Osiecka, odcinek 1: Rodzinny dramat Agnieszki Osieckiej. Odkryje romans ojca, który zniszczył jej życie - ZWIASTUN

i

Autor: materiały prasowe TVP Osiecka, odcinek 1: Rodzinny dramat Agnieszki Osieckiej. Odkryje romans ojca, który zniszczył jej życie - ZWIASTUN

Osiecka, odcinek 1: Rodzinny dramat Agnieszki Osieckiej. Odkryje romans ojca, który zniszczył jej życie - ZWIASTUN

2020-12-25 20:16

Biografia Agnieszki Osieckiej, słynnej poetki, autorki piosenek i pisarki w serialu "Osiecka" pozwoli bliżej poznać tę wyjątkową artystkę oraz jej rodzinę - rodziców Wiktora Osieckiego i matkę Marię. Już w 1 odcinku "Osieckiej" na pierwszy plan wysunie się rodzinny dramat 16-letniej Agnieszki (Eliza Rycembel), która zupełnie przypadkowo odkryje romans ojca, pianisty Wiktora (Jan Frycz) z piosenkarką i aktorką, Józefiną Pellegrini (Wiktoria Gorodeckaja). Twardo przeciwstawi się nie tylko ojcu, ale także matce Marii (Maria Pakulnis), która zupełnie podporządkowała się mężowi. Zobaczcie ZWIASTUN!

"Osiecka" odcinek 1 - piątek, 25.12.2020, o godz. 20.15 w TVP1

Serial "Osiecka" to nie tylko biografia Agnieszki Osieckiej, ale także zabawna konwencja barwnych lat PRL-u, którą spaja postać wybitnej poetki. Od 1 odcinka "Osieckiej" kiedy widzowie poznają 16-letnią Agnieszkę, zdolną uczennicę Liceum im. Kołłątaja w Warszawie, aktywistkę licealnego koła ZMP oraz świetną pływaczkę stanie się dla wszystkich jasne, jak wyjątkową postacią była.

Patrz też: BrzydUla 2, odcinek 57: Marek nie będzie walczył o Ulę! Tylko Sebastianowi powie, że nie kocha żony

Losy Agnieszki Osieckiej w 1 odcinku "Osieckiej" rozpoczną się tuż przed jej maturą, w 1952 roku, kiedy jako nastolatka zaczęła prowadzić bujne życie towarzyskie, pić alkohol ze znajomymi ze szkoły i zwracać uwagę na chłopców, którzy także byli pod jej ogromnym wrażeniem. Silna, twardo stąpająca po ziemi, odważnie wypowiadająca swoje poglądy Agnieszka w 1 odcinku "Osieckiej" nie będzie milczała kiedy odkryje romans ojca Wiktora z aktorką, piosenkarką i wróżką Józefiną Pellegrini. Odwiedzi nawet kochankę Osieckiego, by stanąć z nią twarzą w twarz!

Przypadek sprawi, że w 1 odcinku "Osieckiej" Agnieszka zauważy u kochanki ojca takie same czerwone pantofle z puszkiem, jakie Wiktor podaruje swojej żonie Marii z okazji jej urodzin. Po spotkaniu z Józefiną, 16-letnia Osiecka wyłoży matce całą prawdę prosto w oczy. - Mamo, czemu po prostu tego nie skończysz?

- Jak skończyć? - ale matka Agnieszki mimo zdrady męża nie będzie myślała o rozstanie. Słaba, zależna od ukochanego Maria w 1 odcinku "Osieckiej" będzie się łudziła, że Wiktor do niej wróci. - Zwyczajnie... Rozstać się...- Co ty mówisz?

- A jak myślisz, gdzie ona teraz jest? Dobrze wiesz! Wszyscy wiedzą, połowa Saskiej Kępy! - rzuci Agnieszka do matki w 1 odcinku "Osiecka" oburzona tym, że Maria niczego nie dostrzega, albo nie chce dostrzegać. - Może to tylko takie chwilowe...- I co wróci i co dalej? Mamo jak długo można siedzieć w jednym miejscu i czekać na coś, czego nie ma!- To nie jest takie proste...- Tata, nie wróci! Ja też zaraz stąd wyjadę! Zostaniesz tu sama! Nie zostanę tutaj do końca życia! Nie będę siedzieć w szlafroczku i patrzeć przez okno tak jak ty!- Bo ja jestem ta głupia matka, tak?- Tego nie powiedziałam...- Ale tak myślisz!- Wcale tak nie myślę...

ZWIASTUN "Osieckiej"

Sprawdź też: BrzydUla 2, odcinek 56: Ula przejmie władzę twardą ręką! Wyrzuci Marka i porozstawia wszystkich po kątach - ZWIASTUN

W 1 odcinku "Osieckiej" nastoletnia Agnieszka odbędzie też decydującą rozmowę z ojcem. Wiktor wróci od Józefiny do żony i córki, ale nie na długo. Wściekła na niego 16-latka nie będzie owijała w bawełnę. Nie zawaha się użyć ostrych słów, by pokazać Wiktorowi jak bardzo nim gardzi. Nie będzie już widziała w ojcu "dżentelmena", za którego zawsze go uważała. - Jak ty wyglądasz? Spójrz na siebie! Zmarnowałeś życie mamy i moje!- Same je sobie zmarnowałyście! Wieczne smutki, pretensje i histerie!

Podczas kłótni Agnieszki z ojcem w 1 odcinku "Osieckiej" wyjdą na jaw głęboko skrywane urazy przyszłej poetki, dramat jaki przeżywała w rodzinnym domu gdzie zdanie ojca było na pierwszym miejscu. - A kto kazał mi robić dwie klasy w jeden rok?

- Dbałem o twoją edukację, nie chciałem, żebyś była idiotką jak twoje przyjaciółki!

- Nie mam przyjaciółek! Nawet nie zauważyłeś jak ciężko mi było się z nim rozstawać, jak przenosiłeś mnie z klasy do klasy!

- Dzięki mnie jesteś oczytana, znasz języki, pływasz, grasz w tenisa, tylko na muzyce się nie znasz... O co ty mnie oskarżasz?

Z ust Agnieszki w 1 odcinku "Osieckiej" padną słowa, które wpłyną na resztę jej życia, wybory jakich później dokona. - Wiesz co tatusiu, nauczyłeś mnie pogardy do słabych, niezgranych, leniwych! Nauczyłeś mnie jak mam radzić sobie sama! I nauczyłam się, bardzo ci za to dziękuję! Jestem samotna! Jesteś okrutny i egoistyczny!

- Nie masz prawa mnie osądzać! To jest moje życie, gówniaro! - krzyknie na jedyną córkę Wiktor. - To się wynoś do tej swojej dziwki! - rzuci mu prosto w twarz 16-letnia Agnieszka.

Osiecka odc. 1. nastoletnia Agnieszka (Eliza Rycembel), Maria Osiecka (Maria Pakulnis)

i

Autor: materiały prasowe TVP Osiecka odc. 1. nastoletnia Agnieszka (Eliza Rycembel), Maria Osiecka (Maria Pakulnis)
Osiecka odc. 1. nastoletnia Agnieszka (Eliza Rycembel), Józefina Pellegrini (Wiktoria Gorodeckaja)

i

Autor: materiały prasowe TVP Osiecka odc. 1. nastoletnia Agnieszka (Eliza Rycembel), Józefina Pellegrini (Wiktoria Gorodeckaja)
Najnowsze