Dom pod Dwoma Orłami

Dom pod Dwoma Orłami, odcinek 9: Zofia po wojnie wróci do Wrocławia. Przygarnie małą Niemkę, Helenkę - ZDJĘCIA

2023-02-26 20:06

W 9 odcinku serialu "Dom pod Dwoma Orłami" Zofia Szablewska (Karolina Gruszka) cudem ocalała z radzieckiego łagru wróci po wojnie do Polski z transportem Polaków, repatriantów. Na dworcu we Wrocławiu czeka ją jednak brutalne zderzenie z rzeczywistością. Po stracie bliźniąt Zofia w 9 odcinku "Dom pod Dwoma Orłami" zostanie zupełnie sama, zamieszka w Domu pod Dwoma Orłami. Jej współlokatorem zostanie Jan Liski (Andrzej Konopka), oficer UB, samotnie wychowujący pasierba Kazia Lacha. Ale w nowym domu Zofii znajdzie się jeszcze jedno dziecko wojny, mała Niemka, Helenka, córka Lisy Weber (Karolina Rzepa), którą Szablewska przegarnie jak własne dziecko. Poznaj szczegóły i zobacz ZDJĘCIA z 9 odcinka "Dom pod Dwoma Orłami".

"Dom pod Dwoma Orłami" odcinek 9 - niedziela, 5.03.2023, o godz. 20.20 w TVP1

Powrót Zofii do Polski w 9 odcinku "Dom pod Dwoma Orłami" będzie dla niej kolejnym dramatycznym przeżyciem. Po wojnie nie będzie mogła wrócić już na kresy, do rodzinnego majątku we wsi Nowosioło, który w wyniku jałtańskiego ładu nie będzie już własnością Szablewskich. Spalony przez Ukraińców dom i cały dorobek życia rodziny Zofii i jej męża Antoniego (Grzegorz Małecki) zostanie bowiem upaństwowiony. Wszystko będzie teraz w rękach Związku Radzieckiego! Dopiero w Domu pod Dwoma Orłami we Wrocławiu Zofia, która wiele wycierpiała w łagrze, pochowała swoje bliźnięta, znajdzie schronienie. Właśnie wtedy w jej życiu pojawi się mała dziewczynka, Helenka, córka Lisy Weber.

Los połączy Zofię z Helenką i małym Kazimierzem w 9 odcinku "Dom pod Dwoma Orłami"

Współlokatorem Zofii w 9 odcinku "Dom pod Dwoma Orłami" zostanie Jan Liski, oficer Urzędu Bezpieczeństwa, który samotnie wychowuje Kazimierza Lacha, swego pasierba. Oboje znajdą w domu jeszcze jedno głodne i przestraszone dziecko wojny, Helenkę Weber. Choć Liski rozpozna w dziecku Niemkę, Zofia postanowi przygarnąć i zaopiekować się sierotą, zostając jej zastępczą matką.

Czy Lisa Weber w 9 odcinku "Dom pod Dwoma Orłami" zginie?

Co się stanie z Lisą Weber? Czy matka Helenki zginie? To wyjaśni się w 9 odcinku "Dom pod Dwoma Orłami". Zanim jednak Lisa zniknie, jej córkę uratuje zatrudniona w domu Fela (Justyna Janowska), Polka szpiegująca dla gestapo.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze