Dom pod Dwoma Orłami

Dom pod Dwoma Orłami ostatni odcinek 10. Helena nie zapomni bolesnej przeszłości! Ujawni Mariannie całą prawdę o pochodzeniu - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

2023-03-05 20:50

W ostatnim 10 odcinku "Dom pod Dwoma Orłami" prawda o pochodzeniu Heleny Lach (Agnieszka Mandat), która urodziła się jako Niemka, Helenka Weber, wyjdzie wreszcie na jaw! Przez długi czas matka Marianny (Sonia Mietelica) wypierała bolesne wspomnienia z dzieciństwa, gdy przed śmiercią uratowała ją najpierw Fela (Justyna Janowska), a później Zofia Szablewska (Karolina Gruszka). Ale na koniec serialu "Dom pod Dwoma Orłami" odkrycie Marianny na temat przeszłości jej rodziny, losów Heleny i babci Zofii pozwoli zmierzyć się z niemiecką przeszłością. Poznaj szczegóły jak się skończy "Dom pod Dwoma Orłami" w ostatnim 10 odcinku i zobacz ZDJĘCIA.

"Dom pod Dwoma Orłami" ostatni odcinek 10 - niedziela, 12.03.2023, o godz. 20.15 w TVP1

Dopiero w ostatnim 10 odcinku "Domu pod Dwoma Orłami" Helena Lach przyzna się przed Marianną, że naprawdę nazywa się Helena Weber, że Lisa Weber (Karolina Rzepa), której zwłoki odnalazł oficer UB Jan Liski (Andrzej Konopka) w ogrodzie domu we Wrocławiu była jej biologiczną matką. Czytając odnaleziony w "Domu pod Dwoma Orłami" pamiętnik Lisy, Marianna zaczęła podejrzewać, że matka nie jest z nią do końca szczera, że losy Niemki, pierwszej właścicielki domu, są ściśle powiązanie z przeszłością Heleny. Ona jest długo zapierała się, że nie wie kim była Lisa, twierdziła nawet, że nie zna języka niemieckiego.

Helena w ostatnim 10 odcinku "Domu Pod Dwoma Orłami" przyzna, że jest córką Lisy Weber

Latem 1997 roku we Wrocławiu w finale "Domu pod Dwoma Orłami" Marianna nie pozwoli na to, żeby Helena dłużej wypierała się swojego pochodzenia. Zofia Szablewska ocaliła ją przed śmiercią w 1945 roku, przygarnęła jak własną córkę, ale to Lisa Weber ją urodziła. Przez całe życie Helenę paraliżował ból, strach przed tym, że kiedyś wyda się kim jest naprawdę.

Ale w ostatnim 10 odcinki "Domu pod Dwoma Orłami" po powrocie Zofii ze szpitala, Marianna przekona matkę i przybraną babcię, że nie mogą dłużej wyrzucać z pamięci niemieckiej przeszłości, wydarzeń sprzed lat, które połączy ich losy. Marianna wyzna Helenie w języku niemieckim jak bardzo ją kocha, jak czuje się dumna, że jest jej córka, że należy do rodziny Weberów. Bo Lisa, która doświadczyła okrucieństwa wojny do końca żyła w zgodzie z wewnętrznym dekalogiem. Nie tylko jako lekarka, ale także jako człowiek. Zawsze starała się zachować przyzwoicie. Tuż przed śmiercią uratowała Polkę, Felę, która z kolei ocalił Helenkę przed śmiercią.

Prawda o pochodzeniu Heleny Lach, o tragicznych losach rodziny Zofii Szablewskiej na koniec "Domu pod Dwoma Orłami" wyjdzie na jaw i wszystkim przyniesie ulgę. Sędziwa Zofia (Małgorzata Zajączkowska) znów spotka się z prawnukiem Paulem Szablewskim (Thomas Christian), wnukiem jej syna Zbyszka.

Emisja ostatniego 10 odcinka "Domu pod Dwoma Orłami" przesunięta!

"Dom pod Dwoma Orłami" skończy się 10 odcinkiem, którego emisja nastąpi dopiero w niedzielę, 12.03.2023. Skąd to przesunięcie? Wszystko dlatego, że przedostatni 9 odcinek "Domu pod Dwoma Orłami" zostanie wyemitowany z jednotygodniowym opóźnieniem, w niedzielę, 5.03.2023 w TVP1.

Koniec Domu pod Dwoma Orłami. Zofia odnajdzie syna Zbyszka i niewidomego brata Maurycego w ostatnim 10 odcinku?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze