Wojenne dziewczyny 5, odcinek 55: Marysia odejdzie na zawsze! Przed wyjazdem pożegna się z Ewą - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

i

Autor: materiały prasowe TVP Wojenne dziewczyny 5, odcinek 55: Marysia odejdzie na zawsze! Przed wyjazdem pożegna się z Ewą - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

Wojenne dziewczyny

Wojenne dziewczyny 5, odcinek 55: Marysia odejdzie na zawsze! Przed wyjazdem pożegna się z Ewą - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

2022-09-18 19:18

Zmiana obsady serialu "Wojenne dziewczyny" w 5 sezonie. Irka (Marta Mazurek) zginęła i zastąpiła ją Nitka (Maja Szopa), ale wiosną 1943 roku do grupy walecznych konspiratorek dołączy nowa bohaterka. Marysia (Aleksandra Pisula) po tragedii jaka na nią spadnie, śmierci bliskiej osoby, wyjedzie do klasztoru, odejdzie z konspiracji. Miejsce Marysi już w 55 odcinku "Wojennych dziewczyn" 5 sezonu zajmie przerzucona z Anglii "cichociemna" Magda (Karolina Rzepa). Zanim Marysia odejdzie pożegna się z Ewą (Vanessa Aleksander). ZDJĘCIA ostatnie sceny z Marysią w 55 odcinku "Wojennych dziewczyn".

Aleksandra Pisula ostatni raz w "Wojennych dziewczynach" w 55 odcinku 5 sezonu - emisja niedziela, 18.09.2022, o godz. 20.15 w TVP1

Obsada "Wojennych dziewczyn" w 5 sezonie bez Marysi Joachim, czyli "Meli", która od początku należała do grupy dzielnych konspiratorek, walczących z okupantem podczas II wojny światowej. Wydawało się, że już śmierć Irki w 4 serii "Wojennych dziewczyn", odejście z obsady Marty Mazurek, było wystarczającą rewolucją w drużynie nieustraszonych bohaterek.

A jednak w nowych odcinkach "Wojennych dziewczyn" jesienią Ewka (Vanessa Aleksander) i Nitka wraz z nadejściem wiosny 1943 roku pożegnają Marysię. Aleksandra Pisula ostatni raz wystąpi w 55 odcinku "Wojennych dziewczyn", czyli 3 odcinku 5 sezonu, którego emisja w niedzielę, 18.09.2022, w TVP1.

Sprawdź też: M jak miłość, odcinek 1670: Paweł wyda sekret Kingi! Wyjawi Piotrkowi, co wyprawia jego ukochana żona – WIDEO

Dlaczego Marysia odejdzie z "Wojennych dziewczyn" w 5 sezonie?

Pożegnanie Marysi w 55 odcinku "Wojennych dziewczyn" poprzedzą dramatyczne wydarzenia. Okupanci niemieccy będą wzmagać terror na ziemiach Polski, ale nadzieja na zwycięstwo, hart ducha nie opuszczą dzielnych partyzantek. Kolejną ważna akcją dla Marysi, Ewki i Nitki będzie eskorta skoczka przerzuconego z Anglii. Cichociemny porucznik Joe powierzy im swoje życie, ale nie wyjedzie z tego bez szwanki.

Podczas zrzuty kapitan Joe odniesie poważne obrażenia i trafi do pałacu w Złoczewicach, rezydencji rodziny Nitki, Węgierskich, który w 5 sezonie "Wojennych dziewczyn" zostanie przekształcony na wojskowy lazaret. Okaże się, że kapitan Joe to tak naprawdę kobieta - Magda. Nowa konspiratorka nie od razu dołączy do grupy Ewki i Nitki. Przyłączy się do dziewczyn po wyjeździe Marysi, która opuści przyjaciółki z ważnego powodu.

Sprawdź też: Maurycy Popiel z M jak miłość przeszedł do Wojennych dziewczyn. Zagra byłego ukochanego Nitki, przebiegłego Jerzego Odrowąża - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

W 55 odcinku "Wojennych dziewczyn" Marysia nie pogodzi się ze śmiercią ukochanego Andrzeja Janowskiego (Sebastian Jasnoch). Lekarz zginął zastrzelony przez Niemców po przekroczeniu bramy getta w Warszawie. Chaim (Aleksander Kurzak), przyjaciel Kostka (Krzysztof Cybulski), kuzyna Nitki, poprosił Marysię, by dostarczyła do getta skonstruowane przez niego granaty.

W nowych odcinkach "Wojennych dziewczyn" 5 sezonu wciąż będzie produkował broń dla małego sabotażu. Chaim sam uciekł z getta, ale nie zapomni o Żydach, którzy tam zostali. Weźmie sprawy w swoje ręce, ale nie poradzi sobie bez wsparcia konspiratorek. Zadania podjął się Andrzej, który już kilkakrotnie wchodził tam jako lekarz.

Czy Marysia wróci do obsady w 5 sezonie "Wojennych dziewczyn"?

Po śmierci Andrzeja w 55 odcinku "Wojennych dziewczyn" Marysia poczuje, że z jej winy zginął lekarz. Będzie tak zdruzgotana, że dojdzie do wniosku, że już dłużej nie może działać w organizacji. Ewa, po uzyskaniu zgody dowództwa, namówi przyjaciółkę na wyjazd do siostry do klasztoru. Zdąży się z nią pożegnać, licząc, że tam Marysia dojdzie do siebie i do nich wróci. Ale to się okaże w kolejnych odcinkach 5 sezonu"Wojennych dziewczyn".

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze