Łowcy cieni, odcinek 14 - opis, streszczenie: Poszukiwania stalkera

2019-10-23 15:26 opr. jkk
Łowcy cieni. Patryk Karwowski (Sławomir Doliniec)
Autor: Nowa TV Łowcy cieni. Patryk Karwowski (Sławomir Doliniec)

"Łowcy cieni" odcinek 14 w NOWA TV w środę, 23.10.2019 o godz. 21.00.

Natalia, instagramerka i córka prezesa banku, widzi na ekranie laptopa nagranie samej siebie, robione z ukrycia. Łowcy dostają sprawę Natalii – policja od tygodni nie potrafi wykryć jej prześladowcy, a ostatnie ataki przybrały na sile, dostaje pogróżki, życie kobiety może być zagrożone. To nie jest "zwykły" stalking. Stalker zna każdy ruch Natalii, zupełnie jakby obserwował ją nawet w najbardziej intymnych sytuacjach.

Patryk zostawia swojego chorego na Alzheimera ojca Stefana samego w domu. Po kilku godzinach dostaje telefon od wystraszonej sąsiadki. Jego ojciec zniknął podczas spaceru i nie wiadomo, gdzie jest. Patryk nie może jednak wrócić do domu i szukać Stefana – musiałby się wtedy przyznać Maryśce do tego, że jego ojciec ciężko choruje. Patryk nie zdaje sobie sprawy z tego, że Maryśka od dawna o tym wie.

Łowcy jadą pod adres Natalii, gdzie zatrzymują jej natrętnego fana, jednak to nie on jest poszukiwanym stalkerem. Łowcy przydzielają przerażonej Natalii ochronę. Klaudia sprawdza mieszkanie instagramerki. Okazuje się, że ktoś włamał się do jej sieci i dostał się do kamer w komputerze, telefonie i monitoringu – stąd „intymne” zdjęcia Natalii. Klaudia pracuje nad namierzeniem hakera. Łowcy zastanawiają się, czego może chcieć stalker od Natalii, podejrzewają, że to może być któryś z jej psychofanów albo byłych partnerów.

Maryśka widzi, że Patryk niepokoi się o ojca i mówi mu, żeby jechał go szukać. Patryk jest zdziwiony, że Maryśka zna jego sekret. Partnerka ostrzega go – jeśli ona się dowiedziała, ich szef Robert, także może. Patryk po poszukiwaniach odnajduje ojca, ale ten jest w złym stanie. Odwozi go do szpitala.

Klaudia namierza IP, z którego dokonano włamania na komputer Natalii parę miesięcy temu. Trop prowadzi do byłego chłopaka instagramerki, Daniela, ale ten od jakiegoś czasu przebywa w szpitalu psychiatrycznym bez dostępu do komputera. Klaudia w końcu trafia na trop drugiego hakera, ukrywającego się pod pseudonimem „Ron”. Nagle informatyczka orientuje się, że „Ron”… zaczął ją namierzać. Sytuacja robi się niebezpieczna, „Ron” o mały włos nie demaskuje tajnego biura Łowców.

Łowcom, z pomocą Klaudii, udaje się zlokalizować „Rona”. Trop prowadzi do tego samego szpitala psychiatrycznego, w którym przebywa były chłopak prześladowanej instagramerki. Kim jest prześladowca Natalii?

Na badaniach wychodzi, że stan ojca Patryka znacznie się pogorszył. Lekarz mówi, że najrozsądniejsze byłoby oddanie ojca do domu opieki. Patryk postanawia nadal sam zajmować się tatą.

Najnowsze