Osiecka, odcinek 8: Tragiczna śmierć Marka Hłaski i zabójstwo Wojciecha Frykowskiego. Agnieszka straci byłego kochanka i męża - ZDJĘCIA

i

Autor: materiały prasowe TVP Osiecka, odcinek 8: Tragiczna śmierć Marka Hłaski i zabójstwo Wojciecha Frykowskiego. Agnieszka straci byłego kochanka i męża - ZDJĘCIA

Osiecka, odcinek 8: Tragiczna śmierć Marka Hłaski i zabójstwo Wojciecha Frykowskiego. Agnieszka straci byłego kochanka i męża - ZWIASTUN

2021-01-11 9:43

W 8 odcinku serialu "Osiecka" śmierć boleśnie dotknie Agnieszkę Osiecką (Magdalena Popławska), bo z życiem pożegnają się dwa bliscy jej mężczyźni - były kochanek Marek Hłasko (Jędrzej Hycnar) i były mąż Wojciech Frykowski (Mikołaj Roznerski). Z obydwoma spotka się w USA gdzie wyjedzie na stypendium. Dla Agnieszki szczególne znaczenie będzie miało spotkanie z Markiem Hłaską, którego nie widziała 10 lat! Nie będzie miała pojęcia, że to ich pożegnanie. Latem 1969 roku w 8 odcinku "Osieckiej" do Agnieszki dotrze wiadomość, że Marek nie żyje. Niedługo potem zostanie zamordowany Wojtek Frykowski. Zobaczcie ZWIASTUN.

"Osiecka" odcinek 8 - niedziela, 10.01.2021, o godz. 20.15 w TVP1

W 8 odcinku serialu "Osiecka" Agnieszka przeżyje dramatyczne chwile związane ze śmiercią dwóch mężczyzn, którzy byli jej bardzo bliskich, których kochała i planowała z nimi wspólną przyszłość, ale związki nie przetrwały próby czasu. Los postawi na jej drodze Marka Hłaskę i Wojciecha Frykowskiego kiedy wyjedzie na stypendium do USA. O ile z byłym mężem, który przedstawi jej obecną narzeczoną Abigail Folger (Antonina Jarnuszkiewicz) będzie się dobrze bawić, to u boku Marka odżyją bolesne wspomnienia.

Hłasko w 8 odcinku "Osieckiej" nadal nie będzie mógł wrócić do Polski, ze względu na sytuację polityczną i swoją twórczość. Wydanie jego antykomunistycznych "Cmentarzy" w paryskiej „Kulturze” wywołało nagonkę prasową w kraju. Słynny pisarz miał za sobą także długi pobyt w szpitalach psychiatrycznych. Szczera rozmowa z Agnieszką w 8 odcinku "Osieckiej" uświadomi obojgu jak wiele ich już dzieli.

- Wiele razy chciałem wracać do Polski, ale nie mogłem... Teraz to i tak nie ma sensu. Nawet gdyby pozwolili. Zresztą żeby móc wracać, trzeba mieć jeszcze do kogo. Pojedziemy do mnie? - zapyta Osiecką. - Nie... - odpowie Agnieszka. - Tutaj się nie da żyć, ale gdzie indziej jest jeszcze gorzej - doda Hłasko.

Patrz też:BrzydUla 2, odcinek 69: Marek przyłapie Ulę z kochankiem Arturem! Wróci, by zadać jej ostateczne pytanie

Po powrocie do Polski w 8 odcinku "Osieckiej" Agnieszka nawiążę znajomość z dziennikarzem Danielem Passentem (Piotr Żurawski). Będzie próbowała zrozumieć co się stało w międzyczasie w kraju. Passent pomoże poetce, a Agnieszka zakocha się w Danielu, który będzie jej imponował swoją mądrością. Uczą się od siebie. W 8 odcinku "Osieckiej" Agnieszka namówi go, aby pisał do kabaretu. Zamieszkają też w domu w Falenicy, który razem kupią.

Jak zmarł Marek Hłasko, były kochanek Agnieszki Osieckiej?

W czerwcu 1969 roku Agnieszka i Daniel pojadą na Mazury do Krzyży, gdzie spędzą piękne wakacje. Ich szczęście zburzy przyjaciółka Osieckiej, Olga Lipińska (Aleksandra Pisula), która przekaże jej wiadomość o śmierci Marka Hłaski.Były kochanek Osieckiej umarł w nocy z 13 na 14 czerwca 1969 w Wiesbaden, w mieszkaniu redaktora niemieckiej telewizji i scenarzysty filmowego Hansa-Jürgena Bobermina. Przyczyną śmierci Hłaski była zapaść wywołana połączeniem nadmiernej ilości środków nasennych z alkoholem.

Po tej tragedii Agnieszka w 8 odcinku "Osieckiej" załamie się i zacznie pić jeszcze więcej. Jednocześnie zapragnie dziecka, ale Daniel nie będzie gotowy na to by zostać ojcem. Mimo to pisarka i dziennikarz zamieszkają razem.

ZWIASTUN "Osieckiej"

Sprawdź także: M jak miłość, odcinek 1560: Dziki seks Kingi i Piotrka. Puszczą jej hamulce, bo Kamila tak ją nakręci - ZDJĘCIA

Śmierć pierwszego męża Agnieszki Osieckiej. Wojciech Frykowski zamordowany!

Akcja 8 odcinka "Osieckiej" przeniesie się później do sierpnia 1969 roku kiedy Agnieszka dowie się o śmierci byłego męża, Wojciecha Frykowskiego. Odwiedzi swoją matkę Marię (Maria Pakulnis), która w telewizji będzie śledziła tragiczne doniesienia z USA. Dowiedzą się, że Frykowski zginął w rezydencji Romana Polańskiego w Beverly Hills razem ze swoją narzeczoną, Abigail Folger, bliską przyjaciółką Sharon Tate, aktorki i żony Polańskiego.

Były mąż Osieckiej został zamordowany wraz z narzeczoną i przyjaciółmi: Sharon Tate, Jayem Sebringem i Stevenem Parentem przez członków sekty „Rodzina” (The Family) Charlesa Mansona!

Osiecka odc. 8. Agnieszka Osiecka (Magdalena Popławska), Elżbieta Czyżewska (Barbara Garstka)

i

Autor: materiały prasowe TVP Osiecka odc. 8. Agnieszka Osiecka (Magdalena Popławska), Elżbieta Czyżewska (Barbara Garstka)
Osiecka odc. 8. Wojciech Frykowski (Mikołaj Roznerski), jego narzeczona Abigail Folger (Antonina Jarnuszkiewicz)

i

Autor: materiały prasowe TVP Osiecka odc. 8. Wojciech Frykowski (Mikołaj Roznerski), jego narzeczona Abigail Folger (Antonina Jarnuszkiewicz)
	Osiecka odc. 8. Marek Hłasko (Jędrzej Hycnar)

i

Autor: vod.tvp.pl Osiecka odc. 8. Marek Hłasko (Jędrzej Hycnar)
Najnowsze