Drogi wolności odcinek 1 online za darmo na vod.tvp.pl już dostępny w internecie

2018-09-01 13:39 oprac. Ag
Drogi wolności. Alina (Katarzyna Zawadzka)
Autor: AKPA Drogi wolności. Alina (Katarzyna Zawadzka)

"Drogi wolności" odcinek 1 na vod.tvp.pl online za darmo jest już dostępny. "Drogi wolności" odc. 1 "Grzechy młodości" premiera w TVP1 w niedzielę, 2.09.2018, o godz. 20.25. Przed emisją w telewizji 1 odcinek serialu "Drogi wolności" jest umieszczony w serwisie vod.tvp.pl bezpłatnie. "Drogi wolności" odcinek 1 online za darmo po premierze w TVP1 - oto link:

Zobacz: "Drogi wolności" odcinek 1 na vod.tvp.pl online za darmo >>>

"Drogi wolności" odcinek 1 "Grzechy młodości" - streszczenie, co się wydarzy?

W ostatnich dniach lipca 1914 roku na usta całego Krakowa ciśnie się jedno słowo wojna. Ignacy Biernacki (Adam Cywka), właściciel wydawnictwa Panorama i fotograf w jednej osobie, cieszy się z zamówienia na druk urzędowych afiszy z magistratu. Jest przekonany, że nieźle się na tym dorobi. Pozorny spokój jego rodziny przerywa zniknięcie psa. Na naszych oczach Biernacki wpada w sidła mężczyzny, któremu ćwierć wieku wcześniej uwiódł żonę. Interesy, jakie chciał zrobić dzięki wybuchowi wojny, okażą się mrzonką.

Z krakowskich Oleandrów wyruszają pierwsze oddziały legionistów, a wśród nich Jerzyk Raczek (Damian Kret), syn piekarza i gosposi Biernackich. W młodym chłopaku durzy się Lala (Julia Rosnowska), najmłodsza córka Ignacego. Jej siostrze Maryni (Paulina Gałązka) wpada w oko w czasie zbiórki pieniędzy na wojsko polskie przystojny Szymon Hasefer (Adrian Zaremba).

Najstarsza z sióstr, Alina (Katarzyna Zawadzka) kulejąca i nadrabiająca kompleksy inteligencją z sentymentem przygląda się starszemu dżentelmenowi, któremu daje lekcje języka polskiego. Nie domyśla się prawdziwego powodu przyjazdu schorowanego Austriaka do Krakowa. Przy dźwiękach toastów za przyszłość wznoszonych na przyjęciu urodzinowym stary świat zmierza ku katastrofie.

Nie przeczuwają jej ani żona Ignacego, zaglądająca do kieliszka Anna (Bernadetta Machała-Krzemińska), ani jego siostra, właścicielka apteki i stara panna Janina (Izabela Kuna). Tajemnica rodziny Biernackich po latach odbija się dramatycznym echem, choć Emilia (Anna Polony), matka Ignacego zrobiłaby wszystko, by temu zapobiec. Zrobiłaby jeszcze więcej, by namówić Ignacego do uwiecznienia na fotografii prawdziwych mężczyzn - żołnierzy zgrupowanych na Oleandrach pod wodzą Piłsudskiego. Jej życzenia nigdy się jednak nie spełnią.

Najnowsze