Przyjaciółki 14 sezon, odcinek 165: Anka wróci do życia po śmierci Franka. Dojdzie do kolejnej tragedii

2019-10-23 17:20 jkk
Przyjaciółki, 14 sezon, odc. 165: Paweł (Bartek Kasprzykowski), aplikant (Patryk Bartoszewski), aplikantka (Aleksandra Mirecka)
Autor: Polsat

Kiedy w 165 odcinku serialu "Przyjaciółki" Anka (Magdalena Stużyńska) zdoła pozbierać się po tragicznej śmierci Franka (Kajtek Borowski) znów otrzyma straszny cios! To Anka, jako strażniczka domowego ogniska znajdzie w sobie siły, żeby jeszcze raz zacząć wszystko od nowa, ale nie wszyscy członkowie rodziny to zauważą... Czy kolejna tragedia w 165 odcinku "Przyjaciółek" nie zniszczy wszystkiego, co Anka z ogromnym poświęceniem buduje?

"Przyjaciółki" 14 sezon odcinek 165 - czwartek, 24.10.2019, godz. 21.10 w Polsacie.

W 165 odcinku serialu "Przyjaciółki" Paweł nie będzie chciał przyjąć nowej sprawy. Przez telefon będzie tłumaczył znajomemu, że niepotrzebnie polecił go klientowi. Ankę zainteresuje sprawa, którą jej mąż chce lekka ręką odrzucić.

Dowiemy się, że rzecz dotyczy prawa autorskiego, a dokładnie dużego odszkodowania za wykorzystanie w reklamie utworu bez zgody autora. Na tę wieść Ance aż zaświecą się oczy! I kiedy Paweł będzie jej tłumaczył dlaczego nie chce się tym zajmować, postanowi mu pomóc.

Czytaj także: "Przyjaciółki", odc8inek 165 - Zgwałcona Zuza upokorzona przez policjanta!

- Z ta bandą żółtodziobów nie będę się na to porywał. Oni ledwo potrafią napisać pozew - Paweł będzie pomstował na pracowników swojej kancelarii. 

- Mogę ci pomóc - zaproponuje Anka.

- Ostatnio widzę cię tylko w szlafroku albo w dresie - Paweł będzie próbował być zgryźliwy. 

Ale w 165 odcinku serialu "Przyjaciółki" Anka przyjmie uwagę pogodnie, z uśmiechem. Będzie miała świadomość, że to prawda, ale... ona może ją zmienić!

- Mogę się przebrać. Paweł, to może być duża, fajna sprawa! Potem będziesz tego żałował!

- Jakie "potem"? - rzuci niepokojące słowa Paweł i wyjdzie.

A jednak Anka w 165 odcinku serialu "Przyjaciółki" dopnie swego i zobaczymy ją królującą w kancelarii! Przekonamy się, że nie tylko pomoże Pawłowi, ale wręcz weźmie sprawę w swoje ręce!

- W takim razie pan niech przejrzy orzecznictwo z ostatnich 5 lat, a pani niech poszuka w komentarzach do kodeksu - mecenas Strzelecka ustawi pracę aplikantów.

Przy okazji pracy nad sprawa wyjdzie na jaw, że w 2017 roku Anka zajmowała się podobna sprawą. Okaże się, że aplikantka (Aleksandra Mirecka) kancelarii Pawła (Bartek Kasprzykowski) doskonale pamięta ten casus, a aplikant (Patryk Bartoszewski) będzie pod wielkim wrażeniem! Anka niewątpliwie przypomni sobie, jak bardzo lubi swoja pracę i... jak jest w niej dobra!

Niestety z rozwoju Anki nie będzie do końca zadowolony Paweł. W 165 odcinku serialu "Przyjaciółki" Strzelecki będzie przechodził wyraźny kryzys po śmierci Franka - zniechęcenie do pracy, rozdrażnienie i zapewne bezsilność na widok żony, która znajdzie siły, żeby się pozbierać.

Czy zmiana w postawie Anki stanie się bezpośrednią przyczyna tragicznej decyzji, którą podejmie Paweł w 165 odcinku serialu "Przyjaciółki"? Dramat, który rozegra sie w finale odcinka na długo zostanie w naszej pamięci. Czy Anka zdoła udźwignąć jeszcze jedną śmierć?!