Siostra Bożenka z Na dobre i na złe powróci! Edyta Jungowska w nowej roli w serialu

2019-07-02 10:02 Ag
Edyta Jungowska
Autor: AKPA Edyta Jungowska

Edyta Jungowska jako siostra Bożenka w "Na dobre i na złe" była jedną z uwielbianych przez widzów postaci. Pielęgniarka ze szpitala w Leśnej Górze odeszła z serialu siedem lat temu w atmosferze skandalu. Po pożegnaniu z "Na dobre i na złe" kariera aktorki stanęła w miejscu. Ale już wkrótce wielki powrót Jungowskiej do telewizji. Znów zagra w serialu, ale tym razem będzie to zupełnie inna rola.

Kogo Edyta Jungowska zagra w "Ojcu Mateuszu"?

Edyta Jungowska przez prawie 12 lat była jedną z największych gwiazd "Na dobre i na złe". Dokładnie w 2012 roku zniknęła jednak z serialu. Siostra Bożenka odeszła gdy w szpitalu w Leśnej Górze zaczął rządzić profesor Andrzej Falkowicz (Michał Żebrowski). Pielęgniarka oddziałowa nie mogła się dogadać z nowym szefem, a gdy odkryła, że Falkowicz robi przekręty z lekami, dyrektor pozbył się jej ze szpitala. 

Co się stało z siostrą Bożenką z "Na dobre i na złe"? Nie została uśmiercona, ale wyjechała z Leśnej Góry. Co jakiś czas jej mąż, Ruud Van Graaf (Redbad Klynstra) wspomina o ukochanej. Po rezygnacji z pracy Bożenka poświęciła się wychowaniu dziecka.

Po odejściu z "Na dobre i na złe" Edyta Jungowska zagrała Laurę Zabawską w "2XL" i przez jakiś czas wcielała się w Małgorzatę Antoniak w "Klanie", ale w 2014 roku zniknęła z telewizji. Aktorka założyła własną firmę, która wydaje audiobooki. Teraz jednak postanowiła przypomnieć o sobie widzom!

Już we wrześniu Edyta Jungowska wystąpi w nowej roli w kolejnym sezonie "Ojca Mateusza".

W nowych odcinkach "Ojca Mateusza" po wakacjach 2019 zagra Alicję Witko - właścicielkę jednego ze sklepów w Sandomierzu, której mąż umrze niespodziewanie podczas maratonu. Wdowa zamiesza na plebanii u księdza Mateusza Żmigrodzkiego (Artur Żmijewski). Natalia (Kinga Preis) i babcia Lucyna (Aleksandra Górska) przyjmą ją bardzo życzliwie.

Czy Edyta Jungowska zostanie w "Ojcu Mateuszu" na dłużej? Jaką rolę odegra w życiu księdza? O tym widzowie przekonają się dopiero jesienią.

Najnowsze