje, że Paweł jako jeden z niewielu nie brał udziału w procederze. Manager zarzeka się, że nie porwał Pawła, ma alibi, poza tym Paweł to jego najlepszy klient, nie miał w tym interesu.

Łowcy rozważają dwie możliwości – Jagna upiera się przy porwaniu dla okupu, Brunon przy tym, że motywem była chęć uciszenia Pawła, który zagroził grubym rybom ujawnieniem sprzedawania meczów. Robert zauważa dziwne zachowanie Jagny i Brunona, ale nie wnika w jego przyczynę – każe im rozwiązać między sobą problem zanim odbije się to na sprawie.

Tomek informuje Łowców, że znaleziono porzucony samochód Grubego, który został użyty do porwania. Aldona znajduje w nim ślady krwi Pawła. Łowcy z telefonu Alicji na podsłuchu słyszą, że porywacze żądają od Alicji 5 milionów złotych. Łowcy śledzą Alicję, gdy samowolnie przekazuje okup, łapią porywaczy i uwalniają rannego Pawła.

Brunon i Jagna rozmawiają o tym, co jest między nimi, ale oboje stwierdzają, że nie są gotowi na nic więcej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze