Przyjaciółki 14 sezon, odcinek 168: Anka przy grobie Franka przerwie milczenie. Wzruszający prezent dla zmarłego syna - ZWIASTUN

2019-11-14 20:57 jkk
Przyjaciółki 14 sezon, odcinek 168: Anka przy grobie Franka przerwie milczenie. Wzruszający prezent dla zmarłego syna
Autor: Polsat

W 168 odcinku serialu, "Przyjaciółki" sprawią, że Anka (Magdalena Stużyńska) zrobi dla tragicznie zmarłego Franka (Kajetan Borowski) coś, o czym zawsze marzył... Okaże się, że Strzelecka codziennie jest na cmentarzu i coś bardzo nie daje jej spokoju... Jaką tajemnicę Anka będzie ukrywała przed światem? Czy ważne słowa, które padną nad grobem dziecka, uleczą jej duszę? Zobacz ZWIASTUN 168 niezwykle wzruszającego odcinka serialu "Przyjaciółki.

"Przyjaciółki" 14 sezon odcinek 168 - czwartek, 14.11.2019, godz. 21.10 w Polsacie

W 168 odcinku serialu "Przyjaciółki" Patrycja (Joanna Liszowska) przypadkiem odkryje, że dzień w dzień Anka jest na cmentarzu... Okaże się, że istnieje bardzo poważny powód, dla którego nie może opuścić grobu syna!

Czytaj też: Przyjaciółki, odcinek 168 - Maks publicznie upokorzy Ingę!

Podczas spaceru z Mikołajem (Adam Kiełczewski) obok cmentarza Patrycja spotka Ankę i umówi się z nią na rozmowę w sprawach prawnych. Zauważy je starsza pani (Barbara Radecka), która podobnie jak Strzelecka odwiedza kogoś na cmentarzu i zagada do Patrycji.

- Przyjaciółka tamtej pani? Niech pani z nią porozmawia. Ona jest za młoda, żeby tyle siedzieć na cmentarzu! - powie nieznajoma.

- Tyle? - zdziwi się Kochan.

- Chyba jest tu codziennie! Ja, proszę pani tu bywam parę razy w tygodniu, a za każdym razem ja widzę.

- Codziennie?

- Niech ona się zajmie życiem. Jest takie krótkie...- zakończy życzliwą rozmowę starsza pani.

Zobacz także: Przyjaciółki, odcinek 168 - psychol Igor znów zaczai się na Zuzę!

Podczas codziennego spotkania w salonie fryzjerskim Patrycji "Przyjaciółki" w 168 odcinku będą debatować nad tym zdarzeniem. Kochan będzie próbowała przekonać je, że trzeba Ance jakoś pomóc, bo jej zdaniem może dziać się coś bardzo złego...

- Jeżeli jest tam tak często i nic nikomu o tym nie mówi, to chyba jest w tym coś, o czym powinnyśmy porozmawiać.

- Tak, ale trzeba to zrobić bardzo delikatnie - natychmiast doda Inga (Małgorzata Socha).

- I co, jakąś normę chcecie ustalić - Zuza (Anita Sokołowska) będzie sceptyczna do pomysłu rozmowy o intymnej sprawie Anki.

- Jasne, że nie... Ale porozmawiajmy z nią, co? - Patrycja zdoła jednak przekonać wszystkie "Przyjaciółki".

W 168 odcinku "Przyjaciółki" odwiedzą Ankę w domu. Po krótkiej chwili powitania Patrycja przejdzie od razu do rzeczy:

- Czemu nam nie powiedziałaś, że prawie codziennie jesteś na cmentarzu?

- Ania, ale nie ma w tym nic złego, może po prostu pogadajmy, jeśli chcesz... - od razu załagodzi sytuację Inga.

- Potrzebuję tego - odpowie im spokojnie Anka.

Zobacz koniecznie: Przyjaciółki, odcinek 168 - To Staś wyciągnie Pawła z depresji!

Wszystkie "Przyjaciółki" w 168 odcinku potwierdzą, że to jest ok. Patrycja będzie tłumaczyć Ance, że po prostu martwią się o nią.... W odpowiedzi Anka naprawdę otworzy się przed nimi!

- Po prostu jak tam jestem, czuję, jak bym była bliżej Frania. Mogę myśleć tylko o nim, skupić się tylko na nim... Wiecie, jak się ma troje dzieci, cały czas miałam wrażenie, że z czymś nie nadążam, czegoś nie ogarniam, i każdemu dziecku daję tylko trochę, a nie tyle, ile ono naprawdę potrzebuje. Teraz jak tam jestem, czuję, że jestem tylko dla Franka i myślę tylko o nim.

I w tym momencie 168 odcinka "Przyjaciółek" Zuza wpadnie na genialny pomysł! - A może jest coś, co chciałabyś dla niego zrobić?

- Albo coś, co chciałaś zrobić, ale nie zdążyłaś? - doda Patrycja.

- Franio czytał taką trylogię o rycerzach, był nią zafascynowany, ciągle mi o niej opowiadał. Chciał, żebym ją przeczytała, ale ciągle jakieś rzeczy wydawały mi się ważniejsze...

- Ania, a będzie ci lżej, jeśli zrobisz to teraz? - zapyta Inga. - Chyba tak - powie Anka i wtedy Zuza zarządzi: - No to jedźmy!

I tak, w 168 niezwykle wzruszającym odcinku będziemy świadkami pięknej sceny, podczas której wszystkie "Przyjaciółki" będą czytały Frankowi nad jego grobem "jego" trylogie o rycerzach. Po kolei, każda jeden fragment. Zobaczcie ZWIASTUN i 168 odcinek "Przyjaciółek".