Jaka była naprawdę?

i

Autor: Materiały prasowe

Dziś premiera serialu "Osiecka". Czy powtórzy sukces "Anny German"?

2020-12-25 9:47

Długo wyczekiwany serial "Osiecka" zadebiutuje na ekranach w pierwszy dzień świąt. To poruszająca opowieść o życiu jednej z najważniejszych polskich artystek XX wieku.

Stulecie Winnych 3 sezon. Nowa rodzina Winnych w wyjątkowy sposób uczci pamięć zmarłej Broni. Andzia odkryje tajemnicę Stanisława - WIDEO

Nikt nie pisał o miłości tak jak ona. Jej piosenki, które śpiewali najwięksi - m.in. Maryla Rodowicz, Sława Przybylska, Edyta Geppert, Kalina Jędrusik - do dziś wzruszają kolejne pokolenia Polaków. To jej zawdzięczamy takie przeboje jak "Małgośka", "Zielono mi", "Okularnicy", "Niech żyje bal" czy "Kochankowie z ulicy Kamiennej".

Mimo błyskotliwej kariery, niełatwo jej było osiągnąć szczęście w życiu prywatnym, w którym nie brakowało wzlotów, upadków i kolejnych burzliwych związków, ale także niezliczonych przygód, dalekich podróży i przyjaźni na całe życie.

Twórcy serialu ukażą koleje losu Osieckiej, poczynając od wczesnej młodości przypadającej na lata 50., aż schyłek XX wieku i ostatnie lata jej życia, na tle artystycznych, obyczajowych i politycznych realiów minionej epoki. W serialu pojawi się również wiele postaci ówczesnej elity artystycznej, które odegrały w życiu artystki dużą rolę - m.in. Zbigniew Cybulski, Hanna Bakuła, Krystyna Sienkiewicz, Elżbieta Czyżewska czy Jeremi Przybora. W rolę młodej Osieckiej wcieli się Eliza Rycembel. Artystkę w późniejszym etapie jej życia zagra Magdalena Popławska.

Emisja w TV:

Osiecka

piątek-sobota 20.15 TVP 1

Najnowsze