Dom pod Dwoma Orłami odc. 10. Zofia Szablewska (Małgorzata Zajączkowska), Helena Lach (Agnieszka Mandat), Marianna (Sonia Mietielica), Paul Szablewski (Thomas Christian)

i

Autor: materiały prasowe TVP Dom pod Dwoma Orłami odc. 10. Zofia Szablewska (Małgorzata Zajączkowska), Helena Lach (Agnieszka Mandat), Marianna (Sonia Mietielica), Paul Szablewski (Thomas Christian)

Dom pod Dwoma Orłami

Dom pod Dwoma Orłami odcinek 10 ostatni streszczenie. Zofia wyjawi rodzinne tajemnice Szablewskich - ZWIASTUN

2023-03-12 16:55

"Dom pod Dwoma Orłami" odcinek 10 ostatni w TVP1 w niedzielę, 12.03.2023, o godz. 20.20. "Dom pod Dwoma Orłami" ostatni odcinek 10 streszczenie - 1945 r. Oficer UB Jan Liski przynosi Zofii wyczekiwaną wiadomość - znalazł jej syna, Zbyszka. Jadą do Jeleniej Góry, jednak na miejscu, zamiast syna Zofia rozpoznaje w przedstawionym jej mężczyźnie... Wasylkę. Żeby uniknąć zdemaskowania, on sięga po broń, ale Liski jest szybszy. Ukrainiec ginie na miejscu.

Lata 60. Zofia jedzie do Lwowa, udaje jej się spotkać z Aksinią. Kobieta opowiada, że Zbyszek dokonywał rzezi, ale został złapany przez UPA. Później Wasylko upił kompanów i uwolnił go, a Zbyszek w zamian dał mu swoje dokumenty. Brat Zofii, Maurycy, także przeżył ukraińską rzeź. W zakładzie dla nieuleczalnie chorych Zofia spotyka kompletnie łysego, pozbawionego brwi i rzęs staruszka. Mimo starań, Zofii nie udaje się zabrać brata do Polski. Maurycy jako obywatel radziecki musi żyć i umrzeć w ZSRR.

Do Wrocławia przyjeżdża Karl Weber. Jest już stary i żegnając się ze światem chciałby jeszcze raz pobyć w Domu pod Dwoma Orłami. Gdy Karl widzi młodą Helenę, poznaje natychmiast córkę ukochanej siostry. Zofia i Karl umawiają się na następny dzień, ale Karl umiera w nocy w hotelowym pokoju.

Ponad pół wieku później 1997 roku Paul przylatuje z Ukrainy do Wrocławia. Nie są już z Marianną tą samą beztroską, szczęśliwą parą jak niedawno. Są skupieni na tym czego się dowiedzieli o przeszłości swoich rodzin. Marianna uważa, że Helena nie może dłużej bać się okazywania uczuć, bólu, który paraliżował ją przez całe życie. Wyrzucanie z pamięci niemieckiej przeszłości było na nic. Marianna wyznaje matce swoje głębokie uczucie, ale w języku niemieckim. Ujawnienie prawdy wszystkim przynosi ulgę.

Koniec Domu pod Dwoma Orłami. Zofia odnajdzie syna Zbyszka i niewidomego brata Maurycego w ostatnim 10 odcinku?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze