Korona Królów. Jagiellonowie. Gdzie i kiedy oglądać? Plejada ulubionych gwiazd TVP w obsadzie! - ZDJĘCIA

i

Autor: Korona Królów. Jagiellonowie Facebook Korona Królów. Jagiellonowie. Gdzie i kiedy oglądać? Plejada ulubionych gwiazd TVP w obsadzie! - ZDJĘCIA

Korona Królów. Jagiellonowie

Korona Królów. Jagiellonowie. Gdzie i kiedy oglądać? Plejada ulubionych gwiazd TVP w obsadzie! - ZDJĘCIA

2022-07-29 16:57

Znamy już datę premiery „Korony Królów. Jagiellonowie”, będącego kontynuacją kultowej „Korony Królów”! Prace na planie nowego codziennego serialu TVP jeszcze trwają, dlatego widzowie będą musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż „Korona Królów. Jagiellonowie” zaliczy drobne opóźnienie i nie pojawi się jeszcze w jesiennej ramówce Telewizji Polskiej! Jednak większość odcinków serialu historycznego jest już gotowa i czeka, aby zaprezentować się widzom. Szczególnie, że pojawią się w nich znane twarze, uwielbiane przez widzów najpopularniejszych seriali TVP! Zobaczcie to w naszej GALERII ZDJĘĆ!

„Korona Królów. Jagiellonowie” – kiedy i gdzie premiera?

Tak jak informowaliśmy już wcześniej jesienna ramówka Telewizji Polskiej jest już gotowa i nie może się doczekać aż zaprezentuje się widzom! TVP szykuje sporo powrotów kultowych programów oraz ich kontynuacji, gdzie główne skrzypce ma odegrać „Korona Królów. Jagiellonowie”, czyli dalszy ciąg „Korony Królów”. Niestety, jak podaje serwis wirtualnemedia.pl prace na planie nowego codziennego serialu TVP1 jeszcze nie zostały ukończone, w związku z czym kultowa produkcja zaliczy drobne opóźnienie i nie pojawi się jeszcze w jesiennej ramówce! Jednak zdecydowana większość odcinków jest już nagrana, w związku z czym „Korona Królów. Jagiellonowie” zadebiutuje na antenie TVP1 już w styczniu 2023 roku i będzie wizytówką zimowej ramówki Telewizji Polskiej! Cały sezon ma liczyć 125 odcinków.

Patrz też: M jak miłość po wakacjach. Artur załatwi Nieśpielaka! Dowie się, że drań dobierał się do Marysi

„Korona Królów. Jagiellonowie” – o czym będzie?

„Korona Królów. Jagiellonowie” będzie kontynuacją „Korony Królów” i jak sama nazwa wskazuje będzie opowiadać o losach Jagiellonów, a jego akcja rozpocznie się w 1399 roku.

- Niedawno owdowiały król Władysław rozważa powrót na Litwę. Krakowscy możni, żeby zatrzymać władcę na tronie, aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego Anną Cylejską. Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło odsyła ją więc do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie – cytują wirtualnemedia.pl.

Widzowie „Korony Królów. Jagiellonowie” zobaczą m.in. bitwę pod Grunwaldem, która jak informuje TVP, będzie ukazana w spektakularny sposób. Oprócz wielkich historycznych wydarzeń będą rozgrywać się małżeńskie perypetie władców, a także życie pozostałych bohaterów.

Zobacz także: Martyna odejdzie z Na sygnale?! Monika Mazur pochwaliła się kolejną rolą! To już nie tylko Na Wspólnej

Znane twarze w obsadzie „Korony Królów. Jagiellonowie”!

W główną rolę króla Władysława Jagiełły w „Koronie Królów. Jagiellonowie” wcieli się Sebastian Skoczeń, bliżej znany widzom jako komisarz Zbigniew Turkowski w „Barwach szczęścia” czy Ariela z „Leśniczówki”. W małżonkę króla Annę Cylejską wcieli się Milena Staszuk również znana widzom jako Janka z „Barw szczęścia”. W pozostałych rolach zobaczymy także m.in. Macieja Raniszewskiego i Agnieszkę Wagner - Hermana i Izabelę Gordon z „Barw szczęścia”, Jacka Kopczyńskiego i Filipa Gurłacza – Adama Wernera i aspiranta Roberta Wrońskiego z „M jak miłość”, Bogdana Kalusa – Tadeusza Hadziuka z „Rancza”, Dagmarę Bryzek – Jadwigę Andegaweńską z „Korony Królów”, jak również: Roberta Rozmusa, Radosława Pazurę czy Mariusza Jakusa.

Spójrz również: Andrzejek z M jak miłość szczerze o odejściu z serialu. Słowa Tomasza Oświecińskiego szokują

Sebastian Skoczeń zdradza kulisy pracy na planie serialu „Korona Królów. Jagiellonowie”
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze