Na dobre i na złe

Na dobre i na złe, odcinek 862: Tragedia syna Rafała Konicy połączy go z Agatą. Nie da już rady być samotnym ojcem - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

2022-11-23 21:11

W 862 odcinku "Na dobre i na złe" Agata (Emilia Komarnicka-Klynstra) i Rafał Konica (Robert Koszucki) będą razem walczyli o życie jego syna. Jaś (Mateusz Bożek) trafi do szpitala w Leśnej Górze po powrocie z młodszym bratem Adasiem (Artur Sokólski) z obozu harcerskiego znad morza. Nagle zacznie mieć problemy z oddychaniem. Ku przerażeniu Agaty i Rafała w 862 odcinku "Na dobre i na złe" stan Jaśka nagle się pogorszy, serce chłopca przestanie bić. W obliczu śmierci drugiego dziecka, bo już jedną córkę Konica stracił, samotny lekarz zapyta Agatę dlaczego go to spotyka. Ta tragedia połączy ich jeszcze bardziej. Zobacz ZDJĘCIA z 862 odcinka "Na dobre i na złe" i ZWIASTUN.

"Na dobre i na złe" odcinek 862 - środa, 23.11.2022, o godz. 20.55 w TVP2

Sześć lat temu w "Na dobre i na złe" Rafał Konica patrzył jak umiera jego córka Małgosia (Daria Domaszewicz), która zmarła podczas operacji po makabrycznym wypadku samochodowym. Od tego czasu Konica drży ze strachu o pozostałe dzieci, zastępuje synom - Jasiowi i Adasiowi - także matkę Martę (Katarzyna Bujakiewicz), która od nich odeszła. Okrutny los znów ciężko doświadczy Rafała, który w 862 odcinku "Na dobre i na złe" przeżyje koszmar, jakiego doświadczył przy śmierci Małgosi.

W szpitalu w Leśnej Górze w 862 odcinku "Na dobre i na złe" rozegra się prawdziwy dramat. Jaś wróci razem z bratem znad morza i nagle zacznie mieć problemy z oddychaniem. Gdy trafi na SOR serce nagle przestanie bić. Akcję ratunkową i reanimację przeprowadzą Agata i Konicą, który będzie robił wszystko, by uratować syna. - Jasiek!

- Migotanie, serce nie pompuje krwi, muszę strzelić prądem! Rafał, wyjdź!

- Jasiek, błagam! Wrócił...

- Trzeba zaintubować, spowolnić akcję serca i cały czas natleniać - oceni Agata, ale w 862 odcinku "Na dobre i na złe" początkowo nie będzie wiadomo skąd u Jaśka problemy z oddychaniem, obrzęki płuc. Wreszcie Woźnicka zapyta przyjaciela, czy na wycieczce nie wydarzyło się coś niepokojącego, gdzie tak właściwie byli synowie Konicy i co robili nad morzem. - Jasiek mógł mieć incydent z podtopieniem? Rafał zaprzeczy, ale nie będzie co do tego przekonany.

Wreszcie Adaś w 862 odcinku "Na dobre i na złe" przyzna się ojcu, że razem z Jasiem i innymi kolegami urządzili sobie skakanie przez fale w morzu i na krótką chwilę brat wpadł do wody. Zachłysnął się, ale szybko się wynurzył. To wystarczy, żeby lekarze z Leśnej Góry stwierdzili u Jasia groźne dla życia i zdrowia wtórne utonięcie. Na szczęście Jaś z tego wyjdzie, zagrożenie minie. Jednak Konica w 862 odcinku "Na dobre i na złe" obarczy siebie winą za to, co się stało, za to, że mógł stracić drugie dziecko. - Jestem lekarzem. Nic nie zauważyłem, a powinienem...

- Nie, nie mogłeś tego zauważyć. To się rozwijało powoli...

- Nawet z nim nie rozmawiałem. Zrobiłem obiad i poleciałem do szpitala. Cały czas gdzieś latam - zwierzy się Agacie, która ostatnio stała się mu jeszcze bliższa. Woźnicka w 862 odcinku "Na dobre i na złe" zacznie pocieszać przyjaciela. - Rafał, chłopcy naprawdę nie mogli mieć lepszego ojca.

- Dobry ojciec powinien mieć coś z matki. Wysłucha, doradzi, przytuli...

- Ty nie nawaliłeś. Umówmy się na to - stwierdzi Agata, ale dla Rafała to będzie marne pocieszenie.  - To naprawdę mogło się skończyć inaczej. Gdybym stracił drugie dziecko... Dlaczego mnie to spotyka? Co to za kara?

- Nie, to nie jest kara. To jest doświadczenie, które was wszystkich wzmocni.

- Ja już nie daję rady, Agata

- Weź urlop...

- Co to zmieni?

- Będziecie mieli wspólny czas, wyjedziecie gdzieś...

- Nie, to nie to...

- A co?

- Ja po prostu... - wyzna Konica, który nagle przytuli Agatę. - Przepraszam, zajrzę do Jasia - doda Rafał i odejdzie, bo w 862 odcinku "Na dobre i na złe" jeszcze nie będzie pewny, czy dobrze robi przekraczając między nimi kolejną granicę.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze