Stulecie Winnych 4, odcinek 45: Śmierć Stanisława i Andzi. Umrą z jednej nocy, ale nie będą razem- ZDJĘCIA

i

Autor: tvp/vod Stulecie Winnych 4, odcinek 45: Śmierć Stanisława i Andzi. Umrą z jednej nocy, ale nie będą razem- ZDJĘCIA

Stulecie Winnych 4, odcinek 45: Śmierć Stanisława i Andzi. Umrą z jednej nocy, ale nie będą razem- ZDJĘCIA

2022-04-10 19:40

W 45 odcinku "Stulecia Winnych" 4 sezonu Andzia (Barbara Wypych) i Stanisław (Jan Wieczorkowski) pożegnają się z życiem. Śmierć Winnych, którzy będą mieli już ponad 90 lat, nastąpi niespodziewanie podczas jednej tragicznej nocy, 13 grudnia 1981 roku. Seniorzy rodu umrą jedno po drugim, z dala od siebie. Śmierć najpierw zabierze Andzię, którą w 45 odcinku "Stulecia Winnych" Stanisław znajdzie nieprzytomną na podłodze w domu. Żeby ratować żonę wyjdzie z domu w mroźną, śnieżną noc. Nagle się przewróci, a serce Stanisława przestanie bić. Zobaczcie poruszające sceny z 45 odcinka "Stulecia Winnych" 4 na zdjęciach!

"Stulecie Winnych" 4 sezon, odcinek 45 (odc. 6) - niedziela, 10.04.2022, o godz. 20.15 w TVP1

Śmierć Andzi i Stanisława w 45 odcinku "Stulecia Winnych" będzie jednym z bardziej tragicznych momentów obecnego 4 sezonu. Rodzina Winnych bez nich już nie będzie taka sama. Ale zanim jeszcze ruszyła 4 seria było wiadomo, że główni bohaterowie pożegnają się z życiem. Co prawda nie wszystko będzie tak jak w książce Ałbeny Grabowskiej, "Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli", ale nie ma już żadnych wątpliwości, że w 45 odcinku "Stulecia Winnych" 4 Andzia i Stanisław umrą tej samej nocy, 13 grudnia 1981 roku, tuż po wprowadzeniu stanu wojennego. Ich śmierć będzie miała dramatyczny przebieg.

Nie przegap: Stulecie Winnych 4, odcinek 42: Smutne święta u Winnych. Powrót Ewy wszystko zmieni - ZWIASTUN, ZDJĘCIA

Zdjęcia z 45 odcinka "Stulecia Winnych", które zobaczycie w naszej GALERII PONIŻEJ przedstawiają poruszające, chwilami radosne sceny w domu Winnych na krótko przed śmiercią Andzi i Stanisława zimą 1981 roku. Będą otoczeni przed rodzinę, wiele szczęścia da im ukochany wnuczek Andzi, mały Staś, syn Ewy (Sonia Mietielica) i zmarłego Benka (Bartłomiej Kotschedoff). Ale na seniorów Winnych spadną też dramatyczne momenty.

Zanim Andzia umrze w 45 odcinku "Stulecia Winnych" będzie oglądała zdjęcia Benia, do końca nie pogodzi się z odejściem młodszego syna. Wspomnienia o Benku będą dla niej bardzo bolesne. Andzię czeka też przejmująca, ostatnia rozmowa z Anią (Urszula Grabowska).

Sprawdź też: Stulecie Winnych 4, odcinek 42: Dawna przyjaciółka Ani zniszczy życie Michelle. Matka Janusza będzie dyszeć z zemsty za wielką tajemnicę - ZDJĘCIA

To już pewne, że śmierć Andzi w 45 odcinku "Stulecia Winnych" nastąpi chwilę przed tym jak umrze Stanisław. Ukochana żona Winnego upadnie na podłogę w domu w Brwinowie. Akurat wtedy zostaną sami ze Stanisławem, nie będzie przy nich nikogo z rodziny. Kiedy Winny będzie chciał sprowadzić pomoc dla umierającej Andzi także jego spotka śmierć. Przewróci się na ośnieżonym podwórku, a serce Stanisława przestanie bić.

Nie ma żadnych wątpliwości, że w 45 odcinku "Stulecia Winnych" 4 śmierć Andzi i Stanisława w mroźną noc 13 grudnia 1981 roku zostanie przedstawiona inaczej niż w powieści Ałbeny Grabowskiej. 95-letni Stanisław w książce "Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli" próbuje ratować żonę, ale nie ma siły, by ją podnieść. Zostawia umierającą Andzię, a sam nadludzkim wysiłkiem wychodzi z domu po pomoc - do mieszkających w sąsiedzie Ani i Michała. Dociera do nich zziębnięty, przemoczony i na skraju wyczerpania.

Ania od razu zauważa, że ojciec jest chory, dlatego Michał zawozi go do szpitala. Wojsko i milicja na ulicach Brwinowa i w drodze do Pruszkowa uniemożliwiają im dotarcie na miejsce. Coraz słabszy Stanisław z pomocą Michała idzie pieszo do szpitala. W końcu dostają się na izbę przyjęć, ale lekarz stwierdza u Stanisława zawał serca. Ojciec Ani i Mani umiera w nocy 13 grudnia 1981 roku. Z dala od Andzi, którą śmierć zabiera w domu zaraz po aresztowaniu syna Jerzyka przez milicję! Pod wpływem tych zdarzeń Andzia mdleje i upada na podłogę. Z jej warg spływa ślina, a kącik ust wykrzywia się w dziwnym grymasie.

Mania w rozpaczy po rozstaniu z Ryszardem. Smutne święta u Winnych
Najnowsze