Na Wspólnej

Na Wspólnej. Ewa jak jej matka zachoruje na Alzheimera? Wydało się czy odziedziczy po Irenie nieuleczalną chorobę - ZDJĘCIA

2023-07-20 13:47

Choroba matki Ewy (Ewa Gawryluk) w "Na Wspólnej" wywróciła jej życie do góry nogami! Od kiedy okazało się, że Irena (Elżbieta Gaertner) cierpi na Alzheimera, a do tego jest w lesbijskim związku ze swoją koleżanką, Felicją Nowaczyk (Zinaida Zagner), Ostrowska przestała sobie radzić z tą sytuacją. Doszedł także strach Ewy, że choroba jest dziedziczna, że ona także zacznie tracić pamięć. A będzie jeszcze gorzej, bo wkrótce w 3665 odcinku "Na Wspólnej" wycieńczona Ewa, całymi dniami i nocami czuwająca przy Irenie, będzie w fatalnym stanie psychicznym. Poznaj szczegóły.

Czy Ewa z "Na Wspólnej" zachoruje na Alzheimera jak jej matka Irena?

Spokojne życie Ewy i Arka Ostrowskiego (Marek Kalita) w "Na Wspólnej" zniszczyła choroba Ireny. Już jakiś czas temu diagnoza lekarza potwierdziła, że matka Ewy choruje na Alzheimera, że z każdym dniem jej stan będzie się pogarszał, przestanie rozpoznawać najbliższe jej osoby i stanie się zagrożeniem nie tylko dla siebie.

Ponad pół roku temu w "Na Wspólnej" w tragicznych okolicznościach Ewa przekonała się, że chora Irena wymaga stałej opieki. Nie tylko ze strony partnerki Felicji, z którą stworzyła lesbijski związek, z którą połączyła ją dojrzała miłość. Matka Ewy trafiła do szpitala z poparzonymi dłońmi. Nie była świadoma co sobie zrobiła, a Ostrowską  dopadły wyrzuty sumienia, że nie dopilnowała chorej Ireny. Wówczas chciała słychać rad Arka, żeby znaleźli dom opieki dla Ireny, gdzie będzie miała profesjonalną pomoc.

Niebawem w "Na Wspólnej" Ewa tak bardzo poświęci się dla chorej matki, że sama będzie w kiepskim stanie. Arek zacznie się martwić o żonę, że nadejdzie chwila, że nie da już rady czuwać nad Ireną. W 3665 odcinku "Na Wspólnej" pomimo wycieńczenia Ewa nie odstąpi mamy ani na krok. Zmartwiony Ostrowski poprosi Igora (Jakub Wesołowski), by ten porozmawiał z Ewą i przekonał ją, by bardziej się oszczędzała i nie zapominała o innych swoich bliskich. Rozmowa z synem nic nie da. Wzburzona Ewa oskarży męża i syna o egoizm, o to, że chcą się pozbyć Ireny!

Do zmęczenia i strachu Ewy o matkę w kolejnych odcinkach "Na Wspólnej" dojdzie także lęk, że ją spotka to samo, że odziedziczy Alzheimera po Irenie, że zacznie tracić pamięć, nie będzie wiedziała kim jest i kim są bliskie osoby. Ewa Gawryluk w ostatnim wywiadzie nie potwierdziła co prawda, że Ewę czeka ten sam los co Irenę, ale ujawniła, że to będzie przykry wątek w serialu.

- Smutne jest to, że mama Ewy cierpi na Alzheimera. Teraz ona ma obawy, że to choroba dziedziczna. Wspólnie z Arkiem przechodzimy przez życiowe burze i wciąż jesteśmy razem. Na razie jesteśmy zgodnym małżeństwem i mamy nadzieję, że scenarzyści nie dopiszą nam jakiegoś romansu - ujawniła rąbka tajemnicy Gawryluk w rozmowie z magazynem "Tele Tydzień".

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze