Wojenne dziewczyny 4, odcinek 40: Krwawy finał pierwszej akcji Ewy i Irki z nową konspiratorką Nitką - ZWIASTUN

i

Autor: materiały prasowe TVP Wojenne dziewczyny 4, odcinek 40: Krwawy finał pierwszej akcji Ewy i Irki z nową konspiratorką "Nitką" - ZWIASTUN

Wojenne dziewczyny 4, odcinek 40: Krwawy finał pierwszej akcji Ewy i Irki z nową konspiratorką "Nitką" - ZWIASTUN

2021-09-19 21:06

Początek 4 sezonu "Wojenne dziewczyny" postawi nowe wyzwania przed przyjaciółkami z ruchu oporu! Do grupy Ewy (Vanessa Aleksander), Irki (Marta Mazurek) i Marysi (Aleksandra Pisula) walczącej z niemieckim okupantem w 40 odcinku "Wojenne dziewczyny" dołączy nowa bohaterka, zagubiona i niedoświadczona "Nitka" (Maja Szopa). Przeszłość "Nitki" będzie kryła wiele tajemnic i nie do końca będzie wiadomo dlaczego walczy w konspiracji. Ich pierwszym celem będzie wyjątkowo okrutny zabójca Bahnschutz "Piękny Ernest" (Kamil Toliński). To on będzie z zimną krwią strzelał do dzieci i dorosłych zbierających węgiel przy torach. Tajna akcja przerodzi się w krwawą strzelaninę z poważnymi konsekwencjami. Zobaczcie ZWIASTUN "Wojennych dziewczyn".

"Wojenne dziewczyny" 4 sezon, odcinek 40 - niedziela, 19.09.2021, o godz. 20.15 w TVP1

Dla bohaterek serialu "Wojenne dziewczyny" nowy 4 sezon będzie zaskakujący, pełen emocji i dramatycznych wydarzeń, bo losy każdej z nich będą nieodłącznie związane z walką w konspiracji przeciwko Niemcom. Decyzją dowódców do grupy Ewy, Irki i Marysi w 40 odcinku "Wojenne dziewczyny" dołączy niedawno zaprzysiężona "Nitka", do której "Czarna" nie będzie potrafiła ukryć niechęci. Podczas wykonywania zadania obserwacji niemieckich pociągów w Warszawie Ewa i Irka będą świadkami jak Bahnschutz zabija chłopca zbierającego z torów węgiel. Od innych dzieci dowiadują się, że to "Piękny Ernest", który morduje ludzi zbierających węgiel. Ruch oporu wyda na niego wyrok śmierci.

Patrz też: Piotrek z M jak miłość potwornie cierpi z bólu! Marcin Mroczek błaga fanów o ratunek - WIDEO

To właśnie Ewa i Irka w 40 odcinku "Wojenne dziewczyny" 4 postanowią zlikwidować "Pięknego Ernesta" przy okazji kolejnej akcji obserwowania pociągów. W ich samowolnej akcji uczestniczyć będzie Olek (Wojciech Solarz), którego z Irką połączy coś więcej niż tylko przyjaźń, ale także niedoświadczona "Nitka". Plan dziewczyn będzie zakładał cichą, szybką egzekucję. Z winy "Nitki" tajna  akcja przerodzi się w krwawą strzelaninę, w której na szczęście udaje się zabić Bahnschutza. Ale dowództwo konspiracji wezwie dziewczyny na dywanik, grożąc im surowymi konsekwencjami.

Sprawdź też: Wojenne dziewczyny 4. Nowa bohaterka namiesza w życiu przyjaciółek. Do obsady dołączy też Renata Dancewicz

Ostatecznie w 40 odcinku "Wojenne dziewczyny" 4 Ewa zostanie oddelegowana do Hrubieszowa, aby przywieźć stamtąd Marysię, która będzie się ukrywał w miejscowym szpitalu i pracowała jako pielęgniarka. Marysia stanie się celem niebezpiecznego Niemca. Do Warszawy przyjedzie bowiem Karl Meier (Maciej Brzoska), siostrzeniec Schnaidera (Peter Wolf), dziennikarz sportowy oddelegowany z Berlina do pisania reportaży na potrzeby niemieckiej propagandy. Podczas rozmowy z wujem o tym co się dzieje w stolicy dowie się o działalności "polskich bandytów". Zobaczy też zdjęcie poszukiwanej Marysi, która zrobi na nim piorunujące wrażenie.

Kim będzie "Nitka" w 4 sezonie serialu "Wojenne dziewczyny"?

Maja Szopa, która zagra "Nitkę" w 4 sezonie "Wojenne dziewczyny" ujawniła, że jej bohaterka wywrze spory wpływ na losy głównych postaci. - "Nitka" dołącza do konspiracji, ale ucieka też od swoich przeżyć. Próbuje też odnaleźć siebie, próbując robić coś więcej, niż robiła dotychczas dla naszego kraju. Myślę, że jej droga jest bardzo interesująca. Początki jej relacji z dziewczynami będą bardzo trudne - powiedziała nowa aktorka w obsadzie "Wojenne dziewczyny" 4.

Od 40 odcinka "Wojenne dziewczyny" z postacią "Nitki" będzie związany "Zyga" (Piotr Nerlewski) z szajki partyzantów, chłopak od brudnej roboty, z dolnej warstwy społeczeństwa.

Wojenne dziewczyny 4 odc. 40. Ewa (Vanessa Aleksander), Nitka (Maja Szopa), Zyga (Piotr Nerlewski), Irka (Marta Mazurek), Olek (Wojciech Solarz)

i

Autor: materiały prasowe TVP Wojenne dziewczyny 4 odc. 40. Ewa (Vanessa Aleksander), Nitka (Maja Szopa), Zyga (Piotr Nerlewski), Irka (Marta Mazurek), Olek (Wojciech Solarz)
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze