zbrodnie Brejdygant 1

i

Autor: Materiały prasowe

Miłość i śmierć

2021-11-18 0:05

Dwójka młodych ludzi. Mają podobne doświadczenie życiowe, rozumieją się, bardzo kochają. Za parę miesięcy mają wziąć ślub. Niestety, na przeszkodzie staje jego nałóg alkoholowy - Igor Brejdygant opowie nam wyjątkowo smutną historię¬ o miłości i o zbrodni. – Ta sprawa z punktu widzenia kryminalnego wydaje się dość prosta i jednoznaczna – mówi autor poczytnych powieści kryminalnych i scenarzysta filmowy. Jego zdaniem jednak sąd, słusznie wydając wyrok skazujący, nie wziął pod uwagę niezwykle ważnej okoliczności łagodzącej. Premiera kolejnego odcinka programu „Opowiem ci o zbrodni” już w piątek 19 listopada na Crime+Investigation Polsat o godz. 22.

Mistrzowie polskiego kryminału – m.in. Wojciech Chmielarz, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Joanna Opiat-Bojarska, Igor Brejdygant, Robert  Małecki oraz debiutująca w tej roli Katarzyna Grochola - powracają na ekrany telewizorów w czwartym sezonie „Opowiem ci o zbrodni”, by opowiedzieć o prawdziwych zbrodniach, które wstrząsnęły Polską. W głównych rolach znakomici polscy aktorzy. Olga Bołądź, Piotr Głowacki, Robert Gonera, Lesław Żurek, Przemysław Bluszcz, Magdalena Berus i Kamil Kula, którzy dołączyli do obsady aktorskiej serii Crime+Investigation Polsat.

zbrodnie Brejdygant 2

i

Autor: Materiały prasowe

W najnowszym odcinku Igor Brejdygant (autor świetnych i nagradzanych powieści kryminalnych m.in. „Paradoks”, „Szadź”, „Rysa”, „Układ”), w  piątek 19 listopada o godz. 22:00 opowie nam o zbrodni z kwietnia 2009 r.

O 6.00 rano młody mężczyzna, Marcin (w tej roli Kamil Kula, znany przede wszystkim z filmu „Jack Strong”, z „Planety Singli 2” i serialu „Na dobre i na złe”) zadzwonił na pogotowie. Mówi i oddycha z trudem. Prosi o przyjazd karetki. Mówi, że sam dźgnął się nożem. Kilka minut później ratownicy są już na miejscu. Znajdują mężczyznę leżącego na łóżku z niewielką raną na wysokości serca. W mieszkaniu jest także dziewczyna Marcina – Katarzyna (w tej roli Magdalena Berus, aktorka znana z filmów „Bejbi blues”, „Nieulotne”, „Szatan kazał tańczyć”). Mówi, że w mieszkaniu była impreza i gdy wróciła do domu, zastała go rannego. Ratownicy decydują o zabraniu mężczyzny do szpitala.

zbrodnie Brejdygant 3

i

Autor: Materiały prasowe
autor- opowiem ci o zbrodni

i

Autor: Materiały prasowe

Kasia sprząta mieszkanie – zbiera i wkłada do pralki pokrwawione ręczniki, ubrania, myje nóż, zmywa ślady krwi na podłodze. W tym czasie w karetce trwa walka o życie Marcina. Mężczyzna umiera w drodze do szpitala. Na miejsce zostaje wezwana policja. Policjanci szybko ustalają fakty – ranę zadała Katarzyna. Igor Brejdygant nie szuka więc odpowiedzi, kto zadał śmiertelny cios. Pyta dlaczego to się stało i dlaczego Marcin umierając bronił Kasi mówiąc, że sam się zranił nożem.

- Nałóg, w tym wypadku alkoholowy, jest siłą niezwykle destrukcyjną. Nie tylko dla fizyczności nałogowca, ale dla jego psychiki, emocji i relacji z bliskimi – mówi Igor Brejdygant.

Jego zdaniem nałóg alkoholowy Marcina, przeszłość jego i Kasi – rodzice Marcina byli nałogowymi alkoholikami, Kasia pomieszkiwała u dziadka, którego mieszkanie było pijacką meliną – doprowadziły do tragedii.

 „Opowiem Ci o Zbrodni” co piątek na Crime+Investigation Polsat o godz. 22.

Najnowsze