Zagadki umysłu: nowy serial medyczny od dziś w Dwójce! Czy przystojny psychiatra będzie lepszy od House'a?

2011-06-02 13:48 Katarzyna Jaraczewska

Nowy serial medyczny "Zagadki umysłu" możemy oglądać od dziś w telewizyjnej Dwójce. Jego bohater - lekarz stosujący niekonwencjonalne metody i podkochujący się w swojej szefowej trochę przypomina innego serialowego medyka, Gregory'ego House'a. Z tą różnicą, że Jack Gallagher jest młodszy, przystojniejszy i nie jest uzależniony od środków przeciwbólowych. Czy zdobędzie sympatię polskich widzów?

Akcja serialu rozgrywa się na oddziale psychiatrycznym szpitala w Los Angeles. Ale zdjęcia do niego powstawały w Kolumbii. Dotychczas nakręcono 13 odcinków i raczej nie zanosi się na ciąg dalszy.

Psychiatra Dr Jack Gallagher (znany z "Dextera" i "Skazanego na śmierć" Chris Vance, 40 l.) -  zostaje ordynatorem, co nie podoba się wszystkim. Przystojny lekarz leczy bowiem swoich pacjentów dość niekonwencjonalnymi metodami.

Patrz też: Dr House: Ósmy sezon BEZ CUDDY. Wilson, Trzynastka i Foreman zostają

Nic dziwnego, ze na oddziale co raz to dochodzi do buntu personelu. Jackowi nie jest też łatwo przekonać do siebie swoją przełożoną, Norę Skoff (znana z "Rodziny Soprano" Annabella Sciorra, 51 l.), z którą dawniej łączyło go uczucie.