SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Złoty wiek. Nowy serial o Jagiellonach w TVP. Zastąpi Klan?

Złoty wiek. Nowy serial o Jagiellonach w TVP. Zastąpi Klan?

02.03.2016, godz. 11:50
Klan/ nowy serial Złoty wiek
Klan/ nowy serial Złoty wiek foto: Akpa, East News

"Złoty wiek" zamiast "Klanu" w TVP1? To już pewne, że serial o Lubiczach zostaje na antenie Jedynki, ale to nie zmienia faktu, że trwają już prace nad nową produkcją, której akcja ma się rozgrywać w XVI wieku i przedstwiać losy dynastii Jagiellonów. Dworskie romanse i intrygi u Jagiellonów to polska odpowiedź na turecki hit "Wspaniałe stulecie"!

Wyrok władz TVP na serialu "Klan" cofnięty! Wbrew wcześniejszym zapowiedziom dyrektora TVP1, Jana Pawlickiego, "Klan" nie zostanie zdjęty z anteny. Prezes TVP, Jacek Kurski, wydał właśnie oficjalne oświadczenie, w którym zapewnił, że nie ma mowy o zakończeniu "Klanu".

Przeczytaj: Klan zostaje w TVP! Prezes Jacek Kurski zaprzecza, że to koniec Klanu

Tym samym uciął wszelkie spekulacje na temat tego jaki serial zastąpi "Klan"! Przypomnijmy, że nie tak dawno szef Jedynki wspominał o tym, że Telewizja Polska pracuje nas nowym serialem historycznym, który ma powtórzyć sukces tureckiego "Wspaniałego stulecia", pokazującego losy Imperium Otomańskiego za panowania sułtana Sulejmana Wspaniałego. Roboczy tytuł tej produkcji to "Złoty wiek".

Akcja serialu ma się toczyć w XVI wieku na dworach królów z dynastii Jagiellonów. Z ustaleń "Faktu" wynika, że w obsadzie "Złotego wieku" znajdzie się być może Piotr Adamczyk. – Na razie jeszcze nie ma dla niego roli, ale jego nazwisko pojawia się we wstępnych planach potencjalnej obsady - podaje gazeta. 

Patrz: Klan. Widzowie bronią serialu: Ręce precz od Klanu

Według "Faktu" w serialu "Złoty wiek" mieliby zagrać także Jerzy Zelnik oraz Grażyna Szapołowska. I choć obsada nowej produkcji historycznej wzorowanej na "Wspaniałym stuleciu" nie jest skompletowana, to zapewne wielu aktorów marzy, by wcielać się w takich bohaterów jak choćby: Zygmunt I Stary, królowa Bona, Zygmunt II August i Barbara Radziwiłłówna.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Super Express TV
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: