"Na dobre i na złe". Święta Latoszka z "Na dobre i na złe" to trudny czas

2013-12-24 18:30 Kuba Zajkowski

Bartosz Opania, czyli Witek Latoszek z "Na dobre i na złe" nie ukrywa, że święta Bożego Narodzenia i przygotowania do nich to dla niego trudny moment. Ma mnóstwo obowiązków, a przy wigilijnym stole wspomina bliskich, którzy już do niego nie zasiądą. O wszystkich troskach zapomina, gdy widzi szczerą radość swoich dzieci.

Gdy byłem dzieckiem, uwielbiałem święta, uważałem że są niesamowite, magiczne. Czekałem na Boże Narodzenie z utęsknieniem, bo inaczej postrzegałem rzeczywistość, co innego mnie interesowało. Ale to się zmieniło, przeszedłem na drugą stronę barykady. Teraz święta, a w szczególności przygotowania do nich, kojarzą mi się przede wszystkim z trudnym momentem. Mam mnóstwo obowiązków, które zazwyczaj skutecznie wytrącają mnie z równowagi.

Przeczytaj: "Na dobre i na złe". Rodzinne święta Wiktorii z "Na dobre i na złe". Katarzyna Dąbrowska z tatą ubiera choinkę

Z roku na rok przybywa osób, których już nie ma, które nie usiądą ze mną do stołu wigilijnego. To wywołuje refleksje. Niby jest przyjemnie i miło, ale kogoś brakuje i wkrada się smutek. Nie ma wujków, dziadków - ludzi, którzy wypełniali mój świat. Boże Narodzenie ratują dzieci, słodzą ten czas.

Gdy widzę, jak się cieszą, zapominam o troskach i świątecznym zamieszaniu. Pierwsza gwiazda na niebie, wypakowywanie prezentów i ich szczera radość - rewelacja! Podczas świąt jak na dłoni widzę, że zmieniły się czasy.

Patrz: ''M jak miłość''. Barbara Mostowiak zostawia rodzinę na święta


Kiedyś, gdy dostawałem od Świętego Mikołaja obrzydliwy sweter, próbowałem jakoś zagrać, że jest dobrze, że jestem zadowolony. Dzisiaj dzieci nie mają takich problemów, można z nich czytać jak z otwartej książki, nie udają.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nas na Facebooku!

Najnowsze