Na dobre i na złe

Na dobre i na złe, odcinek 862: Tragedia syna Rafała Konicy połączy go z Agatą. Nie da już rady być samotnym ojcem - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

2022-11-23 21:11

W 862 odcinku "Na dobre i na złe" Agata (Emilia Komarnicka-Klynstra) i Rafał Konica (Robert Koszucki) będą razem walczyli o życie jego syna. Jaś (Mateusz Bożek) trafi do szpitala w Leśnej Górze po powrocie z młodszym bratem Adasiem (Artur Sokólski) z obozu harcerskiego znad morza. Nagle zacznie mieć problemy z oddychaniem. Ku przerażeniu Agaty i Rafała w 862 odcinku "Na dobre i na złe" stan Jaśka nagle się pogorszy, serce chłopca przestanie bić. W obliczu śmierci drugiego dziecka, bo już jedną córkę Konica stracił, samotny lekarz zapyta Agatę dlaczego go to spotyka. Ta tragedia połączy ich jeszcze bardziej. Zobacz ZDJĘCIA z 862 odcinka "Na dobre i na złe" i ZWIASTUN.

"Na dobre i na złe" odcinek 862 - środa, 23.11.2022, o godz. 20.55 w TVP2

Sześć lat temu w "Na dobre i na złe" Rafał Konica patrzył jak umiera jego córka Małgosia (Daria Domaszewicz), która zmarła podczas operacji po makabrycznym wypadku samochodowym. Od tego czasu Konica drży ze strachu o pozostałe dzieci, zastępuje synom - Jasiowi i Adasiowi - także matkę Martę (Katarzyna Bujakiewicz), która od nich odeszła. Okrutny los znów ciężko doświadczy Rafała, który w 862 odcinku "Na dobre i na złe" przeżyje koszmar, jakiego doświadczył przy śmierci Małgosi.

W szpitalu w Leśnej Górze w 862 odcinku "Na dobre i na złe" rozegra się prawdziwy dramat. Jaś wróci razem z bratem znad morza i nagle zacznie mieć problemy z oddychaniem. Gdy trafi na SOR serce nagle przestanie bić. Akcję ratunkową i reanimację przeprowadzą Agata i Konicą, który będzie robił wszystko, by uratować syna. - Jasiek!

- Migotanie, serce nie pompuje krwi, muszę strzelić prądem! Rafał, wyjdź!

- Jasiek, błagam! Wrócił...

- Trzeba zaintubować, spowolnić akcję serca i cały czas natleniać - oceni Agata, ale w 862 odcinku "Na dobre i na złe" początkowo nie będzie wiadomo skąd u Jaśka problemy z oddychaniem, obrzęki płuc. Wreszcie Woźnicka zapyta przyjaciela, czy na wycieczce nie wydarzyło się coś niepokojącego, gdzie tak właściwie byli synowie Konicy i co robili nad morzem. - Jasiek mógł mieć incydent z podtopieniem? Rafał zaprzeczy, ale nie będzie co do tego przekonany.

Wreszcie Adaś w 862 odcinku "Na dobre i na złe" przyzna się ojcu, że razem z Jasiem i innymi kolegami urządzili sobie skakanie przez fale w morzu i na krótką chwilę brat wpadł do wody. Zachłysnął się, ale szybko się wynurzył. To wystarczy, żeby lekarze z Leśnej Góry stwierdzili u Jasia groźne dla życia i zdrowia wtórne utonięcie. Na szczęście Jaś z tego wyjdzie, zagrożenie minie. Jednak Konica w 862 odcinku "Na dobre i na złe" obarczy siebie winą za to, co się stało, za to, że mógł stracić drugie dziecko. - Jestem lekarzem. Nic nie zauważyłem, a powinienem...

- Nie, nie mogłeś tego zauważyć. To się rozwijało powoli...

- Nawet z nim nie rozmawiałem. Zrobiłem obiad i poleciałem do szpitala. Cały czas gdzieś latam - zwierzy się Agacie, która ostatnio stała się mu jeszcze bliższa. Woźnicka w 862 odcinku "Na dobre i na złe" zacznie pocieszać przyjaciela. - Rafał, chłopcy naprawdę nie mogli mieć lepszego ojca.

- Dobry ojciec powinien mieć coś z matki. Wysłucha, doradzi, przytuli...

- Ty nie nawaliłeś. Umówmy się na to - stwierdzi Agata, ale dla Rafała to będzie marne pocieszenie.  - To naprawdę mogło się skończyć inaczej. Gdybym stracił drugie dziecko... Dlaczego mnie to spotyka? Co to za kara?

- Nie, to nie jest kara. To jest doświadczenie, które was wszystkich wzmocni.

- Ja już nie daję rady, Agata

- Weź urlop...

- Co to zmieni?

- Będziecie mieli wspólny czas, wyjedziecie gdzieś...

- Nie, to nie to...

- A co?

- Ja po prostu... - wyzna Konica, który nagle przytuli Agatę. - Przepraszam, zajrzę do Jasia - doda Rafał i odejdzie, bo w 862 odcinku "Na dobre i na złe" jeszcze nie będzie pewny, czy dobrze robi przekraczając między nimi kolejną granicę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze