Wojenne dziewczyny

Wojenne dziewczyny 5, odcinek 54: Ewka, Witek, Nitka i Zyga uratują cichociemnego z Anglii. Okaże się, że to kobieta - WIDEO, ZDJĘCIA

2022-09-12 7:53

W 54 odcinku serialu "Wojenne dziewczyny", czyli 2 odcinku 5 sezonu, pojawi się nowa bohaterka, którą początkowo wszyscy wezmą za mężczyznę! Ewka (Vanessa Aleksander), Nitka (Maja Szopa), Witek (Michał Czernecki) i Zyga (Piotr Nerlewski) wezmą udział w akcji przejęcia cichociemnego żołnierza z Anglii. Nie wszystko pójdzie jednak zgodnie z planem, bo skoczek będzie miał wypadek w lesie i zostanie ciężko ranny. Dopiero wtedy czwórka bohaterów w 54 odcinku "Wojennych dziewczyn" zorientuje się, że skoczek to dziewczyna o imieniu Magda (Karolina Rzepa). Jedynym ratunkiem dla Magdy będzie niemiecki lekarz w szpitalu wojskowym w Złoczewicach. Zobacz ZDJĘCIA i scenę WIDEO z 2 odcinka 5 sezonu "Wojennych dziewczyn".

"Wojenne dziewczyny" 5 odcinek 54 (odc. 2) - niedziela, 11.09.2022, o godz. 20.15 w TVP1

Nowa bohaterka, która pojawi się w 54 odcinku "Wojennych dziewczyn", przybędzie do okupowanej Polski z ważną misją z Anglii. To właśnie cichociemna Magda zajmie miejsce Marysi (Aleksandra Pisula) w grupie dzielnych konspiratorek, ale zanim to nastąpi stoczy dramatyczną walkę o życie.

Cudem przeżyje tragiczne w skutkach lądowanie ze spadochronem w 54 odcinku "Wojennych dziewczyn", a ocalą ją Ewka, Nitka, Wirek i Zyga, którzy wypełniając rozkaz dowództwa w gęstej mgle znajdą skoczka "kapitana Joe" w lesie. Cichociemnym okaże się kobieta, Magda, która dozna ciężkich obrażeń gdy jej spadochron zaczepi się o drzewa, a ona bezskutecznie spróbuje się uwolnić. Cała grupa podejmie ryzykowną decyzję, żeby ratować żołnierza z Anglii, narażając przy tym własne życie.

Nie przegap: Wojenne dziewczyny 5, odcinek 54: Andrzej zginie na oczach Marysi! Straszna śmierć lekarza za murami getta - ZDJĘCIA

Zdesperowani Ewka, Witek, Nitka i Zyga w 54 odcinku "Wojennych dziewczyn" zawiozą poszkodowaną Magdę do Złoczewic, pałacu rodziny Nitki, który został przekształcony na szpital dla wojska okupanta. Pełen wątpliwości co do słuszności tej decyzji Zyga uzna, że podejmują za duże ryzyko, że nie wyjdą z tego cało. Plan będzie bowiem zakładał przekazanie rannej pod opiekę niemieckiego lekarza, doktora Pacha (Wiesław Zanowicz), który przecież może wydać swoim nie tylko Magdę, ale i całą grupę. Na szczęście doktor Pach nie odmówi i przy wsparciu Ewki uratuje dziewczynę.

Sprawdź też: Wojenne dziewczyny 5 sezon. Marysia odejdzie na zawsze! Zastąpi ją nowa konspiratorka, Magda - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

Magda w 54 odcinku "Wojennych dziewczyn" przeżyje i zostanie w Polsce, żeby dołączyć do drużyny Ewki, Nitki i Marysi. Tragedia jak rozegra się w życiu Marysi sprawi jednak, że postanowi ona zrezygnować z dalszej walki. Na oczach kobiety w 2 odcinku 5 sezonu "Wojennych dziewczyn" zginie Andrzej Janowski (Sebastian Jasnoch), którego Niemcy zastrzelą za bramą getta. Zrozpaczona po śmierci ukochanego Marysia nie będzie w stanie dłużej działać w konspiracji.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze