Koniec Wojennych dziewczyn. Stefan zabije Kamila? Jak się skończą dwa ostatnie odcinki?

2018-06-03 15:25 Ag
Wojenne dziewczyny 2 odc. 24. Kamil (Józef Pawłowski), Stefan (Tomasz Włosok)
Autor: vod.tvp.pl Wojenne dziewczyny 2 odc. 24. Kamil (Józef Pawłowski), Stefan (Tomasz Włosok)

Finał 2 sezonu serialu "Wojenne dziewczyny" będzie trzymał w napięciu do samego końca. Dwa ostatnie odcinki "Wojennych dziewczyn" zostaną wyemitowane w niedzielę, 3.06.2018, o godz. 20.10 w TVP1. Jak się skończą "Wojenne dziewczyny"? W ostatnim 26 odcinku Stefan Szajnert (Tomasz Włosok) podstępem zwabi Irkę (Marta Mazurek) do mydlarni, by ponownie spróbować przekonać ją do wspólnej ucieczki. Gdy na miejscu zjawi się Kamil Brodzki (Józef Pawłowski), zaczną się szarpać. Nagle Stefan wyciągnie pistolet. Zabije Kamila?

"Wojenne dziewczyny" odcinek 25 i 26 - niedziela, 3.06.2018, o godz. 20.10 w TVP1

Złapany przez Niemców Witek (Michał Czernecki) z "Wojennych dziewczyn" odmówi podpisania folkslisty, a to będzie równoznaczne z wywózką do Auschwitz. W 25 odcinku "Wojennych dziewczyn" dzięki pomocy Lewczyńskiej (Emilia Komarnicka) Ewka (Vanessa Aleksander) będzie miała okazję po raz ostatni porozmawiać z ukochanym. Nie udajej się skłonić go do zmiany zdania. Witek postąpi honorowo, zdrada będzie dla niego nie do pomyślenia.

W nocy Andrzej (Sebastian Jasnoch) i Witek wraz z innymi więźniami odjadą do Pawiaka ciężarówką otoczoną przez esesmanów. Kamil pojedzie w okolice folwarku Grudzińskiego (Marek Richter), żeby wyjaśnić sprawę znalezionego w lesie ciała. Zidentyfikuje majora Powałę (Cezary Łukaszewicz). Domyśli się, że to jego przyjaciel go zabił. Stefan poprosi Irkę o spotkanie. Podczas ich rozmowy podjedzie kerowca Brennera (This Maag) i oddaje strzały. Obojgu cudem udaje się przeżyć.

 

W ostatnim 26 odcinku "Wojennych dziewczyn" Stefan spotka się z Margarethe (Katrin Buhring), która oświadczy, że jest już dla niej bezużyteczny, skoro nie wiedział nic o planach porwania Schneidera. Zdemaskowany przez podziemie zdrajca postanowi uciec za granicę. Spróbuje namówić Irkę, by pojechała razem z nim.

Decyzją dowództwa Marysia (Aleksandra Pisula) będzie negocjować wymianę Witka, Andrzeja i dwóch innych ważnych więźniów na Schneidera. Okaże się, że stronę niemiecką reprezentuje Margarethe. Niemka zażąda dowodu, że Schneider nadal żyje. Dziewczyny, obiecując więźniowi morfinę, od której jest uzależniony, wymusza napisanie listu potwierdzającego, że żyje i został porwany. Do wymiany dojdzie na kercelaku. Niemcy nie zaryzykują przeprowadzenia żadnej akcji...

Stefan zwabi Irkę do mydlarni. Kamil podąży za ukochaną. W finale 26 odcinka "Wojennych dziewczyn" Stefan zwabi Irkę do mydlarni. Przed ucieczką będzie miał już nawet fałszywe dokumenty, pieniądze i samochód. Na miejscu zjawi się Kamil. Brodzki rzuci się na zdrajcę. Nagle Stefan wyciągnie pistolet. Padnie strzał...

Najnowsze