Przyjaciółki

Przyjaciółki ostatni 242 odcinek. Paweł ujawni Ance tajemnicę z przeszłości Marty! Zabiła gwałciciela - ZWIASTUN, ZDJĘCIA

2022-11-17 20:46

"Przyjaciółki" skończą się w 20 sezonie w decydującym dla przyszłości Anki (Magdalena Stużyńska) i Pawła (Bartek Kasprzykowski) momencie. Po zdradzie Anki, która pod wpływem narkotyków przespała się z kolegą z kancelarii, Marcine, (Mirosław Haniszewski), Paweł wciąż będzie się wyżywał na żonie. W ostatnim 242 odcinku "Przyjaciółek" Strzeleccy zdecydują się na rozstanie. Dojdzie między nimi do awantury, w którą wmiesza się Marta (Laura Breszka). Kipiący gniewem Paweł w finale "Przyjaciółek" wyjawi Ance tajemnicę Marty, która siedziała w więzieniu, bo zabiła człowieka. Teraz będzie chciała zabić Strzeleckiego? Zobacz ZWIASTUN 242 odcinka jaki będzie koniec serialu.

"Przyjaciółki" 20 sezon ostatni odcinek 242 (odc. 12) - czwartek, 17.11.2022, o godz. 21.05 w Polsacie

Finał 20 sezonu "Przyjaciółek" odsłoni nieznane fakty z przeszłości Marty, o której Paweł wie znacznie więcej, niż Anka i pozostałe przyjaciółki. Nowa koleżanka na stałe zagościła w życiu przyjaciółek. Pomagała Indze (Małgorzata Socha) w miłosnych rozterkach. Troszczyła się o Ankę, która po zażyciu narkotyków została wykorzystana seksualnie przez Marcina. Zdradziła Pawła, ale nie była do końca świadoma tego, co robi.

Marta od początku 20 sezonu "Przyjaciółek" dała się poznać jako oddana przyjaciółka, ale niewiele wspominała o sobie. Czuła lęk na dźwięk jadącego radiowozu, a także niechęć do mężczyzn ukazujących swoją siłę nad kobietami. To właśnie ona uświadomiła Ance, że jej stosunek seksualny z Marcinem był gwałtem. Ale tajemnicze zachowanie Marty nie miało jeszcze wtedy logicznego wyjaśnienia. 

W ostatnim 242 odcinku "Przyjaciółek" wmiesza się w sam środek konfliktu Strzeleckich i swoim zachowaniem doprowadzi Pawła do takiej furii, że ten wyzna kim naprawdę jest Marta. Jak do tego dojdzie? Anka bardzo przeżyje, że Paweł dalej izoluje się od niej. Dlatego postanawiają na jakiś czas się rozstać. Jakby spadnie w oddzielnych łózkach i rozmowy tylko o pracy, nie były wystarczające.

Na koniec "Przyjaciółek" Marta dowie się o tym jak Paweł każe Ance za "zdradę". Widząc, w jakim stanie jest przyjaciółka, naskakuje na jej męża.- Nie wtrącaj się do nas - spróbuje ją zbyć Strzelecki, ale wtedy Marta przystąpi do ataku. - Gdzie byłeś, jak ten typ ją napastował?!

- Napastował? Tak ci powiedziała?

- Ja to widziałam. I ciebie też widziałam, co robiłeś? Piłeś sobie, w ogóle nie zwracałeś na nią uwagi.

- A co ty w ogóle do nas masz?

- Przyjaźnie się z Anią i zamierzam jej bronić. Jak trzeba, to też przed tobą! - rzuci Marta do Pawła w finałowym odcinku "Przyjaciółek". Jej groźby wywołają gwałtowną reakcję Strzeleckiego, który niespodziewanie wykrzyczy przy Ance wszystko co wie o przeszłości Marty. - Przede mną tak? I co mi zrobisz? Też mnie walniesz cegłą. Wiesz, kim ona jest? Zabiła człowieka! Siedziała rok w więzieniu, potem ją wypuścili za dobre sprawowanie. Przyjaźnisz się z morderczynią. Jak mi nie wierzysz, zapytaj Ksawerego, on zna tę sprawę. Zabiła człowieka, który ją zgwałcił!

Morderstwo, odsiadka w więzieniu Marty w finale 20 sezonu "Przyjaciółek" wyjdą na jaw w zaskakujących okolicznościach i staną na drodze przyjaźni Marty z Anką i resztą przyjaciółek.

Koniec Przyjaciółek. Wiktor umrze w ostatnim 242 odcinku? Inga pozbędzie się psychola Rafała
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze