Gwiazdy

Anita Sokołowska w serialu "Przyjaciółki" grała przez 11 lat. Telewizyjną karierę rozpoczęła od "Trędowatej"

Fanów polskich seriali zmroziła wieść o śmierci Zuzy w serialu "Przyjaciółki". Wcielająca się w jej rolę Anita Sokołowska postanowiła rozstać się z serialem, na którego planie spędziła aż 11 lat! Karierę jako aktorka rozpoczęła od roli w serialu "Trędowata". Co jeszcze wiemy o Anicie Sokołowskiej?

Spis treści

  1. Anita Sokołowska odeszła z serialu "Przyjaciółki" 
  2. Kariera Anity Sokołowskiej. Zaczynała od serialu "Trędowata" 
  3. Czy Anita Sokołowska ma męża? 
  4. Tak zmieniała się Anita Sokołowska 

Anita Sokołowska odeszła z serialu "Przyjaciółki" 

Miłośnicy serialu "Przyjaciółki" nie mają powodu do radości. Anita Sokołowska, która od początku wciela się w postać Zuzy, rozstała się z produkcją, a scenarzyści postanowili uśmiercić jej postać. Fani serialu nadal zastanawiają się, jak potoczą się dalsze losy Anki (Magdalena Stużyńska), Patrycji (Joanna Liszowska) i Ingi (Małgorzata Socha) bez ich najlepszej przyjaciółki. 

Anita Sokołowska wcielała się w postać Zuzy od samego początku serialu, to jest od 2012 roku. 

Kariera Anity Sokołowskiej. Zaczynała od serialu "Trędowata" 

Anita Sokołowska urodziła się 25 stycznia 1976 roku w Lublinie. Jeszcze podczas studiów w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi otrzymała propozycję zagrania w serialowej wersji "Trędowatej". Początkująca aktorka wcieliła się w nim w dwie rolę: Stefci Rudeckiej oraz Zuzanny Korab- Rudeckiej. 

Produkcja nie spotkała się jednak z aprobatą widzów. Ci krytykowali produkcję oraz grających w niej aktorów. Dla debiutującej Anity Sokołowskiej nie była to dobra wróżba. Przez kilka następnych lat aktorka nie pokazała się w żadnej większej produkcji, a jedynie zagrała kilka mniejszych ról. 

Czytaj także: Śmierć Zuzy w Przyjaciółkach. Anita Sokołowska ujawniła dlaczego odeszła z serialu!

W 2002 roku aktorka wcieliła się w postać Anity w serialu "Sfora", ale najlepsze nadeszło dwa lata później. Aktorka dołączyła do obsady serialu "Na dobre i na złe", gdzie zagrała doktor Milenę Starską. W tej roli widzowie oglądali ją aż do 2018 roku. 

Anita Sokołowska zagrała także między innymi w produkcjach: "Testosteron", "Bodo" czy "Furioza", a także pojawiała się w serialach, jak np. "Pensjonat pod Różą", "Klinika samotnych serc", "Prawo Agaty" czy "Komisarz Alex". 

Anita Sokołowska to także utalentowana aktorka teatralna, a także aktorka dubbingowa.  

Czy Anita Sokołowska ma męża? 

W 2001 roku aktorka poślubiła kolegę po fachu, aktora Rafała Malinowskiego. Para poznała się na studiach i byli w sobie bardzo zakochani. Problemy zaczęły się, kiedy Anita Sokołowska trafiła do "Na dobre i na złe". Gwiazda musiała wyjechać do Warszawy, podczas gdy mąż został w Łodzi. Nie udało się im utrzymać związku na odległość. Podczas gdy Sokołowska uchodziła za gwiazdę serialu, jej mąż grywał tylko niewielkie role. Para rozwiodła się po kilku latach małżeństwa. 

W 2007 roku, podczas pracy nad spektaklem, Anita Sokołowska poznała reżysera Bartosza Frąckowiaka. Powoli rodziło się między nimi uczucie, które przerodziło się w trwałą więź. Zakochani stwierdzili, że nie potrzebują ślubu, by stworzyć relację. 

W 2013 roku Sokołowska i Frąckowiak powitali na świecie synka Antosia. Choć początkowo dzieli życie między Warszawą, gdzie pracowała aktorka i Bydgoszczą, gdzie Frąckowiak był zastępcą dyrektora teatru, ostatecznie wspólnie zamieszkali w stolicy. 

Bartek zachwycił mnie swoją energią i intelektem. Jest facetem pełnym pasji, z nim nigdy nie jest nudno. Zakochałam się tez w jego dobrych oczach, jest ciepły, rodzinny - opowiadała aktorka w rozmowie z "Twoim Stylem". 

Tak zmieniała się Anita Sokołowska 

47-letnia Anita Sokołowska na początku 2023 roku zaskoczyła fanów sporą metamorfozą. Aktorka postanowiła ściąć długie włosy, które towarzyszyły jej od lat. Ostre cięcie przypadło do gustu Internautom, którzy nie szczędzili jej komplementów. 

Pamiętacie Antę Sokołowską z "Trędowatej"? Jak wyglądała w "Na dobre i na złe", a jak wygląda teraz? Zobaczcie w galerii, jak zmieniała się uwielbiana aktorka. 

Najnowsze