Tureckie seriale

"Wspaniałe stulecie". Tak teraz wygląda Meryem Uzerli. To straszne, przez co przeszła

"Wspaniałe stulecie" to wielki hit tureckiej telewizji, od którego rozpoczął się prawdziwy boom na tureckie seriale. Meryem Uzerli była jedną z gwiazd "Muhteşem Yüzyıl". Straszne, przez co przeszła przez rolę Hürrem.

Spis treści

  1. O czym jest "Wspaniałe stulecie"?
  2. Meryem Uzerli - kim jest?
  3. "Wspaniałe stulecie" – dlaczego Hurrem zniknęła? Kto zastąpił Meryem Uzerli?
  4. Tak dziś wygląda Meryem Uzerli

O czym jest "Wspaniałe stulecie"?

"Wspaniałe stulecie" to serial który rozsławił tureckie produkcje na całym świecie. Opowiada o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego i jego miłości do pięknej Roksolany, która pod tureckim imieniem Hürrem zrewolucjonizowała harem w ówczesnym imperium i zapoczątkowała erę Sułtanek w Turcji. Serial został sprzedany do ponad 50 krajów i wszędzie bił rekordy popularności.

W kostiumowej superprodukcji zagrała plejada cenionych tureckich aktorów i aktorek takich jak:

  • Halit Ergenç,
  • Nur Fettahoğlu,
  • Selma Ergeç
  • Burak Özçivit,
  • Cansu Dere,
  • Nebahat Çehre.

Jedną z gwiazd tureckiej produkcji była także Meryem Uzerli. To ona wcieliła się w niezapomnianą sułtankę Hürrem. Co o niej wiemy?

Czytaj też: Tak tureckie gwiazdy spędzają wakacje. Zobacz gorące fotki

Meryem Uzerli - kim jest?

Meryem Uzerli to niemiecka aktorka tureckiego pochodzenia. Urodziła się 12 sierpnia 1983 r. w Kassel w Niemczech. Meryem Uzerli ma 39 lat. Na ekranie zadebiutowała w 2008 r. rolą Britty w serialu "Inga Lindstrom". W 2011 roku wygrała casting do roli Roksolany w serialu "Wspaniałe stulecie" i z dnia na dzień stała się sławna. Widzowie w Polsce mogą ją kojarzyć także z roli Selin w tureckiej telenoweli "Królowa jednej nocy". Ostatni projekt z jej udziałem to film "Kovan" z 2019 roku.

"Wspaniałe stulecie" – dlaczego Hurrem zniknęła? Kto zastąpił Meryem Uzerli?

Meryem Uzerli dzięki roli Hürrem miała fanów dosłownie na całym świecie. Rola w uwielbianej produkcji kostiumowej przyniosła jej ogromną popularność i uznanie widzów. Bycie na aktorskim szczycie w Turcji, dało urodzonej w Niemczech aktorce wiele nowych możliwości, ale miało także swoje ciemne strony. Rola w serialu "Wspaniałe stulecie" prawie ją wykończyła!

Meryem Uzerli doskwierała w Turcji samotność. Aktorka przeżyła załamanie nerwowe i próbę samobójczą.

Niestety, sen szybko zamienił się w koszmar. Zaczęłam funkcjonować jak robot. Pracowałam po kilkanaście godzin dziennie. Prawie nie wychodziłam z hotelu. Cierpiałam na bezsenność, bo dla Hürrem poświęciłam każdą chwilę. Ona ma inny charakter niż ja. Było mi ciężko. Poza tym wychowywałam się w Niemczech i dostosowanie się do tureckich obyczajów przerosło mnie. Mieszkałam w pięknym hotelu i miałam szofera. Wszyscy się o mnie troszczyli, ale brakowało mi bliskich mi osób, przy których mogłabym czuć się sobą. Za rzadko wychodziłam z roli – wyznała w rozmowie z magazynem "Hürriyet".

Meryem Uzerli nagle opuściła plan serialu "Wspaniałe stulecie" i wyjechała do Niemiec. Producenci nie mieli wyjścia - musieli naprędce znaleźć nową Hurrem. Rolę przejęła starsza od Uzerli o 18 lat Vahide Perçin.

Jak zmianę aktorki uzasadniono na ekranie? W serialu nastąpił przeskok w czasie. Hurrem wróciła po kilku latach kompletnie odmieniona wyjaśniając, że czas odebrał jej urodę.

Tak dziś wygląda Meryem Uzerli

Zobacz w galerii, co dziś słychać u pięknej aktorki. Dziś jej konto na Instagramie 7,5 mln osób. W czerwcu br. Meryem Uzerli pojawiła się na Międzynarodowy Festiwalu Filmowym w Monachium. Nieco wcześniej uczestniczyła w jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie kina – Festiwalu Filmowym w Cannes.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze