Przyjaciółki 18, odcinek 212: Zuza pozna całą prawdę o małżeństwie Błażeja i Renaty! Oskarży o wszystko ich syna - ZWIASTUN

i

Autor: Prt Scr polsatbox.pl Przyjaciółki 18, odcinek 212: Zuza pozna całą prawdę o małżeństwie Błażeja i Renaty! Oskarży o wszystko ich syna - ZWIASTUN

Przyjaciółki 18, odcinek 212: Zuza pozna całą prawdę o małżeństwie Błażeja i Renaty! Oskarży o wszystko ich syna - ZWIASTUN

2021-10-07 21:27

W 212 odcinku "Przyjaciółki" Zuza (Anita Sokołowska) spojrzy zupełnie inaczej na małżeństwo Błażeja (Mateusz Damięcki) i Renaty (Izabela Zwierzyńska). Scena jaką w jej domu urządzi Renata przy chorych na autyzm dzieciach, Krzysiu (Aleksander Sułek) i Kubie (Vincent Przybylski), uświadomi Markiewicz jaka naprawdę żona mężczyzny, w którym powoli się zakochuje. Z ust Renaty w 212 odcinku "Przyjaciółki" padną przerażające słowa o własnym dziecku. Porzuciła Kubę z Błażejem, bo nie dawała sobie rady z chorobą syna, a teraz oskarży chłopca o całe zło jakie ją spotkało. Zobaczcie ZWIASTUN "Przyjaciółki" i poznajcie szczegóły!

"Przyjaciółki" 18 sezon, odcinek 212 - czwartek, 7.10.2021, o godz. 21.05 w Polsacie

Czy w 212 odcinku "Przyjaciółki" Zuza da szansę Błażejowi i sobie na stworzenie szczęśliwego związku po tym, co usłyszy od Renaty? Powrót żony Błażeja wystawił ich relację na ciężką próbę. Mimo, że ojciec Kuby, który tak jak Krzyś choruje na autyzm, zapewniał Zuzę, że z Renatą nic go nie łączy, a ich małżeństwa nie da się już uratować, to Markiewicz po trudnych przejściach z mężczyznami nie chciała ryzykować. Ze względu na więź jaka stworzyła się między Krzysiem i Kubą nie chciała jednak zrywać ich przyjaźni. Już w 212 odcinku "Przyjaciółki" Zuza pozna szczegóły dotyczące związku Renaty i Błażeja, które sprawią, że przestanie się już litować na kobietą zagrażającą jej szczęściu.

Nie przegap: Przyjaciółki 18, odcinek 212: Paweł umrze na przystanku?! Nie będzie już z nim żadnego kontaktu! - ZDJĘCIA

A zacznie się od tego, że w 212 odcinku "Przyjaciółki" Zuza odbierze z przedszkola Kubę, bo Błażej nie zdąży przyjechać po syna, a Renata przestanie odpowiadać na jego telefony. Markiewicz weźmie chłopca do siebie, żeby Krzyś mógł się jeszcze dłużej bawić z przyjacielem. Niespodziewanie w 212 odcinku "Przyjaciółki" zjawi się u niej Renata z pretensjami, że ośmieliła się zabrać jej syna. Żona Błażeja będzie jeszcze bardziej wredna. - To ja jestem mamą Kuby! Cokolwiek to znaczy. Naprawdę bardzo się staram, ale już ledwo wyrabiam!

- Wszyscy jesteśmy przemęczeni... - zauważy Markiewicz, ale Renata nakręci się jeszcze bardziej. - Ty wiesz, ja cię podziwiam! Może jakbym była w twoim wieku, też już bym nic od życia nie oczekiwała! - zacznie dogryzać Zuzie, lecz ta nie da się sprowokować.

Sprawdź też: Małgorzata Socha ostatni raz w Przyjaciółkach. Ucieszyła się, że to już koniec i pokazała nowe przyjaciółki - ZDJĘCIA

To Renata w 212 odcinku "Przyjaciółki" wybuchnie. Zacznie wydzierać się na Kubę, że nie chce wracać z nią do domu i przestraszy też Krzysia, który jest bardzo wrażliwy na bodźce zewnętrzne, zwłaszcza hałas. Zuza uspokoi syna i będzie bliska wygarnięcia Renacie co o niej myśli. Powstrzyma ją jednak fakt, że chłopcy będą w pobliżu. - Tak nie można! - rzuci do Renaty.

- Boże, wiem... Ale nie ma cierpliwości...

- Ale widzisz, że to przynosi odwrotny skutek!

Nagle Renata w 212 odcinku "Przyjaciółki" zacznie wylewać swoje żale przed Zuzą, żałować tego, że została matką. - Nie tak to wszystko miało wyglądać! Dlaczego ja urodziłam chore dziecko?! Przecież ja jestem taka młoda! Czy to dlatego, że Błażej jest tyle starszy ode mnie?!

- Ale wiesz co, nie myl zespołu Downa z autyzmem... - Zuza będzie zszokowana tym wyznaniem. 

Renata w 212 odcinku "Przyjaciółki" oskarży własnego syna o to, że jest nieszczęśliwa, że Błażej już jej nie chce. A to przecież ona odeszła od męża i chorego syna. Uciekła kiedy pojawiły się problemy.

- Tak czy siak! Moje małżeństwo się rozpadło, przez Kubę! Błażej świata poza nim nie widzi! Od początku cały czas się nim zajmował! A jak się nie zajmował, to był zbyt zmęczony, żeby ze mną... Cokolwiek! Ja przez to dziecko straciłam męża! Myśmy się tak kochali! On mnie kompletnie odsunął. Zupełnie przestałam się dla niego liczyć!

- Po co wróciłaś?

- Bo nie jestem taka zła jak wszyscy myślą! Sądziłam, że jakoś nauczę się być dla niego matką!

- To jest oczywiste, że się nauczysz...

- Jak?! Przecież ja nigdy nie będę miała z tym dzieckiem normalnego kontaktu!

- Renata, co to znaczy normalny kontakt? Będziesz miała z nim kontakt, tylko inny... - pocieszy ją Zuza.

Następnego dnia w 212 odcinku "Przyjaciółki" Zuza spotka się z Błażejem i postanowi dać im jeszcze jedną szansę. Będzie miała już pewność, że żona Błażeja nie może im stać dłużej na drodze, bo już nic ich nie łączy. - Renata wróciła z poczucia winy, ale bez żadnego poczucia obowiązku... Czasami ma wrażenie, że oprócz Kuby mam jeszcze jedno dziecko, dużo bardziej uciążliwe...

- To nie jest takie nadzwyczajne, że kogoś przerasta autystyczne dziecko... - oceni Zuza, lecz Błażej w 212 odcinku "Przyjaciółki" wyjaśni, że Renata to niedojrzała dziewczyna, którą przerosło zwykłe, dorosłe życie i obowiązki. A z kimś takim on nie chce i nie może być. Także dla dobra Kuby.

Przyjaciółki 18, odcinek 212: Wyda się czego Wiktor chce od Patrycji. Wmówi jej, że już się zmienił
Najnowsze