Dewajtis

Dewajtis. Wyniki oglądalności nowego serialu TVP nie pozostawią wątpliwości! To było do przewidzenia

2023-09-20 8:46

Głośna premiera serialu "Dewajtis" tylko potwierdziła jak wielkim zainteresowaniem cieszy się nowy serial historyczny TVP na podstawie powieści Marii Rodziewiczówny. Saga rodziny Czertwanów i Orwidów, która liczy 7 odcinków, dopiero się zaczęła i powoli się rozkręca, ale wyniki oglądalności nie pozostawiają wątpliwości czy widzowie chcą oglądać tego typu produkcje! Czy zgodnie z przewidywaniami "Dewajtis" będzie hitem jesieni 2023 w telewizji? Sprawdź, co już wiadomo i zobacz ZDJĘCIA jak potoczą się dalej losy bohaterów.

Ilu widzów oglądało premierę serialu "Dewajtis", pierwszy odcinek wyemitowany w niedzielę, 17.09.2023?

"Dewajtis" to nie tylko romans historyczny, którego bohaterowie są naznaczeni tragedią powstania styczniowego, ale także opowieść o losach rodzin Czertwanów i Orwidów, życiu społeczności zaściankowo-dworskiej, honorze, przywiązaniu do ziemi i pięknie przyrody XIX-wiecznej Żmudzi. A to oznacza, że "Dewajtis" jest przede wszystkim pełną emocji, gwałtownych porywów serca sagą, która ma wiele wspólnego z tak uwielbianym serialem "Stulecie Winnych".

Czy wyniki oglądalności "Dewajtis" po premierze 1 odcinka w niedzielę, 17.09.2023, w TVP1 dorównują "Stuleciu Winnych", którego ostatni 4 sezon był emitowany wiosną 2022 roku w Jedynce? Z raportu portalu wirtualnemedia.pl wynika, że pierwszy odcinek "Dewajtis" oglądało średnio w TVP1 około 2,25 mln widzów, o 580 tys. osób więcej niż przed rokiem miało otwarcie 5 sezonu serialu "Wojenne dziewczyny".

Dla porównania początek "Stulecia Winnych" wiosną ubiegłego roku zgromadził blisko 2,4 mln widzów, czyli wynik "Dewajtis" jest niemal identyczny. A to dopiero przedsmak tego co czeka bohaterów w kolejnych odcinkach "Dewajtis". Do głosu dojdą nie tylko uczucia względem rodziny, powierzonej w spadku ziemi, majątku w Poświcie, ale także namiętności. W samym centrum wydarzeń będą miłosne rozterki Marka Czertwana (Karol Dziuba), który rozstanie się z ukochaną Martą Wojnat (Ada Szczepaniak) i ulegnie fascynacji prawowitej spadkobierczyni pałacu Orwidów w Poświcie, Irenie Orwid (Michalina Olszańska).

Dewajtis. Nowy serial TVP wg powieści Marii Rodziwiczówny - ZWIASTUN
Listen on Spreaker.
Najnowsze