Przyjaciółki

Przyjaciółki. Tak wyglądało uroczyste pożegnanie Anity Sokołowskiej z Miszczakiem, aktorami i produkcją - ZDJĘCIA

2023-09-14 22:24

Anita Sokołowska pożegnała serial "Przyjaciółki" już w lipcu, ale dopiero kiedy zaczął się obecny 22 sezon ogłosiła oficjalnie, że odchodzi z obsady, że przed nią teraz nowe wyzwania aktorskie i reżyseria spektaklu. Śmierć Zuzy Markiewicz w 256 odcinku "Przyjaciółek" nie pozostanie bez wpływu na życie innych bohaterek, a fani serialu na długo zapamiętają wstrząsającą scenę kiedy Zuza umiera na raka. Wzruszające pożegnanie Zuzy z "Przyjaciółkami" to jedno, ale emocji nie brakowało gdy Anita Sokołowska została uroczyście pożegnana przez produkcję serialu, pozostałych aktorów i dyrektora Polsatu, Edwarda Miszczaka. Zobacz niezwykłe ZDJĘCIA.

Anita Sokołowska ostatni raz jako Zuza Markiewicz w 256 odcinku "Przyjaciółek" w smutnej scenie śmierci

Zuza umrze w 256 odcinku "Przyjaciółek", a Anita Sokołowska ostatni raz pojawi się na ekranie w tej roli w wyciskającej łzy scenie pożegnania Zuzy z przyjaciółkami, Ingą (Małgorzata Socha), Patrycją (Joanna Liszowska) i Anką (Magdalena Stużyńska). Wyniszczona choroba nowotworową, umierająca Zuza znajdzie w sobie jeszcze dość siły, żeby pocieszyć dziewczyny, które przyjadą do niej do Berlina i zastaną przerażający widok. - Hej laski, ale wyglądacie. Chodźcie do mnie, można mnie dotknąć. Niesamowite, że tu jesteście - ledwo mówi chora.

- Zuza, dlaczego ty nam nie powiedziałaś? Co? - krzyknie zrozpaczona Patrycja, która w 256 odcinku "Przyjaciółek" nie zniesie myśli, że śmierć Zuzy może nastąpić w każdej chwili. - Pati, choć tu... Macie nie ryczeć, nie za bardzo. Może potem... A potem macie być szczęśliwe, macie tańczyć, podróżować, kochać. Obiecujecie? - Zuza z trudem przekaże przyjaciółkom swoją ostatnią wolę. Nawet zbliżająca się śmierć nie sprawi, by pełna energii i empatyczna Zuzka przestała być sobą.

- Wiecie, nie boję się i niczego nie żałuje. Fajnie było, nie! - doda Zuza i to będą jej ostatnie słowa. Przed śmiercią Zuza w 256 odcinku "Przyjaciółek" przywoła w pamięci najpiękniejsze chwile spędzone z przyjaciółkami. Pamiętne spotkanie klasowe na statku sprzed 11-stu lat, gdy wszystkie skakały do wody. Ułamek sekundy później Zuza odejdzie...

Anita Sokołowska ostatni raz pojawi się w "Przyjaciółkach" w czwartek, 14.09.2023. Losy Zuzy zakończą się w smutnych okolicznościach.

Emocji nie brakowało też na planie "Przyjaciółek" gdy jeszcze w lipcu kręcono ostatnie sceny Zuzy z Ingą, Anką i Patrycją na wystawie fotografii tej ostatniej. Już wtedy produkcja serialu i aktorzy z obsady wiedzieli, że Anita Sokołowska rozstaje się z nim na dobre. Decyzję o odejściu aktorka podjęła jednak dużo wcześniej, bo prawie dwa lata temu, kiedy poinformowała o tym producenta. Rozstanie było więc długie, a finał wzruszający i zarazem wstrząsający.

Anita Sokołowska w pożegnalnym wpisie na Instagramie podziękowała nie tylko koleżankom z planu, ale również współpracownikom:

"Chciałam Was poinformować, że moja przygoda z „Przyjaciółkami” w tym sezonie się kończy. Przychodzi taki moment w życiu, kiedy serce i głowa mówią Ci, ze potrzebują zmiany. Jestem głęboko przekonana, że dalej będziecie śledzić losy moich Przyjaciółek, bez energii mojej Zuzy. Dziewczyny - Struzia, Lisza i Soszka, są wspaniałymi aktorkam, przeżyłyśmy wiele chwil razem na planie, doświadczałyśmy razem różnych emocji prywatnych i zawodowych, ale ZAWSZE byłyśmy dla siebie w wielkim szacunku i byłyśmy dla siebie wsparciem - z całego serca Wam Dziewczyny dziękuje ❤️"

Oddała też hołd swojej serialowej mamie, Stefie, którą gra Dorota Kolak: "Jesteś inspiracją, ale też drogowskazem, jak uczciwie można pracować w tym zawodzie".

Anitę Sokołowską pożegnał uroczyście również Edward Miszczak, dyrektor programowy Polsatu i producenci serialu, Michał Kwieciński i Małgorzata Kosson, wręczając aktorce bukiet kwiatów.

Śmierć Zuzy w Przyjaciółkach. Zanim Zuza umrze rozegrają się wstrząsające zdarzenia ZWIASTUN
Najnowsze

Materiał sponsorowany