Wojenne dziewczyny

Wojenne dziewczyny 5, odcinek 54: Andrzej zginie na oczach Marysi! Straszna śmierć lekarza za murami getta - ZDJĘCIA

2022-09-12 7:58

W 54 odcinku serialu "Wojenne dziewczyny" Andrzej Janowski (Sebastian Jasnoch) zginie, a Marysia (Aleksandra Pisula), która zobaczy śmierć ukochanego na własne oczy, nie zdoła zrobić nic, żeby go uratować. Do tragedii dojdzie podczas kolejnej akcji Marysi i Andrzeja, który bohatersko zgłosi się na ochotnika, żeby dostarczyć granaty za mury getta. Wcześniej ukochany Marysi kilkakrotnie wchodził tam jako lekarz. Zanim w 54 odcinku "Wojennych dziewczyn" 5 rozegrają się mrożące krew w żyłach sceny Andrzej znajdzie człowieka, który pomoże mu przejść przez bramę getta. Uda mu się, ale po chwili jeden z uzbrojonych Niemców strzeli Janowskiemu w plecy. Rozlegnie się tylko krzyk Marysi! Poznaj szczegóły i zobacz ZDJĘCIA z 54 odcinka "Wojennych dziewczyn".

"Wojenne dziewczyny" 5 odcinek 54 (odc. 2) - niedziela, 11.09.2022, o godz. 20.15 w TVP1

Śmierć Andrzeja w 54 odcinku "Wojennych dziewczyn" 5 sezonu nastąpi tuż po tym jak Marysia usłyszy od Janowskiego, że mają szczęście, udało im się przetrwać cztery lata wojny i nadal walczyć z okupantem. Zakochani ruszą do Warszawy z pałacu w Złoczewicach, gdzie dostaną od Chaima (Aleksander Kurzak), przyjaciela kuzyny Nitki (Maja Szopa) kolejny dostawę granatów dla Żydów uwięzionych w getcie. Początkowo w 54 odcinku "Wojennych dziewczyn" to Marysia będzie miała dostarczyć przesyłkę za mury getta, ale wszyscy z konspiracji doskonale wiedzą, że z tego zadania może nie wyjść przy życiu. Ryzykownej misji podejmie się za nią Andrzej.

Nie przegap: Wojenne dziewczyny 5 sezon. Marysia odejdzie na zawsze! Zastąpi ją nowa konspiratorka, Magda - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

Ostatnia misja Andrzeja i Marysi w 54 odcinku "Wojennych dziewczyn"

Ukochany Marysi w 54 odcinku "Wojennych dziewczyn" 5 zapewni ją, że skoro tyle razy wchodził do getta, leczył tam ciężko chorych, uwięzionych Żydów, to tym razem na pewno też mu się uda. Pojadą razem do Warszawy i dogadają szczegóły przejścia przez bramę z mężczyzną, który za zegarek Andrzeja zgodzi się przekonać Niemców, by wpuścili lekarza. Oczywiście nie zdradzą, że Andrzej zamiast leków w torbie ma granaty dla ruchu oporu. Chaim po ucieczce z getta nie zapomniał o Żydach i wciąż produkuje broń dla małego sabotażu. Jedyną nadzieją na jej dostarczenie w 54 odcinku "Wojennych dziewczyn" będzie Andrzej.

Sprawdź też: M jak miłość. Zmarła Kasia upomina się o Szymka po latach! Marcin Chodakowski kochał ją na zabój, a Iza wychowuje dziecko jak swoje

- Myślisz, że mamy szczęście? - powie Marysia do Andrzeja w 54 odcinku "Wojennych dziewczyn", na kilka minut przed śmiercią Janowskiego. - Mamy siebie... - zapewni ją ukochany. Choć Marysia nie zgodzi się, żeby podejrzany mężczyzna przeprowadził go za bramę getta, lekarz uzna, że inaczej to się nie uda.

Tak zginie Andrzej w 54 odcinku "Wojennych dziewczyn"

Świadomy zagrożenia Andrzej w 54 odcinku "Wojennych dziewczyn" 5 sezonu stanie oko w oko z dwoma żandarmami, którzy będą strzegli  wejścia do getta. Niemcy zaczną mi się śmiać prosto w twarz widząc strach w jego oczach. - Gdzie są ludzie? - zapyta niepewnie Andrzej. O jego los hitlerowcy rzucą monetę - Tu nie ma ludzi tylko Żydzi... Orzeł czy reszka? Reszka... No idź...

Kiedy Andrzej się odwróci nagle w 54 odcinku "Wojennych dziewczyn" jeden z Niemców wyciągnie broń i strzeli mu prosto w plecy. Marysia tylko krzyknie imię ukochanego. Widząc Andrzeja w kałuży krwi będzie już wiedziała, że lekarz zginął i nie może mu w żaden sposób pomóc. Podbiegnie do bramy, a Niemiec z szyderczym uśmiechem zapyta ją. - Jesteś Żydówką? Serdecznie zapraszam. No chodź... Po śmierci Andrzeja w 54 odcinku "Wojennych dziewczyn" 5 Marysia nie będzie miała wyjścia - ucieknie, żeby nie narażać siebie na taki sam los.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze