Przyjaciółki. Drastyczny spadek oglądalności serialu. Czy 15 sezon jest zagrożony?

2019-12-02 11:08 Ag
 Przyjaciółki. Drastyczny spadek oglądalności serialu. Czy 15 sezon jest zagrożony?
Autor: Polsat Przyjaciółki. Drastyczny spadek oglądalności serialu. Czy 15 sezon jest zagrożony?

"Przyjaciółki" tracą widzów! Po finale 14 sezonu "Przyjaciółek" na twórców serialu spadły porażające wyniki oglądalności. Jesienią "Przyjaciółki zgromadziły przed telewizorami znacznie mniej widzów niż poprzednie serie. Nie jest tajemnicą, że właśnie kręcony jest 15 sezon, w którym do obsady dołączą nowe gwiazdy i bohaterowie. Czy jednak kolejna seria nie będzie ostatnią? Co dalej z "Przyjaciółkami"?

"Przyjaciółki" 15 sezon nowe odcinki wiosną 2020 roku w Polsacie

Od premiery "Przyjaciółek" minęło już siedem lat. To szmat czasu, a najlepiej jego upływ widać po tym jak bardzo zmieniły się losy głównych bohaterek.

Scenarzyści robią co mogą, by trzymać ten sam poziom, a zawodowe, miłosne i rodzinne perypetie Ingi (Małgorzata Socha), Zuzy (Anita Sokołowska), Patrycji (Joanna Liszowska), Anki (Magdalena Stużyńska) wciąż intrygowały widzów i przyciągały jak najwięcej osób przed telewizory.

Nie przegap: Przyjaciółki 15 sezon. Kolejny dramat u Zuzy. Nawet przyjaciółki jej nie pomogą

Ale statystki nie kłamią - 14 sezon "Przyjaciółek" znów zanotował spadek oglądalności. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl zakończą w czwartek, 28.11.2019, czternastą serię oglądało średnio 1,58 widzów, o ponad 100 tysięcy mniej niż trzynastą i kolejne 100 tysięcy mniej niż dwunastą, która na antenie Polsatu była wyświetlana rok temu jesienią. 

Największą popularnością cieszył się 162 odcinek "Przyjaciółek" pokazany w Polsacie w czwartek, 3.10.2019. Zgromadził on przed telewizorami 1,82 mln oglądających. Wtedy właśnie Zuza była bliski małżeńskiej zdrady, a Patrycja poznała wstydliwy sekret Wiktora (Paweł Deląg).

To jednak nie zmienia faktu, że produkcja "Przyjaciółek" właśnie zaczęła kręcić nowe odcinki 15 sezonu. Do obsady serialu w kolejnej serii dołączy m.in. Kacper Kuszewski, który zagra adoratora jednej z głównych bohaterek. To będzie wielki powrót serialowego Marka z "M jak miłość" na ekrany.

Sprawdź też: Przyjaciółki 15 sezon. Czy Patrycja znajdzie ojca Klary? To zdjęcie rozwiewa wątpliwości

Co wydarzy się jeszcze w 15 sezonie "Przyjaciółek"? Na pewno nie zabraknie dramatów zwłaszcza w wątku Zuzy, ale na razie wszystko owiane jest tajemnicą.