Mateusz Damięcki: Przystojny i utalentowany aktor kończy dziś 30 lat!

Dziś Mateusz Damięcki kończy 30 lat. Jest aktorem filmowym, teatralnym i serialowym. Znany jest przede wszystkim z „Egzaminu z życia”, „Chichotu losu”, „Przedwiośnia”, „Kochaj i tańcz”.

Mateusz Damięcki (30 l.) pochodzi ze słynnej rodziny aktorskiej. Niewątpliwie jest zdolnym aktorem młodego pokolenia. Już jako kilkunastoletni chłopiec posmakował pracy na planie i zagrał w serialu dla dzieci „Wow”. Znamy go również z „Matek, żon i kochanek”, gdzie u boku Anny Romantowskiej (61 l.) i Jana Englerta (68 l.) wcielił się w ich filmowego syna, Jurka. „Egzamin z życia”, „Teraz albo nigdy!”,  „Chichot losu” to tylko niektóre tytuły z długiej listy seriali, w których możemy podziwiać jego talent.

Niejednokrotnie dubbingował animowane filmy dla najmłodszych. Jego głos usłyszeć możemy m.in. w drugiej części przygód młodego czarodzieja Harrego Pottera, przezabawnej opowieści o smokach „Jak wytresować smoka”, czy „Wojowniczych żółwiach ninja”.

Patrz też: Zobacz Jak wytresować smoka (VIDEO!)

Parokrotnie wystąpił na dużym ekranie. W „Przedwiośniu” wcielił się w postać głównego bohatera, Cezarego Baryki. W „Kochaj i tańcz” razem z Izą Miko stworzył pełną uczucia i tanecznych akrobacji opowieść o miłości.

Mateuszowi szczęście dopisuje równiez w życiu osobistym. Niedawno ożenił się z Moniką Krogulską.

Patrz też: Mateusz Damiecki ożenił się z Monika Krogulską

Z okazji urodzin, cała redakcja SE.pl życzy dalszych sukcesów i samych wspaniałych ról!

Najnowsze