Przyjaciółki

Przyjaciółki, odcinek 256: Straszna śmierć Zuzy. Umrze we własnym łóżku. Nie będzie przy niej dzieci, tylko przyjaciółki - ZDJĘCIA, WIDEO

2023-09-21 22:08

Zuza (Anita Sokołowska) umrze w 256 odcinku "Przyjaciółek", a jej śmierć będzie bez wątpienia najtragiczniejszą chwilą w historii serialu. Stan chorej na raka Zuzy pogorszy się tak nagle, że nie będzie już żadnej nadziei, że jakimś cudem przeżyje. Żadne leczenie w przypadku Zuzy nie będzie wchodziło w grę, bo nowotwór da już przerzuty. Przyjaciółki umierającej Markewicz w 256 odcinku "Przyjaciółek" zdążą odwiedzić ją w Berlinie tuż przed śmiercią. Wyniszczona chorobą Zuza umrze we własnym domu, we własnym łóżku, otoczona najbliższymi osobami. Ale dlaczego nie będzie przy niej dzieci i matki Stefy (Dorota Kolak)? Zobacz ZDJĘCIA i kulisy tej sceny w WIDEO przed premierą.

"Przyjaciółki" 22 sezon odcinek 256 (odc. 2) Zuza umrze na raka - czwartek, 14.09.2023, o godz. 21.10 w Polsacie

Straszną śmierć Zuzy w 256 odcinku "Przyjaciółek" poprzedzi desperacka walka o ostatnią szansę dla chorej na raka Markiewicz. Bez jej wiedzy i zgody Patrycja (Joanna Liszowska) i Stefa (Dorota Kolak) zgłoszą się na konsultację do innego lekarza, łudząc się, że znajdzie sposób, by ją uratować, że jeśli podda się innemu leczeniu, to uda się przedłużyć jej życie o chociaż kilka tygodni, może nawet miesięcy.

Jednak przypadek chorej Zuzy w 256 odcinku "Przyjaciółek" będzie na tyle beznadziejny, że zostanie jej coraz mniej czasu. - Wątroba jest zaatakowana w bardzo zaawansowanym stopniu. Przy takim rodzaju przerzutów kwalifikacja do udziału w naszym programie jest niemożliwa - oceni lekarz po obejrzeniu wyników w 256 odcinku "Przyjaciółek". Patrycja postanowi jednak pomóc Zuzie. Inne zdania będzie Wiktor (Paweł Deląg), który przekona ją, by nie dawała przyjaciółce fałszywej nadziei na wyzdrowienie.

Tuż przed śmiercią Zuzy w 256 odcinku "Przyjaciółek" Inga (Małgorzata Socha), Patrycja i Anka (Magdalena Stużyńska) pojadą do niej do Berlina, świadome tego, że muszą się pożegnać zanim na zawsze stracą czwartą przyjaciółkę, z którą od czasów szkolnych łączyła je bardzo silna więź. W ostatniej chwili zdążą zobaczyć umierającą Zuzę, która nie zdoła już się podnieść z łóżka. Choroba nowotworowa odbierze jej resztki sił, ale jedno pozostanie niezmienne - powitanie, które przyjaciółki usłyszą z jej ust: "Hej, laski! Chodźcie do mnie".

Co będzie z synami Zuzy po jej śmierci w "Przyjaciółkach"?

Pogodzona ze śmiercią Zuza w 256 odcinku "Przyjaciółki" zapewni Ingę, Patrycję i Ankę, że nie boi się, że odejdzie, nie będzie już czuła strachu, nawet o swoje dzieci. Synami Zuzy, Grzesiem (Gabriel Pakieser) i Krzysiem (Aleksander Sułek), zajmą się jej matka Stefa i były mąż Janek (Marek Bukowski).

- Macie być szczęśliwe. Macie tańczyć. Bawić się, podróżować, kochać za mnie. Obiecujecie? Wiecie, nie boję się. I nie żałuję niczego. Fajnie było, nie? Kurde, tylu rzeczy wam nie powiedziałam - powie Zuza do przyjaciółek, które w 256 odcinku "Przyjaciółek", które trzymając ją za ręce, nie będą w stanie powstrzymać łez.

- Kocham was, laski. Przytulicie mnie? Pamiętacie, jak skakałyśmy ze statku do wody na spotkaniu klasowym? Chciałabym tam wrócić... - to będą ostatnie słowa Zuzy, która zanim umrze będzie wspominała szalone chwile z przyjaciółkami. Widzowie zobaczą wtedy fragmenty z pierwszego odcinka "Przyjaciółek", pamiętnych scen na statku, od których zaczęła się ich historia. Zmęczona Zuza zamknie oczy i odejdzie...

Śmierć Zuzy w Przyjaciółkach. Zanim Zuza umrze rozegrają się wstrząsające zdarzenia ZWIASTUN
Najnowsze