Na dobre i na złe

Na dobre i na złe, odcinek 880: Falkowicz przy stole operacyjnym wyzna Blance, jak bardzo przypomina Wiki - ZDJĘCIA

2023-04-05 21:09

W 880 odcinku "Na dobre i na złe" Blanka (Pola Gonciarz) przeprowadzi swoją pierwszą samodzielną operację pod czujnym okiem Falkowicza (Michał Żebrowski), w czasie której o mały włos nie zejdzie na zawał! Wszystko przez to, że Consalida zjawi się na sali operacyjnej w charakterze asystentki, ale po ataku agresywnego pacjenta na profesora, to ona zostanie głównym operatorem! W 880 odcinku "Na dobre i na złe" przerażona Blanka spróbuje uciec, ale Andrzej każe jej operować. Consalida świetnie odnajdzie się w nowej roli, przez co Falkowicz od razu dostrzeże w niej młodą Wiki (Katarzyna Dąbrowska) i zachęci, aby poszła w jej ślady! Koniecznie poznajcie szczegóły i zobaczcie to w naszej GALERII ZDJĘĆ!

"Na dobre i na złe" odcinek 880 - środa, 5.04.2023, o godz. 20.55 w TVP2

W 880 odcinku "Na dobre i na złe" Blanka przejdzie chrzest bojowy na sali operacyjnej, gdyż zostanie postawiona przed faktem dokonanym. Falkowicz wyznaczy Consalidę do przeprowadzenia operacji u pacjenta, którego młoda lekarka przyjmie na oddział z odłamkami szkła w dłoni. Co prawda, początkowo Blanka będzie miała jedynie asystować wybitnemu profesorowi, jednak w trakcie zabiegu ich role się odwrócą i to Consalida zostanie głównym operatorem. Wszystko przez to, że w pewnym momencie uzależniony od narkotyków pacjent rzuci się na Falkowicza i przebije skalpelem jego dłoń, uniemożliwiając tym samym przeprowadzenie profesorowi operacji. Oczywiście, w 880 odcinku "Na dobre i na złe" mężczyzna nie będzie mógł zostać z otwartą raną, dlatego Andrzej każe operować Blance ku ogromnemu przerażeniu nie tylko młodej lekarki, ale i anestezjologa Marcina (Filip Bobek).

W 880 odcinku "Na dobre i na złe" zlękniona Blanka spróbuje się wymigać od przeprowadzenia operacji i zacznie tłumaczyć Andrzejowi, że nigdy nie trzymała w ręku skalpela, ale jej słowa nie zrobią na nim żadnego wrażenia. Wówczas do akcji włączy się również Molenda, który ostrzeże Falkowicza, że jeżeli operacja się nie powiedzie, to on poniesie za to pełną odpowiedzialność, ale to także nie wpłynie na zmianę decyzji profesora!

- Jestem oazą spokoju... Wyciszonym kwiatem lotosu na gładkiej tafli jeziora! - cytuje jego słowa swiatseriali.interia.pl.

Wtedy w 880 odcinku "Na dobre i na złe" podstawiona pod ścianą Consalida przystąpi do operacji pod czujnym okiem Falkowicza. Oczywiście, Andrzej będzie kierował działaniami młodej lekarki i dawał jej cenne wskazówki, jednak one nie będą za bardzo potrzebne, gdyż okaże się, że Blanka doskonale wie, co ma robić i fantastycznie sprosta postawionemu jej wyzwaniu!

W trakcie operacji w 880 odcinku "Na dobre i na złe" Falkowicz dostrzeże w młodej Consalidzie jej matkę Wiki, która w przeszłości również trafiła pod jego skrzydła jako młodziutka stażystka. Wówczas Andrzeja tak weźmie na wspomnienia, że zacznie opowiadać Blance o początkach pracy z jego matką. Tym bardziej, że będą one wyglądały dokładnie tak samo jak z jej córką, przez co profesor dojdzie do wniosku, że młoda Consalida z pewnością odziedziczyła talent po matce, w związku z czym pisana jest jej chirurgia, a nie ginekologia i w 880 odcinku "Na dobre i na złe" zachęci ją, aby poszła właśnie w tym kierunku!

- Mówiłem ci kiedyś, że pracowałem z twoją matką? Uczyłem ją fachu, wiesz? To była... to jest najlepszy chirurg, jakiego udało mi się wyszkolić! Najlepszy, jakiego znam... Wiki też się bała. Też się blokowała. Ale kiedy było trzeba działać, nie myślała, tylko ufała intuicji i po prostu dawała z siebie wszystko! I prawie nigdy się nie myliła. To był wyjątkowy dar... Ty też go masz. Odziedziczyłaś go po niej. Tylko musisz nabrać odwagi, żeby go użyć! - zachęci ją profesor. Czy Blanka pójdzie w ślady matki? Tego dowiemy się już niebawem!

Na dobre i na złe. Była narzeczona Falkowicza wróci po latach! Profesor wpadnie w panikę
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze