Dewajtis

Dewajtis, odcinek 3: Marek zostanie przeklęty! Kradzież rozpocznie szereg złych zdarzeń - ZDJĘCIA

2023-10-01 19:52

W 3 odcinku "Dewajtis" Marek (Karol Dziuba) zajmie się Poświciem najlepiej jak umie. Tylko to będzie w stanie oderwać jego zbłąkane myśli po stracie Marty (Ada Szczepaniak). Zadbanie o dorobek po zmarłym Pawle (Mirosław Baka), stanie się jeszcze ważniejsze. Niestety młody Czertwan nie przewidzi, że czyha na niego niebezpieczeństwo. Zostanie okradziony, a kiedy zacznie przyglądać się sprawie, sytuacja nabierze bardzo niekorzystnego obrotu. W 2 odcinku "Dewajtis" na Marka spadnie klątwa.

"Dewajtis", odcinek 3 - niedziela, 1.10.2023, o godz. 20.55 w TVP2

Marek przeżyje ogromny zawód w 3 odcinku "Dewajtis". Ze złamanym sercem wróci do Poświcia. Będzie musiał pogodzić się po stracie Marty, a nie pomoże fakt, że na własne oczy przekona się, jak Olga Czertwan (Małgorzata Pieczyńska) i jej syn Witold (Jan Hrynkiewicz) panoszą się w dworze Czertwanów w Skomontach. Podział zmarłego Pawła (Mirosław Baka) był jednak jasny. Marek na zadbać o Poświcie i czekać na powrót Orwidów. Przy okazji w 3 odcinku "Dewajtis" wyjdą na jaw mroczne tajemnice i trauma Marka z przeszłości. Dawne demony dadzą o sobie znać. 

Niestety w 3 odcinku "Dewejtas" młody Czertwan odkryje kradzież w Saudwilach, gdzie ktoś ukradnie jego drewno. Potem wydarzenia popędzą w złym kierunku, bo oburzony zniewagą przyjaciela Rymko Ragis (Tomasz Sapryk), przeklnie zaścianek! Rzuci czary, a problemy Marka tylko się pogorszą... Będzie mógł jednak liczyć na wsparcie ciotki Anety (Maria Pakulnis), której od początku nie spodobają się rządy Olgi i Witolda. Młody Czertwan nie pozostawi losu kobiety w rękach lekkomyślnej rodziny i zabierze ją do swojej chaty w Saudwilach. Tam nadejdzie czas Wigilii, podczas której ciotka da mu pewną wróżbę. Tylko to podniesie go na duchu. 

Zobacz też: Dewajtis. Wyniki oglądalności nowego serialu TVP nie pozostawią wątpliwości! To było do przewidzenia

Dewajtis, odcinek 3: Trauma Marka i tajemnicza wróżba. Czy odwróci się los Czertwana? - ZDJĘCIA, ZWIASTUN
Najnowsze