Wojenne dziewczyny Ewka Fronczak (Vanessa Alexander) Marysia Joachim (Aleksandra Pisula) Irka Szczęsna (Marta Mazurek)

i

Autor: Akson Studio Wojenne dziewczyny Ewka Fronczak (Vanessa Alexander) Marysia Joachim (Aleksandra Pisula) Irka Szczęsna (Marta Mazurek)

Wojenne dziewczyny 4. Nowa bohaterka namiesza w życiu przyjaciółek. Do obsady dołączy też Renata Dancewicz

2021-09-19 8:34

Serial „Wojenne dziewczyny” powraca. Trzy przyjaciółki – Irka (Marta Mazurek), Ewa (Vanessa Aleksander) i Marysia (Aleksandra Pisula) – nadal nie składają broni, gotowe na jeszcze większe ryzyko w starciu z niemieckim okupantem. Co je czeka w nowym sezonie 4 sezonie "Wojennych dziewczyn"? Do ich grupy dołączy niedawno zaprzysiężona "Nitka" (Maja Szopa), za którą Ewa nie będzie przepadać. Ich pierwsza akcja w 40 odcinku "Wojennych dziewczyn" zakończy się krwawą strzelaniną!

"Wojenne dziewczyny" 4 sezon odcinek 40 (odc. 1) - niedziela, 19.09.2021, o godz. 20.15 w TVP1

Wojna trwa już kolejny rok, siejąc coraz większe zniszczenie i pochłaniając kolejne ofiary. Jedną z nich w finale ostatniego sezonu "Wojennych dziewczyn" stał się także Leon (Marcin Korcz), który zginął tragicznie, ratując życie Szczęsnego (Robert Gonera). Bolesna strata położy się cieniem na dalszych losach serialowych bohaterek, ale - mimo trudnych doświadczeń i zmęczenia ciągłą walką - nie zamierzają wycofywać się z ruchu oporu.

Od kiedy za Marysią (Aleksandra Pisula) wystawiono w stolicy list gończy, dziewczyna musi się ukrywać. W 40 odcinku "Wojennych dziewczyn" schronienie znajdzie ostatecznie w hrubieszowskim szpitalu, niestety jednak szybko okaże się, że nawet tu nie może się czuć bezpiecznie. Decyzję o powrocie do stolicy przyspieszą odwiedziny Ewy (Vanessa Aleksander), która zacznie namawiać Marysię do udziału w akcji wysadzenia wiaduktu kolejowego. Ważną rolę w szykowanej niebezpiecznej misji odegra również Irka (Marta Mazurek).

Tymczasem szeregi podziemnej organizacji zasili wkrótce jeszcze jedna odważna dziewczyna. "Nitka" (Maja Szopa) towarzyszyć będzie przyjaciółkom w kolejnych niebezpiecznych zadaniach, choć jej niedoświadczenie wkrótce wpędzi je wszystkie w poważne kłopoty. W roli matki Nitki, młodej konspiratorki, zobaczymy Renatę Dancewicz.

Anna Mrozowska: Gwiazda serialu „Ludzie i Bogowie” Musiałam ukrywać tatuaże
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany